Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Дошка пошани учнів

Гуменюк Дмитро Юрійович

Дмитро Гуменюк з першого класу навчається  в Кельменецькому ліцеї-опорному закладі. Зарекомендував себе як старанний, дисциплінований, працелюбний, уважний учень. Має навчальні досягнення високого рівня. Виявляє логічне, образне, конкретне, творче мислення. До навчання ставиться особливо сумлінно, володіє хорошою пам’яттю, має глибокі і міцні знання з усіх предметів.Є всебічно розвиненою особистістю.Постійно підвищує свій інтелектуальний рівень, читає багато художньої і енциклопедичної літератури.   Має здібності до вивчення як гуманітарних так і природничо-математичних предметів.

На уроках завжди уважний, активний,  виконує домашнє завдання, допомагає товаришам. За три останні роки навчання п’ять разів  був переможцем  обласних олімпіад з біології, фізики.  Постійний учасник обласних турнірів  з біології, фізики, математики, є незмінним капітаном команди і в складі команди  також відзначений  призовими місцями. Щорічно  має  призові місця із конкурсу-захисту учнівських  науково-дослідних робіт.  В 2017-2018 н.р. має чотири перемоги  в ІІ етапі олімпіад: біологія та хімія  І місце, українська мова і література та фізика  ІІІ місце, І місце у конкурсі-захисту учнівських  науково-дослідних робіт.

До виконання громадських доручень ставиться сумлінно, дбайливо. Бере активну участь у громадському житті школи та класу, у роботі учнівського самоврядування, у культмасових заходах. Скромний, веселий, товариський, стриманий, врівноважений, розсудливий, дисциплінований, самостійний,  не піддається чужому впливу. Завжди свідомо виконує правила поведінки. Користується повагою серед вчителів. Має авторитет серед товаришів. Має багато друзів, підтримує дружні стосунки з багатьма учнями.

Крім того, юнак позитивний, має добре почуття гумору, постійний учасник театральних постановок. Ім’я Дмитра допомагає створювати позитивний імідж новоствореного навчального закладу, викликає заслужено високу оцінку з боку адміністрації. Батьки виховують сина в дусі християнської етики й моралі, строгих норм поведінки та гармонійних законів людського життя.


Рибчинський Назарій Віталійович

Рибчинський Назарій Віталійович навчається у центральному закладі смт. Кельменців з 1 класу. До навчання ставиться особливо сумлінно, володіє хорошою пам’яттю, має глибокі  і міцні знання з усіх предметів. Є усебічно розвиненою особистістю. Постійно підвищує свій інтелектуальний рівень, читає багато художньої та енциклопедичної літератури. На уроках виявляє жвавість думки, нестандартне мислення, широкий діапазон пізнавальної активності. Завжди націлений на високий результат, на перемогу.

З цікавістю опановує усі шкільні предмети, та найкращі показники має у вивченні математичних та природничих дисциплін.

Зокрема, починаючи з п’ятого класу, щороку завойовує призові місця в районних предметних олімпіадах з математики, інформатики, географії, фізики, хімії, біології (перші – другі місця). А також проявляє високі результати і в опануванні гуманітарних дисциплін: призові місця в районних олімпіадах з історії, англійської мови, української мови і літератури, зарубіжної літератури (другі – треті місця). Заслужено посідає найвищий рейтинг серед учнів району на своїй паралелі: минулого навчального року – вісім районних перемог, цьогоріч – сім перемог.

Неодноразово був переможцем ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад і нагороджувався Дипломами ІІ та ІІІ ступеня з математики, інформатики, фізики, географії.

Щороку Рибчинський Назарій бере участь в обласних конкурсах з інформатики: конкурс «Байт»  - «PowerPoint» (І місце), конкурс «Користувач ПК» (ІІ місце).

Був членом команди старшокласників на обласному турнірі з фізики (команда цього року посіла І місце) та обласному турнірі з математики (команда посіла ІІІ місце).

Додатково займається вивченням математики, інформатики, географії. Починаючи з 1 класу, Назарій щороку має лише відмінні оцінки, отримує «Похвальні листи».

З початкових класів є також постійним учасником шкільного хореографічного гуртка, театральної студії, проявляючи при цьому належний рівень таланту та відповідальності.

Назарій заслуговує на повагу вчителів за такі риси, як добросовісність, вихованість, безвідмовність, чесність і принциповість. Серед однокласників також користується авторитетом. Неодноразово керував класним колективом у ролі старости, при цьому проявляв ініціативність, пунктуальність. Завжди сумлінно ставиться до усіх покладених на нього обов’язків. Хлопець є визнаним лідером у навчанні, з готовністю допомагає своїм однокласникам, є хорошим і надійним товаришем. Ім’я Назарія допомагає створювати позитивний імідж новоствореного навчального закладу, викликає заслужено високу оцінку з боку адміністрації. Батьки виховують сина в дусі християнської етики й моралі, строгих норм поведінки та гармонійних законів людського співжиття.


Варварюк Ірина Василівна

Варварюк Ірина Василівна протягом навчання в ліцеї зарекомендувала себе цікавою, допитливою, старанною, комунікабельною, здібною, толерантною ученицею.

До навчання ставиться сумлінно, має відмінні оцінки з усіх навчальних предметів. Середній бал свідоцтва про базову освіту – 11. Це найвищий рейтинг у класі.

Учениця постійно бере участь в олімпіадах, конкурсах, змаганнях різних етапів. Щорічно має перемоги в районі й області.

У 2016-2017 н.р. Варварюк Ірина виборола 1 місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт (секція «Українська література»), ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, І місце у ІІ етапі мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка. Неодноразово мала перемоги районного та обласного рівнів Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика.

На уроках уважна, старанна, активна. При підготовці і виконанні постійних і тимчасових доручень завжди відповідальна. Іринка постійна учасниця танцювального колективу «Натхнення», різних предметних факультативів.

Дівчинка трудолюбива, гарна помічниця татусеві. Адже втратила маму коли їй було тільки вісім років.

Критично ставитьтся до власних вчинків і відверто про це говорить. Вимоглива до себе. Весела і товариська за що й користується авторитетом серед однокласників, друзів.


Буряк Ольга Іванівна

Буряк Ольга Іванівна навчається в Кельменеькому ліцеї з першого класу. Під час навчання зарекомендувала себе як старанна, дисциплінована, працелюбна, уважна, добра учениця. За цей період проявила себе як цілеспрямована і відповідальна учениця.

Оля відмінниця і неодноразова учасниця олімпіади з математики, зарубіжної літератури, української мови і літератури. В 2017-2018 н.р. стала призером ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури (І м.), біології (ІІІм.), хімії (ІІІм.), зарубіжної літератури (І м.), обласного етапу турніру юних біологів, І етапу конкурсу-захистуучнівських  наукових робіт (Ім.).

До навчання ставиться з непідробним інтересом, з ентузіазмом, виконує додаткові, творчі завдання. Логічне мислення розвинене на високому рівні. Любить читати, пише вірші, займається шахами.

До громадської діяльності відноситься з повагою, проявляє ініціативу в питаннях допомоги оточуючим. За типом темпераменту Ольга – флегматик: урівноважена, не любить метушні й до всього ставиться з притаманною їй прискіпливістю. Товариська, має багато друзів.

Учениця користується повагою з боку однокласників та педагогів.


Харабара Володимир Ігорович

Харабара Володимир Ігорович, 28.02.2003 року народження, навчається в даній школі з першого класу. Навчається на високому рівні, має добре розвинені навчальні здібності, високий ступінь пізнавальної активності. До навчальної діяльності відноситься сумлінно, з ініціативою. Володіє широким кругозором, хорошою пам’яттю, логікою.

Виражений інтерес має до таких навчальних дисциплін як математика, географія, англійська мова, біологія, правознавство. Володимир постійно розвивається і має досягнення в різних областях науки.

Учень Харабара Володимир щорічно бере активну участь в інтелектуальних олімпіадах і конкурсах різного рівня. Неодноразово ставав призером і переможцем шкільних олімпіад з біології, англійської мови, фізики, правознавства, математики. У 2015/2016 н.р.  став переможцем в ІІ етапі Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна», є активним учасником в конкурсі- захисті БМАН та в програмі «Future Leaders Exchange»

Харабара Володимир є найкращим учнем школи. За характером Володимир доброзичливий, відкритий, комунікабельний, з почуттям гумору. З однокласниками склалися ділові, дружні відносини. Має нахили лідера, хлопці прислухаються до його думки. У класі у Володимира багато друзів. Він завоював авторитет у однокласників як людина діяльна, цілеспрямована, критична по відношенню до себе і оточуючих, що не боїться висловлювати свою думку. У зверненні зі старшими ввічливий. Прислухається до думки інших, адекватно реагує на зауваження оточуючих. Учня виділяє його вихованість, порядність і практичність.

Все це дозволило Володимиру завоювати заслужену повагу однокласників, учителів і адміністрації школи. До дорученої справи ставиться відповідально, творчо, має високу виконавську дисципліну.

Проживає з батьками.


Гуцул Іван Григорович

Гуцул Іван Григорович до навчання відноситься старанно, має величезне бажання до пізнання нового. Школу відвідує регулярно. На уроках уважний, зосереджений на навчанні, засвоює матеріал на високому рівні. За високі досягнення у навчанні щорічно нагороджується Похвальними грамотами.

У школі веде себе гідно, виважено. З повагою ставиться до старших. До своїх класних обов'язкiв вiдноситься серйозно, завжди їх вчасно та добре виконує. Має творчі нахили та проявляє їх як у шкільній, так і в позашкільній роботі. Відвідує музичну школу по класу фортепіано  та   спортивну школу.

Гуцул Іван – зразковий учень у навчанні. Предмети інваріантної складової навчального плану даються йому легко. Хлопець здібний та обдарований, приймає участь у шкільних, районних то обласних конкурсах. Вже два роки поспіль має перемоги на державному рівні.  Так у 2016 році у Міжнародному конкурс «Смачно, корисно, барвисто» Іванко виборов І місце на державному рівні, на  Всеукраїнському конкурсі експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник» виборов  ІІІ місце державному рівні. У 2017 році на  Всеукраїнському конкурсі експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник» виборов  ІІ місце на державному рівні. В 2017/2018 н.р. році на районному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна" Іван здобув ІІ місце, а в обласному екологічному конгресі «Живи, Земле» здобув І місце.

З класним колективом у Івана гарні вiдносини. Він має багато друзiв серед учнiв, активний у спiлкуваннi. Користується авторитетом серед товаришiв. Веселий, має добре почуття гумору, справедливий до себе та інших. Намагається завжди відстояти свою думку.


 

 

Скірської Тетяни Вікторівни

17.11.1999 р.н., українки, випускниці

Кельменецького ліцею-опорного закладу

 

 

 

 

 


Юний дослідник

З 19 по 21 травня 2015р. в м.Києві відбувся Всеукраїнський конкурс експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник». У номінації «Охорона здоров’я» Чернівецьку область представляла учениця 4 класу Івановецької ЗОШ Кельменецького району Корогода Ольга під керівництвом вчителя початкових класів вищевказаного навчального закладу, вчителя-методиста, автора більше десяти методичних посібників, програм Гуцул Тетяна Степанівна.

Маленька школярка презентувала роботу на тему: «Черемша в національній кухні рідного краю».

Метою її дослідження було описати особливості черемші, її харчові і лікувальні властивості, зібрати рецепти кулінарних страв як сучасної кухні, так і страв наших предків. Для кожної страви було розраховано її калорійність та на основі отриманих даних, було запропоновано включити їх в меню шкільної їдальні, що посприяло б більш різноманітному, смачному та здоровому харчуванню учнів школи, а маленькі господині та їх мами змогли б прикрасити навіть святковий стіл смачними і корисними стравами.

А ще Ольга вміло відповідала на всі запитання компетентного журі.

В результаті - ІІІ місце.

Тож вітаємо юну дослідницю та її наставника із перемогою. Зичимо натхнення та творчих злетів.


УКРАЇНА має майбутнє, її ВЕЛИКА ДОЛЯ ЖДЕ

26–28 березня 2015 р. у Києві проходив VIІІ Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, дітей європейської спільноти, української діаспори , який відбувся на базі Науково-дослідного інституту українознавства, у якому брала участь учениця 9- Б класу Кельменецького ліцею Городнюк Ольга і перемогла у двох запропонованих номінаціях, отримавши відповідно два дипломи за достойні ІІІ місця на державному рівні.

Вчитель – Полянська Лілія Іванівна. 

Безперечно, під час сьогоднішньої ситуації в Україні, ми маємо боротися за незалежність України, за нашу територіальну цілісність, але ми також маємо розуміти, що ми боремося за те, щоб Україна була українською, щоб в Україні була українська мова, українська культура, щоб наші діти виховувалися в українському дусі, щоб вони знали українську культуру, щоб жили цією культурою. Важливо, що ті, хто приїхав на конкурс, відчули український дух і надихнулися на майбутні здобутки.

Згідно підсумків VIII Міжнародних конкурсу з українознавства були визначені найкращі серед найкращих у двох номінаціях.

Перша номінація , основна – науково-дослідницька робота у поєднанні з інтелектуально-творчим конкурсом – проходила у двох турах:

І тур - клопітка праця під час написання наукового дослідження, котра детально аналізувалася вченою радою Національного  науково-дослідного інституту українознавства. Відбиралися найкращі і найцікавіші роботи .

Це, безперечно, – перепуска до ІІ туру, який передбачав захист дослідження та творчий підхід до запропонованих запитань творчої роботи. Результати прозоро і вчасно простежувалися на дошці оголошень вузу.

Друга номінація - фахове тестування. До речі , воно нагадувало ЗНО з історії України , українознавства та української мови і літератури. Праця, помножена на велике бажання, зусилля дала результати.

Наукова праця Ольги Городнюк, присвячена нашому Буковинському Соловію – Юрію Федьковичу, сприймалася достойно і запам’яталася поважному журі . Тож і сьогодні ми всі можемо цитувати краянина:

«Я НАШ НАРІД ЦІЛИМ СЕРЦЕМ ЛЮБЛЮ, І ДУША МОЯ ВІЩУЄ, ЩО ЙОГО ВЕЛИКА ДОЛЯ ЖДЕ».


Вітаємо із державною перемогою!

Громик Владислав Сергійович, учень 9 класу Кельменецького ліцею здобув абсолютну перемогу (І місце) в ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з географії.

До участі на державному рівні Громика Владислава підготувала вчитель Кельменецького ліцею, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, заслужений вчитель України Весела Лариса Василівна.

Щиро вітаємо із здобутою перемогою та дякуємо батькам за підтримку.

Нових успіхів та зіркових звершень!

 


Вітаємо з перемогою!

Рибчинська Юлія Віталіївна, учениця 9 класу Кельменецького ліцею стала переможцем (ІІІ місце) ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів шкільних наукових товариств та об’єднань, учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.

До участі в ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Рибчинську Юлію підготувала вчитель Кельменецького ліцею, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Крива Дана Василівна.

Щиро вітаємо із здобутою перемогою та дякуємо батькам за підтримку.

Нових успіхів та зіркових звершень!


Успіх Міжнародного рівня

Сердечно вітаємо з досягненнями на державному та Міжнародному рівнях, короля наук Кельменецького ліцею Білобрицького Юрія.

Про вагомі здобутки та високу результативність навчальних досягнень короля наук, учня одинадцятикласника Кельменецького ліцею Юрія Білобрицького не одноразово було висвітлено на сайті Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, сайті управління освіти Кельменецької райдержадміністрації, шпальтах «Рідного слова» та обласної освітянської газети «Освіта Буковини».  Але, як кажуть у народі: «Успіх породжує успіх», тому за результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів шкільних наукових товариств та об’єднань БМАНУ, а це ІІІ місце на державному рівні із біології, Юрію було запропоновано пройти відбірковий етап у Національному центрі «Малої Академії наук України» для подальшого стажування за кордоном.

Відбірковий етап був досить складним і серйозним, адже крім тощо, що учень повинен бездоганно володіти знаннями по напрямку біології, Юркові необхідно було ще і вільно розмовляти англійською мовою. Пройшовши відбірковий етап учень здобув право на восьмиденне навчання у Гетінгемському університеті ім.. Георга Августа, при якому функціонує науково-дослідницька лабораторія X – LAB. Команда делегованих юних науковців складалася із 8 учнів та двох супроводжуючих керівників. Білобрицький Юрій представляв Чернівецьку область.

Режим навчання складався із лекційних занять та лабораторних досліджень. Майстер-класи для учнів проводилися провідними фахівцями із молекулярної біології та нейрофізіології – це доктор К. Вьєга та доктор Мішель Фербер. Робочі місця були обладнані за найновітнішими технологіями. Незабутними та найвражаючими моментами для учасників учнівської делегації були дослідження в лабораторіях X – LAB, адже саме тут вони освоювали так званий експериментальний курс «Від гена до білка». Також практикувалися аналізувати нейрофізіологічні властивості усіх систем тварин, зокрема зміну мембранного потенціалу їхніх клітин.  

Окрім навчання в лабораторії X – LAB учнівська команда відвідала німецький науковий центр приматів, та під час екскурсійної поїздки ознайомилися з визначними місцями міста Гетінгем.

На Україну Юрій привіз сертифікат про проходження навчання та футболку «X – LAB», яку подарували на згадку про неймовірну подорож до Німеччини.

Свій успіх Білобрицький Юрій присвячує вчителям Кельменецького ліцею, майстрам своєї справи Світлані Анатоліївні Ткач – вчителю біології та Наталії Анатоліївні Шпаркій – вчителю англійської мови, а також науковому керівнику кандидату біологічних наук Чернівецького національного університету Язловицькій Людмилі Степанівні. Адже вони разом з Юрком виплекали цей високий результат – успіх Міжнародного рівня.

Особливо хочеться подякувати батькам Юрія – Ірині Миколаївні та Андрію Андрієвичу, адже завдяки їх турботі та вихованню на небосхилі Кельменеччини засяяла нова зірочка. Знаю не по словах, а бачу по діях батьків Юрія, що основним кредом виховання вони обрали мудрі слова Антона Семеновича Макаренка: «Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми». Щиро сподіваємося, що їх дитина обере достойну професію і нестиме людяність у світ.

Методист районного методичного кабінету Жанна Лопанчук.


Віншування юної еліти

Юні науковці Кельменеччини 21 травня 2014 року в приміщенні Мармурової зали Чернівецького національного університету ім. Ю Федьковича були вшановані на урочистому зібранні «Випуск Буковинської Малої академії наук учнівської молоді – 2014».  

На свято були запрошені переможці обласного та державного рівнів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів шкільних наукових об’єднань та товариств, слухачів БМАНУМ.

Цьогоріч із 17 учнівських науково-дослідницьких робіт, на обласному рівні здобули перемогу 10 учнів, які зайняли 11 призових місць. На державному рівні власні напрацювання презентували троє учнів.

Ми щиро вдячні батькам, педагогам, які підготували:

  • Рябу Юлію, ученицю 11 класу Бабинської ЗОШ (керівник Андрущак Н.Д.);

  • Білобрицького Юрія, учня 10 класу Кельменецького ліцею (керівник Ткач С.А.);

  • Чернятинського Максима, учня 11 класу Кельменецького ліцею (керівник Весела Л.В.);

  • Руду Анастасію, ученицю 10 класу Кельменецького ліцею (керівник Білобрицька І.М.);

  • Григоришену Яну, ученицю 11 класу Бабинської ЗОШ (керівник Долга Н.В.);

  • Ілаш Анастасію, ученицю 11 класу Бабинської ЗОШ (керівник Курочкка Р.С.);

  • Голубєву Ірину, ученицю 11 класу Кельменецького ліцею (Голубєв В.Ф.);

  • Гарабажій Ліну, ученицю 9 класу Кельменецького ліцею (керівник Весела Л.В.);

  • Петіченка Владислава, учня 9 класу Кельменецького ліцею (керівник Весела Л.В.);

  • Боярину Ірину, ученицю 9 класу Кельменецького ліцею (керівник Весела Л.В.).

Пишаємося вагомими здобутками Чернятинського Максима, Рябої Юлії, Білобрицького Юрія, які на державному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів шкільних наукових об’єднань та товариств, слухачів БМАНУМ здобули призові місця.

Приємно, що саме нашому учневі-десятикласнику Кельменецького ліцею Білобрицькому Юрію вручено літопис-естафету найкращого юного науковця Буковинської Малої академії наук.

Чернятинський Максим, учень 11 класу Кельменецького ліцею, який здобув І місце на державному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Ряба Юлія, учениця 11 класу Бабинської ЗОШ, яка здобула ІІ місце на державному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Білобрицький Юрій, учень 10 класу Кельменецького ліцею, який здобув ІІІ місце на державному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Руда Анастасія, учениця 10 класу Кельменецького ліцею, яка здобула ІІ місце на обласному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Григоришена Яна, учениця 10 класу Бабинської ЗОШ, яка здобула ІІ місце на обласному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Голубєва Ірина, учениця 11 класу Кельменецького ліцею, яка здобула ІІІ місце на обласному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Ілаш Анастасія, учениця 11 класу Бабинської ЗОШ, яка здобула ІІІ місце на обласному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Гaрабажій Ліна, Боярина Ірина, учениці 9 класу Кельменецького ліцею, яка здобули ІІІ місце на обласному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Вчитель біології Кельменецького ліцею Ткач Світлана Анатоліївна вже вдруге підготувала переможця на державному рівні у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт членів шкільних наукових товариств, об’єднань. Цьогоріч її вихованець Білобрицький Юрій зайняв ІІ місце на державному рівні Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Вшанування юних науковців (фото)

   

     

   

   

   

   

  

   


Громадянська позиція ліцеїста відзначена найвищою обласною перемогою

Про досягнення десятикласника Кельменцького ліцею Юрія Білобрицького інформувалось уже не раз, адже цього року він став переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт з біології, здобувши перед цим чотири обласних перемоги у різних номінаціях.

Аж тут появилась ще одна можливість випробувати свій політичний інтелект: йому запропонували взяти участь в обласному конкурсі творів-есе на тему: «Український вибір у процесі європейської інтеграції».

Компетентне журі, яке очолював професор, доктор політичних наук А.М.Круглашов, розглянуло твори 16 учасників конкурсу – робота Юрія була найкращою. А опісля він презентував свій твір-есе, поєднуючи захист із анотованою демонстрацією авторського фільму. Блискуче відповідав на питання з євроінтеграції. Обласне телебачення (програма ТВА) взяло у нього інтерв’ю, адже саме він, Юрій Білобрицький, зайняв остаточне перше місце в цьому сучасному творчому конкурсі.

Грамота, подарункове видання книги з політології, грошова винагорода в 1000 грн. – це все його відзнаки за інтелект, високу громадянську позицію українця. А його учитель й водночас мати Ірина Миколаївна Білобрицька також отримала подяку за обдарованого й вихованого сина.

Учнівсько-педагогічний колектив Кельменецького ліцею вітає переможця і пророкує йому велике майбутнє.

Заступник директора з НВР М.В.Мельник


Найвища державна перемога

Короля наук Кельменецького ліцею

Максима Чернятинського

Сьогодні він – одинадцятикласник, як завтра – випускник, а потім - успішний абітурієнт, студент, аспірант, науковець…

Таким бачиться нам життєва стезя найобдарованішого кельменецького ліцеїста Максима Чернятинського. Він уміє ставити високу мету і обов’язково її досягати. А для цього в нього є все: генетичний інтелект, безмежна цілеспрямованість, відповідальність, системність і трудолюбивість. Саме тому за роки навчання в гімназії-ліцеї здобув десятки перемог районного, обласного рівнів в олімпіадах, конкурсах. Палітра його досягнень вражає розмаїттям: українська мова і література, світова література, історія, географія, економіка… А ще були перемоги в мовно-літературних конкурсах, турнірах, зокрема у Всеукраїнському турнірі «Знай українське».

Закономірно, що минулого року він став володарем найвищого титулу – Король наук ліцею. А цього року з честю довів, що у повній мірі відповідає такому високому титулу. Зі своїми здобутками він має найвищий рейтинг у ліцеї, районі, а, можливо, і в області - дванадцять цьогорічних перемог у районних, обласних олімпіадах, конкурсах!

Вершиною його досягнень стали три цьогорічних державних перемоги з географії: участь у Всеукраїнському турнірі юних географів (команда Буковини посіла 3 місце), 2 місце у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з географії і ПЕРШЕ!!! місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт з географії.

Ось так, крок за кроком, він долав вершини знань і досягнув найзаповітнішої мети. Хоч все це закономірно: адже поруч із ним завжди була його мудра і талановита наставниця – заслужений учитель України Лариса Василівна Весела. Із цього унікального тандему «Талановитий учитель – обдарований учень» виплекалась така абсолютна, найвища перемога!

Максим поділився враженнями від перебування в столиці України Києві. Зізнався, що готувався дуже серйозно і наполегливо, бо його науковий керівник Іван Іванович Костащук поставив найвищу планку: друге місце на олімпіаді з географії уже було, а на захисті має бути перше. І юнак не просто подолав цю висоту: він встановив рекорд за кількістю сумарно набраних балів – 90,42 (до цього було найбільше 87,37). Сама наукова робота, на думку членів журі, прирівнювалась до кандидатської дисертації, тому й була оцінена рекордним балом – 18. Найбільшим був також відрив від другого місця – 6 балів! (у інших секціях – 1,5 – 2 бали). 

Особливі враження залишило закриття, на якому був присутній Міністр освіти Сергій Квіт. Програма підсумкових урочистостей приурочувалась 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. Саме з цієї нагоди презентувалась творчість Кобзаря як художника, відомий співак Мустафаєв виконував пісні на вірші Шевченка. У Максима брали інтерв’ю різні прес-медіа.

Появилась іще одна можливість: секція «Кліматологія» проводила відбір щодо формування команди юних науковців України для участі в науковій конференції у Швейцарії, із врахуванням знань англійської мови. І Максим пройшов це випробування.

Незабутні враження залишила екскурсія Київським Майданом: «Якби я тоді був у Києві, то не задумуючись, став би поруч із тими, хто у священній боротьбі повстав за нову, справді демократичну Україну».

Ще одна актуальна деталь. Максим подружився із випускником з Донецька Ігорем Кендюковим, який також зайняв перше місце у секції «Геологія». Ігор з обуренням висловлювався про сепаратистів зі Сходу, переконаний, що молодь їх аж ніяк не підтримує, а сам він мріє про навчання в ЧНУ, бо Західна Україна, у його розумінні, – це уже Європа.

Ось за такими юнаками, як Максим, Ігор, і бачиться велике майбутнє нашої соборної, європейської України.

А ми переконані, що Максим Чернятинський іще прославить свій ліцей, Кельменці, Буковину як великий учений, науковець.


Король наук Кельменецького ліцею

Юрій Білобрицький – 

перший і незаперечний 

кандидат на присвоєння звання

«Король наук Кельменецького ліцею»  

У ліцеї знають всі, і вчителі, і учні: якщо Юра Білобрицький береться за якусь справу, то там обов’язково народиться успіх. Так було завжди, відколи він став учнем. І в четвертому класі, коли переміг в обласному етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика, а потім защоріч повторював цю перемогу. І коли спробував свої сили у літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка, здобувши друге місце в області, як і в обласній олімпіаді з української мови і літератури. Свої досягнення з олімпіад на районному та обласному рівнях примножує з року в рік. Урожай результативності – 5-6 щорічних перемог. Цей навчальний рік став для юнака особливо щедротним – 10 перемог з різних предметів: географія, хімія, екологія, біологія, філологічні олімпіади, конкурси.

І при всій своїй зайнятості він успішно закінчив музичну школу, здобувши там також обласні перемоги з класу фортепіано. Із бажанням займається в хореографічній студії «Натхнення», фольклорно-театральній студії «Жоломійка». Він володар Гран-прі традиційного конкурсу читців «Віршень».

Однак улюбленим його предметом стала біологія. Появилось і нове бажання: займатись науково-дослідницькою роботою. Для цього поступив у БМАН, вибравши біологічний напрям. Перше місце в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (секція «Селекція та генетика») – результат захоплення біологією. Тема його наукової роботи «Оцінка народної приналежності та особливостей клітинного складу гемолімфи бджіл». Науковий керівник – Людмила Степанівна Язловицька, кандидат біологічний наук, доцент ЧНУ, та керівник Світлана Анатоліївна Ткач – вчитель біології Кельменецького ліцею. Саме з цією науково-дослідницькою роботою Юрій представляв Буковину на Всеукраїнському конкурсі-захисті, посівши третє місце серед шістнадцяти конкурсантів. Цьому високому злетові передувала кропітка робота у лабораторіях ЧНУ, наукові дослідження, опрацювання чималої кількості літератури, співпраця із науковцями, кураторами, бджолярами Кельменецького району. Свою перемогу Юрій присвячує улюбленій учительці біології С.А.Ткач та науковому керівникові Л.С.Язловицькій, бо ж , як стверджує Ліна Костенко,

При майстрах якось легше,

Вони – як Атланти,

Держать небо на плечах,

Тому і є висота.

На рідну Кельменечиину Юрій привіз диплом ІІІ ступеня за підписом Міністра МОНУ С.Квіта, Президента Національної академії наук Б.Патона та Президента Малої академії наук України С.Довгого. Знаковим для кожного українця є 2014 рік – відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка, тому «Кобзар» (подарункове видання) залишиться надзвичайною пам’яткою та особливими спогадами про високу перемогу юного науковця.

Попереду одинадцятий клас, присвоєння звання « Король наук Кельменецького ліцею », продовжиться науково-дослідницький пошук. І, безумовно, будуть нові перемоги. Адже там, де Юрій Білобрицький, - завжди успіх! 

  


Вітаємо талановиту зірочку

Вітаємо талановиту зірочку, яка засяяла над освітою Кельменеччини – ученицю 11 класу Бабинської середньої загальноосвітньої школи Рябу Юлію.

Нещодавно, отримавши перемогу в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у двох напрямках: «Українська мова» (тема наукової роботи “Лексичне та фраземне багатство творів Юрія Федьковича для дітей”, керівник: вчитель української мови і літератури Бабинської СЗШ Андрущак Н.Д.) та «Фольклористика» (тема наукової роботи «Календарні звичаї та обряди Буковини зимового циклу на українсько-молдавському, на українсько-румунському та порубіжжя Покуття», керівник: кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича Костик В.В.), Юлі  випала честь представляти область на ІІІ державному рівні.

 І ось результат – дівчина стала лауреатом конкурсу-захисту наукового дослідження з  української мови. Її робота отримала схвальну оцінку журі під час захисту, відмінну рецензію і була відзначена як одна з кращих.

Захищаючи роботу з фольклористики, досягла вищого результату – зайняла почесне  ІІ місце, додавши до майбутніх результатів ЗНО 40 балів.

Успіху юного науковця, обдарованого та ерудованого лінгвіста, фольклориста Бабинської школи Юлії Рябої радіють всі: керівники, наставники, батьки, рідні та друзі. Тож, бажаємо Юлії не зупинятися на досягнутому, а радувати всіх ще енною кількістю перемог, ставити цілі  і досягати нових висот, примножувати рідний край новими здобутками і перемогами.

До речі, варто наголосити, що конкурс-захист Малої академії наук проводиться на засадах єдності і соборності України. У святкових урочистостях нагородження переможців брали участь громадські і літературні діячі, відомі постаті, які своєю творчістю та громадською позицією показують приклад підростаючому поколінню, надихають молодь на самовіддану творчу і наукову працю на благо Батьківщини.

Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України Станіслав Довгий щиро привітав усіх учнів, керівників і членів журі з урочистим закриттям, побажав наснаги, успіхів та віри в себе.

З подарунками завітав на церемонію нагородження Герой України, поет, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко. Поет подарував нашій Юлії свою нову збірку поезій «Вірші з Майдану», залашивши на згадку свій автограф. Дмитро Васильович поділився з молодим поколінням переживаннями й роздумами про сучасні політичні події, гармонійно вплітаючи у свій виступ уривки власної та Шевченкової поезії.

Академік НАН України, директор Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, член Президії Національної академії наук України та Малої академії наук України, куратор відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Микола Жулинський зазначив: молодь має жити і працювати з надією, бо вона дарує нові сили й наснагу до боротьби. Однак усі сподівання повинні мати основу – міцні знання з історії. Микола Григорович переконаний, що нам треба поглиблювати свою обізнаність про рідний край і творців рідного слова.

Герой України, поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, член Піклувальної ради Малої академії наук України Іван Драч зачитав свого вірша та розповів історію з власного досвіду.

Не менш феєричним для учасників було декламування віршів Іваном Малковичем – поетом і видавцем, власником і директором видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Герой України, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, академік НАНУ, народний депутат України Володимир Литвин розповів про політичну ситуацію в країні, запевнив, що все в наших руках і все можемо змінити тільки ми – народ України. Особливу надію Володимир Михайлович покладає на молодь.

Незабутні враження залишило спілкування з відомим мовознавцем доктором філологічних наук, професором кафедри української мови Національного  педуніверситету ім. Драгоманова М.Я. Плющ, заступником директора Інституту української мови Національної академії наук України Ніною Горголюк, академіком НАН України, директором Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, членом Президії МАН і куратором відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства М. Жулинським.

Юні науковці, серед яких була і наша Юлечка Ряба,  мали можливість побувати на Майдані Незалежності, вулицях М.Грушевського та  Інститутській, поклонитися світлій пам'яті Героїв Небесної Сотні, пройтися місцями, де нещодавно відбувалися історичні події, що змінили Україну та українців, ще  раз торкнувшись душею подвигу Героїв України.

  


Вітаємо туристів

Вітаємо вихованців гурка "Пішохідний туризм" Кельменецького ДЮЦ, учнів Мошанецької ЗОШ та їх керівника Коржука Анатолія Дмитровича з перемогою у 64-х обласних змаганнях ІІ етапу Чемпіонату України з пішохідного  туризму серед учнівської молоді. Це були перші обласні змагання на яких юні туристи мали змогу очно продемонструвати свої вміння на навички набуті під час дистанційного навчання. У програмі змагань були: рух по жердинах; розпалювання багаття; переправа по паралельних мотузках; надання долікарської допомоги; залік з топографії; траверс схилу з альпенштоком; в'язання вузлів; транспортування потерпілого; рух по купинах. Наша команда успішно пройшла всі ці складні етапи та здобула почесне ІІ місце. 
МОЛОДЦІ!!! Бажаємо і надалі впевнено йти вперед до перемоги!