Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Методична робота

Віртуальний районний семінар вчителів інформатики

На виконання плану роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2020 рік, наказу відділу освіти райдержадміністрації від 15.04.2020 № 81 «Про  проведення районного семінару для вчителів  інформатики» у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні та  введенням карантину 21 квітня 2020 року   проведено районний віртуальний семінар вчителів інформатики з проблеми   “Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі”.

Сьогодні наша країна, як і багато інших країн світу знаходиться в умовах карантину у зв’язку із поширенням епідемії коронавірусу СОVID-19. Проте, закрита на карантин школа ще не свідчить про відсутність уроків і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів. Тому і Попович С.А., вчитель інформатики Нелиповецького НВК, поділилася досвідом роботи при здійсненні дистанційного навчання. Найчастіше  вчитель використовує Google диск, на якому розмістила багато різноманітної інформації стосовно свого предмету. Створено засобами диску сайт, на якому розміщено ряд відео-уроків з YouTube, навчальні презентації, перевірочні тести, створені за допомогою Google Форм, посилання для завантажень відповідного програмного забезпечення. Результати тестових завдань, після їх виконання (бали, оцінка) зберігаються в Інтернет-таблицях, зручних для перегляду та перевірки, а також в різноманітних діаграмах. Дану інформацію вчитель  може перевірити з будь-якого цифрового носія, будь-то смартфона, ноутбука чи комп’ютера, який має доступ до мережі Інтернет.

Також Світлана Андріївна поділилася з учасниками семінару як використовує Сервіс LearningApps, який є додатком Web 2.0 для підтримки освітніх процесів у навчальних закладах різних типів. Це конструктор для розробки інтерактивних завдань за різними предметними дисциплінами для застосування на уроках і в позакласній роботі. Модулі LearningApps можуть бути безпосередньо включені у зміст навчання, а також їх можна змінювати або створювати в оперативному режимі. На сервісі є галерея загальнодоступних інтерактивних завдань, яка щодня поповнюється новими матеріалами, які створені викладачами різних країн. У даному середовищі можна швидко створити інтерактивні завдання за зразками галереї LearningApps. Важливо відзначити, що правильність виконання завдань перевіряється миттєво.  Сервіс LearningApps надає можливість отримання коду для того, щоб інтерактивні завдання були поміщені при бажанні на сторінки сайтів або блогів викладачів та учнів.

Учасники віртуального семінару мали можливість ознайомитися з  інструкцією роботи на платформі Google Classroom, яку представив вчитель інформатики  Нелиповецького НВК Коваль А.В. 

В матеріалах віртуального методичного об’єднання розміщено  результати участі учнів  у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад з навчальних предметів у  2019/2020 навчальному році, на основі яких вчителі можуть самостійно зробити порівняльну характеристику участі і результативності учнів саме по інформатиці  з іншими дисциплінами.

                                         


Віртуальний районний семінар вчителів англійської мови

На виконання плану роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2020 рік, наказу відділу освіти райдержадміністрації від 27.03.2020 № 70 «Про  проведення районного семінару для вчителів англійської мови» у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні та  введенням карантину  08 квітня 2020 року проведено районний віртуальний семінар вчителів англійської мови з теми   “Проблемне навчання як спосіб формування творчої активності та пізнавальних інтересів учнів на уроках англійської мови”.  

“Щоб удосконалювати розум, потрібно більше думати, ніж заучувати” (Рене Декарт). Цей крилатий афоризм став девізом засідання віртуального семінару вчителів англійської мови, підготовленого за участю вчителів Ленковецького НВК Бурдейної Т.В. та Грушки Т.П.

Учасники семінару  опрацювали цілі та задачі проблемного навчання, його функції та методи, 7 кроків проблемного навчання.

Як створювати проблемні ситуації та використовувати проблемне навчання на уроках англійської мови вчителі мали можливість дізнатися з “Sequence of activities on the topic “Is the Earth in Danger because of Plastic Trash?”. Для визначення проблеми використано актуальне відео.

Залежно від теми уроку та особливостей змістовного матеріалу можна використовувати ситуації-ілюстрації, ситуації-оцінки та ситуації-вправи. По обраній темі використана ситуація-вправа (учні мають провести невеликі дослідження, проаналізувати результати, дати поради).

Крім того, вчителі можуть використати на практиці дискусійний метод, презентовані теми дискусії та правила їх проведення. Дискусія має певну динаміку, в якій виділяються три етапи: зав’язка, колективне обговорення, підведення підсумків. Навчальна тематична дискусія є одним із активних методів проблемного навчання. 

Додатково можна використати і рольові ситуації і проілюструвати на прикладі із життя чи з власного досвіду чи іншу проблему. Role-playing: Pessimist-Optimist (2 parts), The End of the World, At the Doctor.

Сьогодні у соціальних мережах досить часто і жваво обговорюють питання дистанційного навчання вчителів під час карантину. Вчителю потрібно досить швидко налаштуватися на те, щоб  перебудувати свою роботу. Це, в першу чергу, налагодити спілкування зі своїми учнями через соціальні мережі та онлайн платформи. Керівник районного методичного об’єднання вчителів англійської мови Андрущак А.С.   поділилася досвідом   як  довелося опанувати цифрові інструменти навчання, щоби вчасно виконувати навчальну програму і як вчителька, яка старається іти в ногу з часом, для дистанційного навчання обрала досить популярні платформи, а саме: Google classroom та Zoom. Для того, щоб як слід володіти навиками роботи з цими додатками і з метою самоосвіти Аліса Спиридонівна досить часто відвідувала різні онлайн сервіси для вчителів. Ось нещодавно розпочала перегляд освітнього серіалу: «Карантин: онлайн сервіси для вчителів», який доступний на сайті Дія (osvita.diia.gov.ua). Його мета – познайомити вчителів із сучасними сервісами віддаленої роботи.

Також під час карантину вона змогла успішно  пройти курс на платформі “Prometheus”-  «Впровадження інновацій в школі».     

В матеріалах віртуального методичного об’єднання розміщено  результати участі учнів  у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад з навчальних предметів у  2019/2020 навчальному році, на основі яких вчителі можуть самостійно зробити порівняльну характеристику участі і результативності учнів саме з англійської мови з іншими дисциплінами.

Також до уваги педагогів району подано на розгляд такі матеріали:

 - деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

 - методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу  та проведення дистанційного навчання у ЗЗСО під час карантину.

                                   


Віртуальний районний семінар вчителів математики

На виконання плану роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2020 рік, наказу відділу освіти райдержадміністрації від 26.03.2020 № 69 «Про  проведення районного семінару для вчителів  математики» у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні та  введенням карантину 07 квітня 2020 року   проведено районний віртуальний семінар вчителів математики з проблеми   “Підвищення навчальної мотивації учнів через систему класної та позакласної діяльності”.  

Вивчення багатьох геометричних закономірностей часто призводить до вирішення рівнянь, що містять параметр. Розв’язування задач з параметрами викликає великі труднощі в учнів, оскільки їх вивчення не є окремою складовою шкільного курсу математики, і розглядається тільки як завдання для поглибленого вивчення.  Тому вчителем математики Бузовицького НВК Марчуком В.Д. запропоновано для учасників семінару практичне заняття по розв’язуванню завдань з параметрами. Актуальність даної теми визначається необхідністю вміти розв’язувати  такі рівняння з параметрами при складанні незалежного оцінювання знань.

Учасники віртуального семінару мали можливість ознайомитися з науковою роботою «Софізми в математиці», яку також запропонував Марчук В.Д. На сьогодні софізми, і зокрема математичні, навчають мислити, доводити й спростовувати, чітко висловлювати свої думки; вони дивують та захоплюють, дають поштовх для творчості, пошуку нових відкриттів. Найчастіше софізми та паралогізми виникають, коли міркування порушують закони логіки: закон тотожності, закон суперечності, закон виключення третього, закон достатньої підстави.

Сьогодні наша країна, як і багато інших країн світу знаходиться в умовах карантину у зв’язку із поширенням епідемії коронавірусу СОVID-19. Проте закрита на карантин школа ще не свідчить про відсутність уроків і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів.  Корчинська Лілія Віталіївна – вчитель математики Вороновицького НВК, одна з найперших відгукнулася на фактично новий виклик для системи шкільної освіти. Свій творчий задум вона реалізувала через створення сайту  «Дистанційне навчання».  На своєму сайті вчитель на щодень, відповідно до календарного планування, подає завдання для кожного класу та  висвітлює  відео уроки для свідомого розуміння нового матеріалу.

В матеріалах віртуального методичного об’єднання розміщено  результати участі учнів  у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад з навчальних предметів у  2019/2020 навчальному році, на основі яких вчителі можуть самостійно зробити порівняльну характеристику участі і результативності учнів саме по математиці  з іншими дисциплінами. Також вчителі математики мали можливість розглянути і познайомитися з завданнями та розв’язками ІІІ етапу олімпіади з математики.

Для використання в практичній та інформаційній роботі вчителям запропоновано ознайомитися з Порядком реагування на випадки булінгу (цькування), що затверджений наказом Міністерства освіти і науки № 1646 від 28 грудня 2019 року. Психологом районного методичного кабінету Музикою Т.М. надано  для ознайомлення вчителям презентацію про види, соціальну структуру, наслідки боулінгу, тощо.

Також до уваги педагогів району подано на розгляд такі матеріали:

 - деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

 - методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у ЗЗСО під час карантину;

 - інформаційні матеріали МОН України для використання в роботі щодо проведення дистанційного навчання на період оголошеного карантину.

                                          


Віртуальний районний семінар  вчителів  трудового навчання

На виконання плану роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2020 рік, наказу відділу освіти райдержадміністрації від 26.02.2020 № 48 «Про  проведення районного семінару для вчителів  трудового навчання» у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні та  введенням карантину  31 березня 2020 року проведено районний віртуальний семінар вчителів трудового навчання з проблеми   “Підвищення навчальної мотивації учнів через систему класної та позакласної діяльності”.  

Хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія вчителя. Модель сучасного педагога передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Саме на ці пріоритети направлена робота районного віртуального методичного об’єднання вчителів трудового навчання Кельменецького району з теми «Підвищення навчальної мотивації учнів через систему класної та позакласної діяльності».

Керівником районного методичного об’єднання, вчителем-методистом Іванівецького МНВК Мельник Л.Я.  запропоновано, з метою використання у роботі, матеріали щодо технологічної освіти як необхідної складової загальної середньої освіти, важливої умови цілісного, гармонійного розвитку особистості. Міжшкільний навчально-виробничий комбінат - зовнішня форма організації профільного навчання, яка реалізує технологічний напрям профілізації є опорною старшою школою у сільській місцевості, що виконує роль «ресурсного центру», об’єднуючи школи району, маючи достатній матеріальний і кадровий потенціал, забезпечує ту частину профільної підготовки, яку не може реалізувати жодна школа. Любов Ярославівна наголосила на важливість формування ключових та проектно-технологічних компетентностей старшокласників за технологічним профілем. Також учасники семінару мали можливість познайомитися з візитною картою МНВК.

Вчитель трудового навчання Кельменецького ліцею-опорного закладу Груба Ю.В. презентувала на розгляд вчителів району власний  опис досвіду роботи «Створення умов для вільного розвитку  особистості на уроках трудового навчання» та майстер – клас «Виготовлення квітів з фоамірану». Юлія Валеріївна також запропонувала переглянути  власний творчий звіт вчителя, що атестується.

В матеріалах віртуального методичного об’єднання розміщено  результати участі учнів  у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад з навчальних предметів у  2019/2020 навчальному році, на основі яких вчителі можуть самостійно зробити порівняльну характеристику участі і результативності учнів саме по трудовому навчанню  з іншими дисциплінами. Також вчителі  мали можливість розглянути і познайомитися з завданнями та розв’язками теоретичного туру ІІІ етапу олімпіади з обслуговуючої праці.

Для використання в практичній та інформаційній роботі вчителям запропоновано ознайомитися з Порядком реагування на випадки булінгу (цькування), що затверджений наказом Міністерства освіти і науки № 1646 від 28 грудня 2019 року. Психологом районного методичного кабінету МузикоюТ.М. надано  для ознайомлення вчителям презентацію «Твоє право. Відповідальність за булінг».

Також до уваги педагогів району подано на розгляд такі матеріали:

 - деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

 - методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу  та проведення дистанційного навчання у ЗЗСО під час карантину.

                                         


Віртуальний районний семінар вчителів фізики

На виконання плану роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2020 рік, наказу відділу освіти райдержадміністрації від 24.02.2020 № 45 «Про  проведення районного семінару для вчителів  фізики та астрономії» у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні та  введенням карантину  26 березня 2020 року проведено районний віртуальний семінар вчителів фізики з проблеми   “Підвищення навчальної мотивації учнів через систему класної та позакласної діяльності”.  

Так як урок залишається основною формою співпраці вчителя і учнів, вчитель Вороновицького НВК Циганюк В.Д. представив до уваги педагогів розробку уроку фізики у 7 класі на тему «Умови плавання тіл». Метою уроку є формування знань учнів про дію сили Архімеда, що діє на тіла, занурені в рідину чи газ, встановлення умови плавання тіл. Вчитель продемонстрував вагому роль експерименту при вивченні нового матеріалу. Розв’язування задачі поєднав із розв’язанням проблемного питання уроку.

Вчителі Циганюк В.Д. та Корчинська Л.В. презентували інтелектуальну гру для учнів «Дуель-шоу: «Хто зверху?», в ході якої учні зможуть узагальнити і систематизувати знання з основних понять фізики. До уроку та виховного заходу додаються презентації, відео-експеримент, таблиці, які вчителі району зможуть використовувати у своїй роботі.

В епоху суспільства інформаційних технологій держава зацікавлена в тому, щоб його громадяни були здатні грамотно працювати з інформацією, самостійно, активно діяти, приймати рішення, гнучко адаптуватися до мінливих умов життя. Процес навчання сучасної людини стає безперервним. Система безперервної освіти — це веління часу. Тому в даний час виникла потреба навчання на основі сучасних інформаційних технологій. Вчитель Циганюк В.Д. ознайомив колег із переліком інтернет-ресурсів, які використовує у своїй роботі.

Керівником районного методичного об’єднання, вчителем-методистом Росошанівського  НВК Руснаком В.В.  запропоновано, з метою використання у роботі, перегляд свого відео-уроку по підготовці учнів до ЗНО з фізики по темі «Електрика».

В матеріалах віртуального методичного об’єднання розміщено  результати участі учнів  у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад з навчальних предметів у  2019/2020 навчальному році, на основі яких вчителі можуть самостійно зробити порівняльну характеристику участі і результативності учнів саме по фізиці  з іншими дисциплінами. Також вчителі фізики мали можливість розглянути і познайомитися з завданнями та розв’язками теоретичного експериментального і демонстраційного турів ІІІ етапу олімпіади з фізики.

Для використання в практичній та інформаційній роботі вчителям запропоновано ознайомитися з Порядком реагування на випадки булінгу (цькування), що затверджений наказом Міністерства освіти і науки № 1646 від 28 грудня 2019 року. Психологом районного методичного кабінету Музикою Т.М. надано  для ознайомлення вчителям презентацію про види, соціальну структуру, наслідки боулінгу, тощо.

Також до уваги педагогів району подано на розгляд такі матеріали:

 - деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу у ЗЗСО під час карантину;

- інформаційні матеріали МОН України для використання в роботі щодо проведення дистанційного навчання на період оголошеного карантину;

- підвищення навчальної мотивації учнів при вивченні фізики;

- чому STEM-освіта так актуальна?

                                            


Підвищення рівня мовної культури учнів – одна з нагальних проблем сьогодення 

21 лютого 2020 року у Міжнародний день рідної мови на базі Кельменецького дитячо-юнацького центру відбувся районний семінар-практикум вчителів української мови та літератури з теми «Підвищення рівня мовної культури учнів з використанням інноваційних методів на уроках української мови та літератури. Робота з Новим правописом».

Методист відділу освіти Євгенія Яцишена відкрила роботу семінару, ознайомила з планом роботи та зауважила, що школа у наш час залишається чи не єдиним центром впливу на культуру мовлення учня, а завдання вчителя – управляти процесами формування культури мовлення, йдучи від простого до складного: створювати ситуації, що сприяють мовленнєвій активності школяра, що розвивають його уяву, асоціативне мислення, здатність розуміти закономірності, прагнення постійно вдосконалюватись. Формування культури мови – одна з нагальних проблем сьогодення, не лише філологічна, а й соціальна, оскільки вона в той чи інший спосіб пов’язана з найрізноманітнішими видами комунікацій в сучасному світі.

З ознаками культури мовлення детально ознайомила присутніх Людмила Якубишена, вчитель української мови та літератури Бурдюзького НВК. «Як досягти успіху?» - саме такий методичний порадник створила Людмила Василівна та поділилась власним досвідом роботи з ним.

Наступний етап семінару -  робітня словесника. Вчителі познайомились з вправами та завданнями для підвищення культури мовлення учнів, погрупованими за його ознаками. Про «Доречність. Логічність» розповіла  вчитель Козирянського НВК Раїса Громик. Тему «Чистота» донесла учасникам семінару вчитель Росошанівського НВК Тетяна Мельник. Вона поділилася з присутніми рецептами щасливого життя від учителя-словесника. Людмила Дондиш, вчитель  Комарівського НВК, виступила з темою «Точність». Про багатство і різноманітність мовлення розповіла вчитель Новоселицького НВК Галина Кушнір. Цікавими, змістовними були виступи педагогів, підкріплені практичними вправами, майстер-класами. Кожен зумів продемонструвати ту родзинку досвіду,  пошук тих технологій, методів та прийомів навчання, які в повній мірі допоможуть підвищувати мовну культуру учнів на уроках української мови та літератури.

В цікавій формі пройшли хвилини релаксації, проведені практичним психологом Новоселицького НВК Галиною Кушнір. Учасники семінару визначали складові щастя людини, слухали цікаві притчі та настанови мудреців, як бути щасливим та дарувати щастя іншим. Сюрпризом  для присутніх стали солодкі призи.

На основні зміни «Українського правопису» звернула увагу Євгенія Вікторівна. Цікава та доречна презентація охопила всі найголовніші правила нового написання слів.

По завершенні семінару було прийнято та обговорено ряд рекомендацій щодо підвищення рівня мовної культури учнів з використанням інноваційних методів на уроках української мови та літератури.

                       


Нарада вчителів захисту Вітчизни 

10 січня 2020 року в Кельменецькому ліцеї - опорному закладі відбулась нарада вчителів захисту Вітчизни на тему «Підготовка та проведення навчально-польових зборів з учнями 11 класів закладів загальної середньої освіти району у 2019/2020 навчальному році».

Старший офіцер відділення комплектування Кельменецького районного військового комісаріату старший лейтенант А.Кушнір інформував про умови вступу у вищі військові навчальні заклади та військові ліцеї.

З вчителями обговорено проведення з учнями 11 класів навчально-тренувальних зборів за планом, затвердженим наказом відділу освіти Кельменецької райдержадміністрації від 02.01.2020 № 04.

Методистом РМК Д.Гулійчуком було організовано обговорення Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 21.09.2019 №800, та послідовність реєстрації на сайті Інституту післядипломної освіти Чернівецької області для проходження курсів підвищення кваліфікації.

                 


Відбулося засідання ради районного методичного кабінету 

У четвер, 19 грудня 2019 року,  на базі районного методичного кабінету управління освіти райдержадміністрації відбулося чергове засідання ради РМК.

На засідання запрошувалися: виконуюча обов’язки начальника управління освіти райдержадміністрації  Гарюк Тетяна Георгіївна, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Паламар Таїсія Миколаївна, члени ради.

Завідувач районним методичним кабінетом Матковський Олег Віссаріонович та Гарюк Тетяна Георгіївна  привітали присутніх зі святом Святого Миколая, прийдешніми Новорічними та Різдвяними святами, побажали міцного здоров'я, натхнення, успіхів у роботі, родинного затишку та благополуччя.

Вчителем – логопедом інклюзивно-ресурсного центру Бордюжан Лілією Петрівною було висвітлено питання про особливості організації індивідуальної та інклюзивної форм навчання в 2019/2020 н.р. у закладах освіти району.

Олег Віссаріонович проінформував учасників засідання про результати участі педагогів району в І турі Всеукраїнського конкурсу “Учитель року - 2020” і подякував заступникам з НВР за високий рівень роботи з розвитку й активізації творчого потенціалу педагогічних кадрів через участь їх у конкурсах професійної майстерності та висловив сподівання,  що в наступному році активність участі вчителів у різноманітних професійних конкурсах буде високою.

Паламар Таїсія Миколаївна детально розповіла присутнім про результативність проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських  олімпіад та підготовку до участі в обласному етапі і наголосила про необхідність дотримання всіх вимог щодо участі учнів у обласному етапі олімпіад.

Про виконання заходів щодо підвищення якості знань випускників закладів освіти району з української мови та літератури у ЗЗСО району повідомила  Євгенія Вікторівна Яцишена, методист районного методичного кабінету.  Вона  наголосила,  що дирекціям шкіл потрібно постійно сприяти залученню вчителів української мови та літератури району до участі в каскадних заняттях та учнів випускних класів у роботі учнівської школи вихідного дня, де учні мають змогу підвищити свої знання по підготовці до ЗНО з української мови та літератури.  Євгенія Вікторівна наголосила заступникам з НВР на участь вчителів у фахових конкурсах «Учитель року» та «Соняшник – учитель».

Працівники Кельменецького РС Управління ДСНС України у Чернівецькій області провели заняття щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки місць проведення новорічних та різдвяних свят у закладах освіти району, наголосивши на належне дотримання та виконання правил пожежної безпеки адміністраціями шкіл та дитсадків.  .

Радою РМК було затверджено ряд авторських напрацювань педагогів району з напрямків  німецька мова, початкова освіта та дошкілля.

Члени ради РМК обговорили ряд інших важливих робочих питань.

Під час підведення підсумків було розглянуто, обговорено та прийнято рекомендації.

                  


Відбувся районний семінар вчителів французької мови

12 грудня 2019 року на базі Кельменецького районного дитячо-юнацького центру відбулося засідання методичного об’єднання  вчителів французької мови.

Розпочалося воно з напутніх слів та побажань плідної праці завідувача районним методичним кабінетом управління освіти Кельменецької райдержадміністрації Матковського Олега Віссаріоновича.

Методист районного методичного кабінету Яцишена Євгенія Вікторівна ознайомила присутніх з планом роботи засідання.

Керівник районного методичного об’єднання вчителів французької мови Ранецька Тетяна Сергіїївна широко та змістовно розкрила тему «Комунікативність, мовленнєва спрямованість сучасного уроку іноземної мови», познайомила з різноманітністю форм роботи учнів на уроці в умовах НУШ.

Вчитель  французької мови Бурдюзького НВК Кацап Геннадій Миколайович провів з присутніми практичне заняття на тему «Навчання французькій мові з використанням дидактичних ігор» і показав вагому роль навчально-дидактичних ігор у формуванні лексико-граматичної грамотності учнів на уроках французької мови.

З уст Геннадія Миколайовича учасники семінару мали змогу ознайомитися з інтернет-платформою  PROFLE+. Ця програма була розроблена Міжнародним центром педагогічних досліджень (CIEP) та Національним центром дистанційної освіти Франції (CNED) і є цифровою платформою для підвищення кваліфікації вчителів французької мови як іноземної.

PRO FLE працює вже у понад 60 країнах світу. В Україні дана програма пропонувалася вчителям державних середніх загальноосвітніх навчальних закладів як частина програми післядипломної дистанційної освіти. PRO FLE надає можливість вчителям за допомогою інтернет-платформи виконати 3 навчальні модулі, на кожен з яких відводиться один рік:

1) Побудова дидактичної одиниці

2) Пілотування педагогічного проекту

3) Оцінювання

По завершенню кожного модуля вчитель отримує сертифікат міжнародного зразка, який визнається Міністерством освіти і науки України.

З детальною презентацією програми можна ознайомитися на сайті Посольства Франції в Україні www.ambafrance-ua.org  у розділі «Співробітництво».

Члени журі районного етапу олімпіади з французької мови зробили детальний аналіз виконаних завдань та вказали на важливі  недоопрацювання.

Наприкінці засідання було обговорено  питання завершення навчального семестру та прийнято ряд рекомендацій.

                 


Засідання І етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» 

  На базі районного методичного кабінету управління освіти проведено засідання І етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми».

  На конкурс предсталено дві авторські програми:

- профілактично-розвивальна  програма  «Розвиток уваги» для учнів молодшої ланки, 3 клас практичного психолога Вовчинецького НВК Кушнір Катерини Петрівни;

- профілактична програма згуртування учнівського колективу «Разом ми – сила»

 для учнів  4-5 класів, соціального педагога середньої ЗОШ І-ІІІ ст.с.Зелена Рябої Іванни Вікторівни.

  Згідно до вимог, створено організаційний наказ по УО, щодо проведення даного конкурсу, в якому зазначено склад оргкомітету спеціалістів:

Матковський  О.В - завідувач районним методкабінетом, голова оргкомітету;

Андрущак Л.П. - начальник відділу моніторингу, інспектування навчальних закладів та методичної роботи управління освіти райдержадміністрації, член оргкомітету;

Гарюк  Т.Г. - головний спеціаліст управління освіти, член оргкомітету;

Музика Т.М. - методист психологічної служби районного методкабінету управління освіти, член оргкомітету, секретар;

та членів журі: 

Адамчук Емілія Григорівна - практичний психолог та соціальний педагог Комарівського НВК;

Федорюк Наталія Андріївна - практичний психолог Нелиповецького  НВК;

Москва Ніна Мойсеївна - заступник директора з навчально-виховної роботи середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Зелена;

Перепелюк Олена Василівна - класний керівник 4-го класу  середньої ЗОШ І-ІІІ ст. с.Зелена;

Маслова Наталія Сергіївна - заступник директора з навчально-виховної роботи Вовчинецького НВК;

Лекар Валентина Петрівна - класний керівник  3-го класу Вовчинецького НВК

  Переглянувши зміст програм члени оргкомітету та журі учасникам за підсумками конкурсу виставили бали згідно критеріїв оцінювання  та результати занесено до протоколу підбиття  районного  І  етапу конкурсу.

  Учасникам бажаємо  впевнено пройти всі етапи конкурсів та отримати перемогу.

                  


 Проведено засідання районного батьківського всеобучу «Батьківське щастя: виховання без насильства»

«Наші діти - це наша старість.

 правильне виховання - це наша щаслива старість,

                                   погане виховання - це наше майбутнє горе,

це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми».


Антон Семенович Макаренко

  Дитинство – це найважливіший та неповторний період у становленні особистості. Саме в цей час дитина формується фізично, психологічно, інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь, навичок. І саме в цей період потребує найбільшої уваги та захисту.

  Сім’я – це місце де ми знаходимо радість, затишок, турботу. Тут отримуємо розуміння, підтримку. Проте зараз ми частіше дізнаємося про існування сімей в яких агресивність, грубість - це звичайне явище. Від цього страждають, насамперед, діти. 

  Крім того, дуже важливо знати, які наслідки в душі дитини залишають вчинки дорослих, агресивна поведінка, необережні висловлювання.

  Для того, щоб краще зрозуміти своїх дітей, запропонована проективна методика на виявлення стосунків батьків із дитиною, дала можливість самим батькам зрозуміти ті прогалини виховних моментів, яких припускаються часом дорослі.

  Як впливає насильство на дітей, які причини та як його запобігти в сім’ї? В чому причина насильства в учнів? Про це нам допомогла  дізнатися практичний психолог Нелиповецького НВК  Федорюк Наталя Андріївна. Повчальні приклади та поради психолога, дали можливість кожному учаснику ще раз глибоко проникнути у життя своєї сім’ї хоча би на один день, та зробити для себе кардинальні зміни.

  Про відповідальність батьків за виховання, та як захистити дітей від насильства, в цікавій та змістовній формі зміг донести до присутніх директор Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Михайлович Дворський, а також отримавши ряд запитань від батьків зумів і їм надати ряд корисних порад та  проінформував учасників батьківського всеобучу про діяльність якісної безоплатної правової первинної допомоги з правових питань осіб, які постраждали від домашнього насильства.

  Дільничний офіцер поліції, Гордій Ян Русланович, на офіційно зареєстрованих прикладах ознайомив учасників батьківського всеобучу із фактами домашнього насильства, штрафними санкціями та наслідками скоєння насильницьких дій, які часом можуть мати непоправний вихід.

  Про впровадження Закону України «Про запобігання та протидії  домашньому насильству»  на підставі яких можна притягнути до відповідальності  докладніше  повідомила директор районного центру для дітей, сім’ї та молоді Попович Людмила Володимирівна.     

  Зворушливо - проникливі емоції, від перегляду відео-ролика, дали можливість кожній жінці висловити свої враження від побаченого та зробити висновок: якщо ми будемо частіше покладатися на любов та інтуїцію, не розв’язувати свої проблеми коштом здоров’я своїх дітей, то в наших сім’ях запанує довіра та повага один до одного.

  Перегляд відеоролика «Бережіть своїх дітей» ще раз доказав дорослим, 

«якщо дитина посміхається – це означає, що ми все зробили правильно!»

  На позитиві вражень та побажань удачі у вихованні дітей, учасники завершили роботу круглого столу та побажали один одному зберегти любов та гармонію в кожній сім’ї.

                


Психологічна служба Ленковецького НВК 

 Психологічною службою Ленковецького НВК організовано зустріч з представниками  районних служб та учнів закладу, які 29 листопада долучилися до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

  Цікава та змістовна інформація була донесена учням, педагогам.

  Лікарем-наркологом ЦРЛ Савченко Людмилою Федотівною, звернуто увагу присутніх на вплив та наслідки шкідливих звичок: алкоголю, тютюну, наркотиків, а також про розвиток фізіологічних функцій органів підлітків, які не дотримувалися здорового способу життя.

  Про права, обов’язки та правозахисні функції здобувачів освіти та отримання первинної правової допомоги у передбачених Законом повідомив директор Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Михайлович Дворський. Також проінформував учасників освітнього процесу  про діяльність якісної безоплатної правової первинної допомоги з правових питань осіб, які постраждали від домашнього насильства. Учні мали можливість задати запитання та отримати влучні відповіді.

  «Про запобігання та протидії домашньому насильству»  докладніше розповіла директор районного центру для дітей,  сім’ї та молоді Попович Людмила Володимирівна. Також повідомила про існування законів Кримінального кодексу України, на підставі яких можна притягнути до відповідальності та відповіла на ряд запитань.

  Дільничний офіцер поліції Гордій Ян Русланович, на офіційно зареєстрованих  прикладах повідомив про наслідки скоєння насильницьких дій підлітками, їхніми батьками, та несення Кримінальної відповідальності перед Законом України. 

  Начальником сектору кадрового забезпечення Кельменецького відділу поліції ГУНП Жирновою Ольгою Вікторівною і з учасниками освітнього процесу, учнями 10-11 класів,проведено бесіду щодо профорієнтаційної роботи до вступу у ВНЗ зі специфічними умовами навчання. До старшокласників було донесено цікаву та змістовну інформацію про вимоги вступу, навчання, працевлаштування випускників в даній сфері діяльності.

  Конкретна інформація дала можливість учням задуматися над вибором майбутньої професії та правильного поводження в суспільстві, бути більш відповідальними та послідовними у життєвих ситуаціях.

  Кожен класний колектив з великим багажем інформації та позитиву емоцій розходилися по своїх класних кімнатах, ще довгий час обговорюючи отримувану інформацію, розуміючи що перед ними, вже як перед дорослими, стоїть велика відповідальність.

  Такі зустрічі допомагають учням реально оцінювати ситуації в які вони потрапляють та знаходити з них правильний вихід.

                 


Відбувся районний семінар вчителів німецької мови 

  Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом. Без знання іноземних мов немає ні сучасних школярів, ні сучасних вчителів, ні сучасної науки, ні вищої освіти. Німецька мова сьогодні  поширена у всьому світі. Вона визнана офіційною не тільки у Німеччині, але і в інших європейських країнах. Нею, наприклад, розмовляють в Австрії та Швейцарії. Вона є рідною мовою в багатьох областях північної Італії, в східній Франції, Румунії. Тому знання німецької мови – це можливість спілкування зі 100 мільйонами людей у всьому світі.

  28 листопада 2019 року на базі районного дитячо-юнацького центру проведено семінар з німецької мови на тему «Формування мовленнєвої компетенції на уроках німецької мови з використанням інтерактивних технологій». Семінар пройшов в теплій та жвавій атмосфері натхнення і співпраці.

  Євгенія Яцишена, методист РМК, познайомила з планом роботи семінару, побажала плідної праці та задоволення від співпраці.

  Олег  Матковський, завідувач районним методичним кабінетом управління освіти, наголосив на важливій місії вчителів німецької мови, які навчають другій за поширеністю мові в Європі.

  У рамках панорами творчості свої майстер-класи провели вчителі німецької мови Перковецького НВК Ірина  Дереторська та Аза  Куріш. Ірина Анатоліївна поділилася власним досвідом роботи щодо підвищення зацікавленості та мотивації навчання на уроках німецької мови в Новій українській школі, провела з учасниками семінару ряд дидактичних ігор.

  Аза Федорівна провела майстер-клас на тему «Розвиток креативної особистості засобами інформаційно-комунікаційних технологій на уроках німецької мови», продемонструвала різні стратегії читання та опрацювання прочитаного.

  Вчитель німецької мови Мошанецької ЗОШ Марина Іванська презентувала педагогічний меседж «Самоосвіта педагога як умова особистісного та професійного саморозвитку». Марина Григорівна на власному прикладі продемонструвала численні можливості  для підвищення кваліфікації та самореалізації вчителя німецької мови в рамках проектів та семінарів Goethe Institut та Go Camp.

  В рамках семінару був проведений методичний практикум з детальним  аналізом  олімпіадних завдань ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з німецької мови. Вчитель німецької мови Козирянського НВК Наталя Требик провела для учасників районного семінару  практичну роботу «Аудіювання навчального тексту з допомогою носія мови».

  Підсумком семінару може бути влучний вислів Франка Сміта «Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя, знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі». З таким девізом наші учні зможуть успішно втілювати набуті шкільні знання в життя, будуючи своє майбутнє та самореалізовуватися в складному багатогранному соціокультурному світі.

  По завершенні семінару було обговорено та прийнято рекомендації.

                  


Методичний тиждень вихователів ДНЗ в Росошанівському НВК

 Згідно річного плану роботи НВК в підрозділі ДНЗ в період з 11.11.19 р.по 15.11.19 р. в навчальному закладі проходив методичний тиждень педагогічної майстерності вихователів ДНЗ  на тему: «Розвиток мовлення дітей, як засіб пізнання навколишнього світу».  Проведенню методичного тижня передувала певна робота. Творчою групою  вихователів був розроблений план проведення, призначені відповідальні за проведення даних заходів та відкритих занять в рамках окресленої теми.

  Заступник директора з НВР Ніколаєнко Л.В. та голова МО Гуцул Л.В. провели методичні консультації для організації запланованих заходів, запропонували методичні рекомендації для успішного проведення різних форм роботи. Кожна дитина – це людина, обдарована у якійсь галузі життєдіяльності. Спираючись на свою майстерність, педагоги розвивають творчі здібності й у своїх дітях.

  Вихователь Павліка Ж.В. провела відкрите заняття у групі раннього віку на тему: «Наші товариші – улюблені іграшки». У молодшій різновіковій групі відкрите комбіноване заняття на тему: «Осінь - золота» провела Гуцул Л.В. Інтегроване заняття, із застосуванням інноваційних технологій,  у старшій групі на тему: «Хліб – усьому голова» провела Олійник Н.М.

  Після проведення занять відбулося обговорення, на якому члени МО разом із заступником директора з НВР Ніколаєнко Л.В поділилися досвідом та розробили методичні рекомендації.

     


Семінар бібліотекарів закладів загальної середньої освіти

  15 листопада 2019 року на базі Вовчинецького та Бурдюзького НВК відбувся семінар бібліотекарів закладів освіти району з теми «Створення медіатек на базі закладів загальної середньої освіти як сучасного інформаційно-ресурсного центру».

     


На базі Лівинецького ЗЗСО відбувся районний семінар учителів географії

  Найкращий результат вивчення шкільного курсу географії дають практичні форми навчання учнів: екскурсії, практичні дослідження на місцевості, походи тощо.

  Вже стало доброю традицією проводити районні семінари географів у вигляді практичних занять на місцевості та екскурсій. Не став винятком і семінар учителів географії, який відбувся 14 листопада 2019 року на базі Лівинецького ЗЗСО з теми: «Польові дослідження як умова особистісно-професійного розвитку вчителів географії в умовах реалізації концепції НУШ».

  Робота семінару складалась з теоретичної та практичної частин.  Перша частина проходила у стінах Лівинецького ЗЗСО і включала методично-інформаційні аспекти формування ключових географічних компетентностей у контексті вимог Концепції нової української школи.

  Олег Матковський, завідувач районним методичним кабінетом управління освіти, ознайомив з програмою семінару, зробив детальний аналіз II-го етапу учнівської олімпіади з географії: участь учнів району в олімпіаді, їх результативність, аналіз складності завдань та формування команди на участь у III (обласному) етапі олімпіади.

  Василь Олександрович Перепічка, учитель географії Лівинецького ЗЗСО провів майстер-клас з теми: «Елементи геології в шкільних курсах природознавства та географії», де відзначив важливість саме практичних занять на місцевості при вивченні внутрішніх і зовнішніх рельєфотвірних чинників і процесів.

  Практичним продовженням семінару була «Школа юного спелеолога» у вигляді екскурсійної поїздки учителів географії району до «Кришталевої печери», яка знаходиться у с.Кривче Борщівського району Тернопільської області. Географи мали можливість наочно ознайомитись із карстовими процесами та умовами утворення мінералів у печері.

  Підводячи підсумки роботи практичного семінару, вчителі висловили вдячність адміністрації Лівинецького ЗЗСО, і особливо учителю географії Перепічці Василю Олександровичу за проведений майстер-клас, вдало продуману тематику, організацію та місце проведення семінару.

  По завершенні роботи семінару було прийнято та обговорено ряд рекомендацій.

   


Семінар логопедів в ІРЦ

  14 листопада 2019 року на базі «Інклюзивно - ресурсного центру» проведено семінар – практикум  вчителів-логопедів на тему: «Актуальні питання створення спеціальних умов для дітей з особливими освітніми потребами».

  Вчитель – логопед Перковецького НВК Чебан Оксана Василівна провела індивідуальне заняття з вихованкою Бузовицького НВК на тему: «На гостину до лісової феї». Закріпила правильну артикуляцію звука «ш» та автоматизувала його вимову у складах, словах, словосполученнях.

  Також у ході роботи семінару – практикуму обговорено такі питання: 1.Дошкільнятам з особливими освітніми потребами – рівний доступ до якісної освіти. 2. Нормативно – правова база і основні завдання інклюзивно – ресурсного центру. 3. Робота районного інклюзивно – ресурсного центру для родин дітей з ООП. 4. Презентація посібників «Ігри та вправи для подолання мовленнєвих недоліків», «Мовна скарбничка. Довідник для батьків».

  По закінченню роботи відбулось підведення підсумків та вироблення рекомендацій.

   


Семінар вчителів історії

  Ще стародавні мудреці навчали: хочеш знати майбутнє – вивчай минуле. Для цього є багато форм і засобів, які доступні широкому загалу населення,  В  формуванні   наукового   і   суспільного  світогляду   учнівської  молоді  важливе  місце  належить  науково – методичній  дисципліні  -  історії, яка  досліджує  і  вивчає  Вітчизну, рідний край,  минувшину та сучасність. Саме тому районний семінар вчителів історії на базі Ленковецького НВК було проведено за темою «Використання інноваційних та інтерактивних технологій в системі викладання суспільних дисциплін».

  Вчитель історії, вчитель–методист Дєдов Ігор Никанорович ознайомив із легендою про село Ленківці, як одним  із джерел історико-краєзнавчої роботи. А потім учасникам семінару презентовано  відеофільм «Екскурсія до музею історії села Ленківці» (за участю учнів-екскурсоводів). Продовженням даного виду роботи стало ознайомлення з роботою учнівської кіностудії при науковому товаристві «Пошук».

  Учнями старшокласниками створено фільми «Краєзнавчими стежками села Ленківці», «Від Ленківців до Києва – нарис творчого шляху народного артиста України павла Дворського», «Музеї Кельменеччини», «Православні храми Кельменеччини», «Сторінками етнографічних досліджень села Ленківці», «Голодомор 1932-1933 років», «Дєдов Ігор Никанорович-педагогічний досвід» та інші. Практичний психолог Музика Тетяна Миколаївна провела з учасниками семінару інтерактивне заняття з елементами тренінгу «Замок гарного настрою». Вчитель історії Дєдов І.Н. презентував педагогічний досвід за темою  «Музей як джерелознавча база історико-краєзнавчої роботи» та книгу «Кельменеччина: від сивої давнини до сьогодення» видану за сприяння районної бібліотеки. Під час практичного заняття «Використання інтерактивних технологій при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання» Ігор Никанорович поділився інноваційними та інтерактивними методами підготовки учнів до ЗНО. Учасники семінару творчо виконували різноманітні завдання практичного змісту. По завершенні семінару прийнято рекомендації за участі методиста РМК Ткача Олександра Івановича.

     


Районний семінар практичних психологів у Бурдюзькому НВК

Сім’я—це первинне середовище,

де людина повинна вчитися творити добро”

Сухомлинський В.О.

  В жовтогарячу пору при шелесті осіннього листя  22 жовтня 2019 року Бурдюзький НВК  гостинно з хлібом-сіллю зустрів учасників районного семінару працівників  психологічної служби.

  Ознайомившись із планом роботи  «Розвиток гармонійних відносин підлітків в учнівському колективі шляхом родинного виховання «слухати –розуміти – взаємодіяти», учасники  приступили до насиченої та змістовної роботи.

  Практичний психолог Каленчук Л.В. запросила присутніх на корекційне заняття  з елементами тренінгу з учнями 5 класу на тему : «Я і колектив». Мета  даного заняття: допомогти учням усвідомити цінність особистості, зрозуміти важливість колективу в житті людини, розвивати життєві навички толерантності , сприяти більш швидкому встановленню товариських відносин між підлітками.

  Учні 5 класу  при допомозі різних вправ вчилися розуміти один одного, аналізували думки та вчинки товаришів, вчилися жити у мирі та злагоді. На занятті  діти виконували тест: «Чи гарний ви друг», розв’язували  ситуації,  пов`язані зі шкільним життям. Виконуючи вправу «Будь собою», учні працювали у групах.

  Наступне заняття проводила соціальний педагог Соцька Н.О. з учнями 6 класу на тему : «Без доброти немає дружби». Мета  даного заняття: донести до учнів поняття доброти та дружби, необхідність її у повсякденному житті. На занятті учні розробили правила дружби та якості, якими повинен бути наділений справжній друг. Створювали «серце доброти».

  Сім’я – одна з найбільших цінностей людства. Саме тут формується особистість дитини, виховується її характер, манери поведінки. Саме тут формується  міцний фундамент під назвою «Дитинство».

  Всі ми родом із дитинства і добре усвідомлюємо, що все хороше і погане людина одержує в сім’ї. Всі батьки бажають своїм дітям здоров’я, добра, щастя і часто шукають  шляхи здійснення цих побажань.

  Сьогодні взаємовідносини «батьки-діти» є актуальним питанням  кожної сім»ї. Зустрічаючись з основними аспектами родинного виховання у своєму закладі,  практичний психолог Каленчук Л.В. провела   круглий стіл «У сім’ї  росте підліток», мета якого -  поглибити знання батьків з питань виховання дітей, дати батькам можливість поділитися своїм досвідом сімейного виховання і підвести їх до аналізу особистого педагогічного досвіду.

  Перші вправи були проведені на знайомство у колективі. Вони дали можливість батькам та дітям зрозуміти цінність, яка є невід'ємною складовою  родинного виховання.  Батьки мали змогу розказати про своїх  дітей. Вправа «Асоціації» дала зрозуміти, що слово «сім’я» для кожного з батьків має своє значення. На занятті також були присутні діти. Не менш зворушливою для всіх було виконання вправи «Продовж речення», ця  колективна робота батьків та дітей дала можливість кожного по-своєму оцінити  одну та іншу сторони. Зворушливим був той момент на занятті, коли діти мали можливість написати,  за що вони поважають своїх батьків, батьки - за що вони цінують  дитину.

  Для визначення відносин взаєморозуміння у родині дізнатися, які відносини у сім’ї, хто домінує у стосунках допомогла вправа  «Малюємо разом» спільний малюнок одним олівцем, не спілкуючись.

  Під час обговорення учасники семінару мали можливість висловити свої думки, побажання, отримані  від роботи семінару.

  З великим багажем  позитивних вражень всі працівники психологічної служби  поверталися у свої навчальні заклади. У спалаху позитивних емоцій ще довго по дорозі кожен висловлював свої бачення почутого та практично-проведеного.

  Завдяки  такій турботі світ стає сповнений любові. Іноді ми можемо допомогти одним теплим словом, або маленькою доброю справою. І враз змінити світ на краще. 

        


Семінар вчителів трудового навчання

 23 жовтня 2019 року в Бабинській ЗОШ відбувся районний семінар вчителів трудового навчання, які проводять навчання з технічних видів праці. Учасників семінару привітали учні та дирекція школи, розповіли про свої досягнення та плани.

  Учні школи, переможці районного та обласного етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання Гермак Андрій, Гідора Денис, Накай Станіслав розповіли про свої вироби та враження від участі в олімпіадах.

  Валерій Вікторович Костенюк, вчитель трудового навчання Бабинської ЗОШ, провів урок у 8 класі «Збирання виробу. Оздоблення виробу. Презентація готового виробу» та майстер-клас для колег «Геометрична та контурна різьба по дереву». На уроці вчитель звертав увагу на заходи безпеки під час виконання виробу, контролював та надавав допомогу учням в роботі. Більшість учнів захищали свій виріб перед своїми однокласниками, обґрунтовуючи свої дії та визначали вартість матеріалів, затрачену роботу та встановлювали вартість виробу. В ході майстер-класу кожен учасник виконував практичну роботу: на дерев’яній дошці робив рисунок і різцями виконував роботу. Валерій Вікторович звертав увагу на тонкощі обробітку деревини.

  Під час обговорення заходів семінару методистом РМК Д.Гулійчуком та директором В.Толошняк було організовано вивчення Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 21.09.2019 №800.  


Музика в житті дитини – це прекрасно!

  23 жовтня 2019 року на базі Ленковецького НВК проведено методичне об’єднання музичних керівників з питання: «Впровадження інтерактивних технологій з дітьми дошкільного віку на заняттях з музичного виховання».

  Метою методичного об’єднання було підвищення професійної компетентності музичних керівників, активізації творчого пошуку та впровадження інноваційних технологій у сучасному закладі дошкільної освіти.

  Розпочав семінар   директор закладу  Серній С.А.: «Ранній прояв музичних здібностей  говорить про необхідність починати музичне виховання якомога раніше. Всі діти від природи музичні. Про це необхідно знати і пам’ятати  кожному дорослому. Від нього і тільки від нього залежить, якою стане надалі дитина, як вона зможе розпорядитися своїм природним даром. Музика дитинства-хороший вихователь і надійний друг на все життя…»

  Із вступним словом до учасників звернулась начальник відділу моніторингу, інспектування навчальних закладів та методичної роботи управління освіти райдержадміністрації Андрущак Л.П., яка і ознайомила їх з планом роботи семінару.

  Візиткою  закладу був виступ дошкільнят та педагогів про дитячий садок  та рідне село Ленківці.

  Практичний блок включав перегляд організованого заняття з дітьми старшого дошкільного віку «В океані музичних звуків» (муз. керівник Кицюк Я.В.). Протягом заняття вихованці закріплювали свої вокальні здібності, навчалися визначали ритмічні акценти в музиці, самостійно прискорювати та уповільнювати рух відповідно до музичного темпу, виконували музично-ритмічні рухи, удосконалювали навички танцювальних рухів, закріплювали  знання про  різні види музичних інструментів.

  Гарний настрій запрошеним подарували дошкільнята та святі «Живуть собі нотки», де разом з вихователями та гостями  виконували караоке.

  Також на емоційно-піднесеній ноті музичним керівником проведено  майстер клас «У царстві музики».

  В заключній частині семінару взяла участь практичний психолог Музика Т.М., яка провела  психологічний диліжанс «Музика творить дива», акцентуючи увагу педагогів на те, як  впливає музика на емоційно-душевний стан дитини.

  Учасники методичного об’єднання взяли активну участь в обговоренні семінару а також охоче поділилися власним досвідом щодо музично-естетичного розвитку дошкільнят.

  Завершився семінар заключним словом Л.Андрущак та виробленням рекомендацій  по впровадженню сучасних форм роботи під час проведення занять музично-художнього напряму.

  Всі учасники семінару ніби побували на святі музики.

          


 Магія буковинських святинь

    По обидва боки дороги бігли наввипередки  дерева у барвистому вбранні. Золота осінь тихо спустилась на землю, щоб уже вкотре прикрашати світ.

     У салоні шкільного автобуса вчителі української мови та літератури  Кельменеччини жваво обговорювали  тільки-но прослухані  ними виступи заступника  начальника управління освіти Жанни Галай  з проблеми підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури  для успішної здачі ЗНО, завідувача методичним кабінетом Олега Матковського про якісну підготовку учнів до олімпіад з базових дисциплін в 2019/2020 н.р., методиста РМК  Євгенії Яцишеної про заходи щодо підвищення якості знань учнів з української мови та літератури, висловлювали власні судження та пропозиції. Саме тими  виступами  і розпочався семінар філологів району, продовження якого переросло у форму виїзного засідання до буковинських духовної  та мистецької святинь.

     Автобус котився у напрямку Вашківців, на околиці яких розташований Свято-Аннинський жіночий монастир, що в народі називають Анниною горою. Завмираєш у передчутті незвіданого: яка вона, ота Гора, що за сила таїться в цій обителі, чому слава про святиню лине так далеко?

     За дружніми розмовами, обміном досвідом проведення сучасних форм роботи з учнями, новинками  методики  та дидактики час минув швидко.  І ось нарешті перед нами  славнозвісний монастир. При вході височить напис " Святая праведная Анна, моли о нас." На території обителі ведуться ремонтні роботи, головний храм взято в риштовання. Разом із входом до святині час ніби зупинився: тиша, спокій. Ранкова служба вже закінчилась. Одна з черниць, рухлива, як на свій вік, приємним голосом запросила  і провела нас до собору, де проходила служба за упокій. Переступивши поріг храму, відчувала, що душу ніби єлеєм помазали. Тут говорять з Богом, у молитві виливають Всевишньому все, що обтяжує серце, і ніби заново народжуються. А коли підняти очі вгору і глянути, наче отримуєш духовні крила, вмить забувши дрібні клопоти й негаразди. Вони ще більше дрібнішають  і розчиняються перед святим та вічним. Недарма музика церковних дзвонів і заколисує, і лікує.

     У тиші та спокої милувалися зовнішньою красою собору Святої Анни та нижнім храмом Великомучеників  Маковіїв, виглядом келій, де живуть черниці, господарських приміщень. Спало на думку: скільки мирян молились у цьому монастирі перед іконами і, віруючи, отримали зцілення різноманітних хвороб. Десятки тисяч! І не лише українців...

     А яка чудова панорама Вашківців відкрилася з Анниної гори! Було видно майже всю долину Черемошу та сині буковинські гори. Краса, яку варто побачити. Щось магічне є  на Анниній горі. Починаєш вірити і в легенди, і в перекази про неї. І взагалі починаєш вірити...

     Поверталися  освітлені, з миром у душі. Попереду ще одна святиня, уже мистецька – музей Володимира Івасюка, буковинського витязя,  генія музики, що своїми піснями прославив Україну на весь світ.

     Звичайна міська вулиця Чернівців. Біля одних дверей табличка з написом "Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка". За дверима, коли піднімалися східцями, у серці народився щем. З першим словом екскурсовода опинилися в  ХХ ст., потрапили в чудову атмосферу інтелігентної родини Івасюків, у якій народився, жив і виховувався Володя. Кожна річ композитора: чи то елемент одягу, чи предмет домашнього вжитку,  чи аркуш учнівського зошита, чи титул художньої книги, чи нагорода з пісенного конкурсу, чи музичний інструмент, що стали експонатами музею, хвилювала, адже її торкалися руки улюбленого співака, який пішов у вічність молодим, залишивши нам  магію своїх мелодій.

     Переходячи з кімнати в кімнату, слухали задушевні слова про взаємостосунки в родині, методику виховання дітей, материнське піклування про кожного члена сім’ї, міцну батьківську віру у своїх дітей та гордість за них. Дивувалися, настільки сильним був духовний зв'язок батька з сином, як болісно пережив Михайло Григорович смерть Володі.      Свідками пережитого горя стали книги "Елегії для сина " та "Монолог перед обличчям сина".

   Голос екскурсовода поволі затих, і на завершення зазвучала безсмертна "Червона рута" у виконанні автора. Її підхопили вчителі, і  я раптом здригнулася, оглянувшись. На мить здалося, що сам композитор  нечутно ввійшов до свого помешкання і незримо став поруч.

     Неохоче прощалися з родинним затишком Івасюків.  А з портретів, що висіли на стінах, дивився нам вслід життєлюбний, сильний, вродливий і молодий Володимир, ніби радів, що стільки гостей відвідало його господу. Очі веселі, навіть трішки усміхнені – життя вдалося. Усім його щедро наділив Господь: і вродою, і щастям народитися в чудовій люблячій  родині, і безсмертною славою, і безмежною любов’ю народу. Воістину буковинська земля щедра на мистецькі таланти.

     Поверталися назад, коли осіннє надвечір’я м’яко стелилося над землею. Колеги жваво обговорювали  побачене й почуте. Хтось віз для близьких подарунки з Анниної гори, хтось придбані в музеї книги. Стомлені, але задоволені  вчителі поглядали крізь шибки, де зухвала чарівниця осінь  за день ще більше розмалювала дерев різнокольоровими фарбами. У повітрі відчувалася легенька прохолода, а в серцях учасників семінару зоставалося тепло, яке ще довго грітиме їх та даватиме наснагу під час нелегких шкільних буднів. Адже семінар, за відгуками його учасників,  удався  на славу завдяки добросовісній  організації та старанням методиста районного методичного кабінету управління освіти Євгенії Яцишеної та педагогічного колективу Дністрівського НВК.

                                                                   Любов Федорук, вчителька української мови та літератури

                                                                                                      Бернівського НВК      

                                                                  


Відбувся районний семінар вчителів предметів художньо-естетичного циклу та німецької мови на базі Бернівського НВК

17 травня  2019 року, у п’ятницю, на базі Бернівського НВК   проведено районний семінар вчителів предметів художньо-естетичного циклу (музичне мистецтво, образотворче мистецтво, художня культура) та вчителів німецької мови. Тема семінару «Стимулювання пізнавальної діяльності як засіб саморозвитку, реалізації особистості учня на уроках предметів художньо-естетичного циклу та німецької мови через предметну компетентність учителя в умовах НУШ».

     Мета семінару: показати актуальні форми та методи роботи в системі мистецької освіти в умовах впровадження нового державного стандарту загальної середньої освіти та реалізації Концепції «Нова українська школа»;   популяризувати  методи та форми активізації творчої діяльності учнів з метою розкриття здібностей та можливостей кожного школяра, надання практичної спрямованості їх інтересів через систему творчих завдань. 

      На подвір’ї школи хлібом-сіллю на українському рушнику, щирою посмішкою зустріли учасників семінару директор Світлана Галатович та члени педагогічного колективу.

     Знайомство з цікавим та змістовним життям школярів і вчителів продовжилось в стінах навчального закладу. Світлана Валеріївна розповіла про досягнення вчительського та учнівського колективів, їхні плани на майбутнє, шляхи їх реалізації. Музичне вітання вчителів та учнів школи створили позитивний настрій, а солодкий подарунок у формі книги та сопілки кожен отримав на згадку про відвідини закладу.

     Відкрив роботу семінару завідувач районним методичним кабінетом Олег Матковський, звернув увагу на роль уроків художньо-естетичного циклу в розкриті здібностей та можливостей кожного школяра, на роботу вчителів іноземних мов в умовах Нової української школи.

     Методист РМК Євгенія Яцишена ознайомила з планом роботи семінару  та побажала плідної праці.

    У творчій лабораторії учителя та учня педагоги району обговорили питання щодо проведення конкурсу в закладах освіти району «Ми – діти землі, що Вкраїною зветься». Євгенія Вікторівна детально познайомила з Положенням проведення конкурсу.

     Із задоволенням та  цікавістю побували на ранковій зустрічі  у 1 класі за темою «Я - Україна» та відвідали гру-квест знавців німецької мови. 

      Власним досвідом застосування інтерактивних методів навчання, що стимулюють пізнавальну діяльність учнів,  поділилася вчитель Світлана Галатович на уроці  мистецтва у 8 класі на тему «Стильовий синтез. Творчість Тараса Шевченка та Миколи Лисенка».

 Під час проведення уроку німецької мови учитель Алла Мінько  

акцентувала увагу на методах організації зворотнього зв’язку та окремих методах запам’ятовування інформації. Вона  продемонструвала між- предметні зв’язки німецької мови з мистецтвом, історією, літературою.
        Всі присутні мали змогу познайомитися з виставкою, приуроченою Дню вишиванки,  яку  радо представила учасникам семінару директор та вчитель предметів художньо-естетичного циклу  Світлана Галатович.

Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого  учасники ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого. 

     По завершенні роботи було прийнято ряд рекомендацій.

 Тепло і затишок,  гостинність  і щирість  панували  в стінах Бернівського закладу  протягом  усього семінару. Творчий підхід до презентації власного досвіду й емоційний запал педагогічного колективу зробили захід продуктивним і цікавим. 

Вчителі предметів художньо-естетичного циклу та вчителі німецької мови  провели яскравий, насичений інформацією та спілкуванням, сповнений новими враженнями день.

     Учасники семінару висловлюють щиру вдячність дирекції школи, вчителю німецької мови та вчителям  мистецьких дисциплін за високий рівень підготовки та проведення змістовного, цікавого заходу. 


«Проведення моніторингу у закладах дошкільної освіти»

17.05.2019 в Кельменецькому закладі дошкільної освіти №1 відбулося методичне об’єднання директорів ЗДО та заступників директорів з навчально-виховної роботи НВК на тему: «Сутність та організація моніторингу дошкільної освіти як оптимального шляху забезпечення функціонування в закладі внутрішньої системи якості освіти».

Начальник відділу моніторингу, інспектування навчальних закладів та методичної роботиуправління освіти райдержадміністрації Андрущак Л.П. звернулася до учасників: «Метою моніторингу є вивчення стану реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти, освітніх програм, стану організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти. Запорукою успішної реалізації ключових завдань БКДО та програм для кожної вікової групи є: професійна підготовка педагогічних кадрів, створення предметно-розвивального середовища та навчально-методичне забезпечення. На сьогоднішній день показником ефективності реалізації завдань БКДО є його наступність зі стандартами нової української школи. Є три види педагогічної діагностики: початкова - проводиться на початку навчального року (вересень) з метою визначення можливостей дошкільників і постановки конкретних завдань на перспективу, поточна (відстеження результатів освітнього процесу з дітьми на певному етапі – за місяць, квартал,  півріччя), узагальнювальна (підбиття підсумків життєдіяльності дошкільників за тривалий період, рівнів їх розвитку та виконання освітніх програм» Педагогічна діагностика дітей проводиться під час звичайних для них видів діяльності: занять,гри, самостійної діяльності, прогулянки, інших режимних моментів…». Нагадала директорам про нормативні документи, якими необхідно керуватись при підготовці та проведенні обстеження дітей, вивченні стану життєдіяльності закладу дошкільної освіти, дослідженні рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками.

  Директор закладу провела семінар-навчання: «Здійснення контролю якості знань, умінь і навичок дітей у вигляді «табеля успіху», «опитувальника», «діагностування», «кваліметрії», «моніторингу», психологічного тестування.

Педагоги трьох вікових груп  провели підсумкові інтегровані заняття, демонструючи рівень засвоєння вихованцями вимог освітніх програм. Вихователь ІІ  молодшої групи Хохуляк О.І. на занятті «Цікава подорож» застосувала методи диференціації, показала високий рівень знань дітей з мовленнєвого спілкування – малюки складали описові розповіді за опорними схемами, в ігровій формі вміло класифікували різні групи предметів. Діти володіють елементарними математичними уявленнями – рахують у межах 5-ти, вільно оперують цифрами від 1 до 5. Математичний диктант показав уміння дітей розрізняти геометричні фігури, кольори, орієнтуються в просторі, на аркуші паперу.

В середній групі вихователь Глібіщук О.І. запросила малюків до пошуково-дослідницької «Веселої мандрівки». Діти вміють працювати самостійно, в парах, в групах, вміють групувати предмети за різними ознаками, робити дослідження та відкриття.

Не менш цікавим було заняття «Зустріч з друзями» в старшій групі, де вихователь Мороз Л.М. зі своїми вихованцями показали знання космосу, орієнтування на карті, народознавства та знання про працю людей різних професій, розмовляли англійською. Діти складали описові розповіді, читали невеликі тексти, робили звуковий аналіз слів, поділ на склади. Як майбутні школярі, дошкільнята вправно розв’язували приклади і задачі,  знаходили сусідів числа, склад числа, розв’язували ребуси.  

Вихователь-методист ознайомила присутніх з анкетуванням, діагностуванням та наданням методичної допомоги педагогам закладу.

На завершення методоб’єднання Лідія Петрівна звернула увагу на чинники, які сприяють покращенню виконання завдань освітньої програм для дітей дошкільного віку..


Районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів в Росошанівському НВК на тему «Провідні психолого-педагогічні методи та форми діяльності формування морально-ціннісної сфери життя серед підлітків та молоді »

      07 травня на базі Росошанівського НВК відбувся районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів.

     Утвердження у молодого покоління «нової системи цінностей, котра ґрунтується на національній гордості та гідності», виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині є одним із найважливіших пріоритетів всіх соціальних інститутів і визнано загальнодержавною проблемою. 

      Сьогодення ставить учнівську молодь перед необхідністю визначити свої життєві цілі, стати особистістю, долучатися до сумісної діяльності. 

       Образ досконалої особистості – передусім передбачає міцне і органічне засвоєння системи цінностей, як національних, так і загальнолюдських. Підґрунтям системи цінностей особистості є її ціннісні орієнтації – спрямованість індивіда на моральні, духовні, матеріальні, соціальні, життєві, родинні цінності. Ціннісна орієнтація особистості проявляється в її діяльності та поведінці, умінні керувати своїми емоціями та вибудовувати траєкторію власного розвитку і вдосконалення, а також у сфері взаємовідносин між людиною і суспільством. Саме у процесі соціалізації людина активно засвоює соціальний досвід і перетворює його у власні цінності, установки, орієнтири. 

    Одним із головних завдань психологічної служби   є створення позитивного соціокультурного простору, яке б забезпечувало оптимальні можливості самовираження вихованця, його самоствердження, вияв його таланту, і було спрямоване на становлення громадянина зі сформованою системою цінностей. 

     До формування морально-ціннісної сфери життя підлітків  залучені психологи та соціальні педагоги району, які працюють над становленням особистості юного громадянина-патріота України, який сповідує демократичні цінності, має активну громадянську позицію, вміє критично мислити, шанує працю та людину праці, віддає перевагу етичним нормам, здатен до відчуття прекрасного. 

      Психологами навчальних  закладів особлива увага приділяється впровадженню виховних технологій особистісної орієнтації, які б забезпечували формування й розвиток ціннісної системи людини, передумовою якої виступають насамперед духовна зрілість особистості, її ціннісні орієнтації. 

        У роботі психологічної служби важливу роль відіграє спрямованість на розвиток  у школярів стійких духовно-моральних цінностей: прагнення жити у мирі і злагоді, партнерстві й взаємовигідному співробітництві; власної гідності та дотримання прав людини як найвищої цінності суспільства; любові до батьківського дому і рідного краю; істинного гуманізму, який виражається в діяльній доброті, співпереживанні й милосерді, збереженні довкілля тощо.

      Теоретичний модуль семінару був присвячений загальним засадам формування ціннісних орієнтирів особистості учнів.

       Учасники семінару мали можливість ознайомитися з основними документами щодо організації системи роботи щодо формування морально-ціннісної сфери життя серед підлітків та молоді взакладах освіти . 

        Під час рефлексійного модуля гостей семінару було запрошено до психологічної кав’ярні, де в невимушеній атмосфері пройшов методичний вернісаж «Вплив успіху вчителя на розвиток життєвої компетентності учніву». Протягом заходу учасники семінару розглянули проблему «Розвиток в учнів ціннісних орієнтирів». 
       Заключним етапом семінару стало підведення підсумків. 
       Великим позитивом було відвідування  чоловічого монастиря в с.Галиця, Сокирянського району. Переступивши поріг монастирської території відчувався дух давності і історичності цього місця. Була проведена коротка екскурсія по території монастиря. Настоятель монастиря розповів про цікаву історію обителі, її святині .

     Сподіваємося, що такі творчі поїздки, які об’єднують в собі цікаве, корисне і душеспасительне будуть не останніми.


  IV засідання районного методичного об’єднання вчителів 4-х класів відбулося на базіВартиковецької СЗОШ І-ІІ ступенів

 3 травня  2019 року в Вартиковецькій  СЗОШ І-ІІ ступенів проведено районний семінар- практикум вчителів 4-х класів на тему «Реалізація взаємозв’язку навчання, виховання і розвитку учнів шляхом формування ключової компетентності – «Соціальні і громадянські компетентності».

        Семінар розпочався з візитки закладу, яка була представлена учнями початкових класів, які презентували зміст навчання і виховання в початковій ланці.

         Засідання відкрила методист районного методичного кабінету управління освіти Грицик Анжела Володимирівна ознайомивши присутніх з планом роботи та побажала плідної праці.

       Вчитель 4-го класу Білик Світлана Анатоліївна запросила учасників на інтегрований урок з літературного читання і трудового навчання  з теми: «ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ. СПІВУЧА ПІР’ЇНКА. Засоби плетіння на дротовій основі. Бісероплетіння. Яскрава пір’їнка». На уроці вчитель використала різноманітні форми та методи організації навчальної діяльності, які сприяли розкриттю суб’єктивного досвіду дітей, створили атмосферу зацікавленості кожного учня в роботі класу.  

          В рамках семінару заступник директора школи, Скидан Тетяна Вікторівна, презентувала науково-дослідну роботу «Дотик до філософії серця В.О.Сухомлинського», яку виконала учениця 7 класу Швець Марина (керівник- вчитель початкових класів Язловіцька О.А.).

         Також освітяни району мали змогу переглянути фотовиставку «Добро і Сонце навколо нас», прослухати інформаційний калейдоскоп «Як сонце є, то тепло і світло, мир і добро будуть» - присвячені Всесвітньому дню Сонця.

 Методист управління освіти Кельменецької РДА, Грицик Анжела Володимирівна, організувала роботу «круглого столу», під час якого було проведено обмін досвідом роботи з теми «Ідеї В.О. Сухомлинського і практика гуманізації сучасної школи» та надала методичні рекомендації, щодо проведення Державної Підсумкової Атестації  у 4-х класах. Учасники семінару із задоволенням брали участь у всіх видах роботи.

                  Керівник районного методичного об' єднання вчителів 4-х класів Мартинюк Алла Анатоліївна підвела підсумки проведення семінару-практикуму, систематизувала почуту за день інформацію та подякувала усім за активну участь у підготовці програми семінару.

         Семінар пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері. У ході обговорення відкритих заходів вироблено відповідні рекомендації.


Уроки французької мови в Новій українській школі

 16 квітня 2019 року на базі Вовчинецького НВК проведено районний семінар-практикум для вчителів французької мови з теми «Підвищення зацікавленості та мотивації навчання на уроках французької мови в Новій українській школі».

Учасників семінару радо зустріли директор НВК Філіпець Лідія Григорівна, учнівський та педагогічний колективи. Учні розповіли про цікаве шкільне життя, свої досягнення, а Лідія Григорівна поділилася планами, побажала   плідної праці та позитивних емоцій. Учні та вчителі навчального закладу  виконали пісню про рідне село Вовчинець.

Роботу семінару розпочала методист районного методичного кабінету управління освіти Кельменецької РДА Яцишена Євгенія Вікторівна, яка ознайомила учасників із планом роботи та завданнями.

Учителі французької мови району мали змогу ознайомитись та відпрацювати на практиці інтерактивні методи, прийоми, спрямовані на формування  і розвиток життєвих компетентностей учнів на уроках французької мови та в позакласній роботі.

  Вчитель французької мови Пахолка Алла Іванівна запросила на  урок у 1 клас з теми «Весна». Першокласники працювали в групах, в парах, складали слова, слова вводили в речення, описували ілюстрації до зазначеної теми, повторивши назви кольорів, створювали свої малюнки. Навчання проводилось у формі ігор, в ході яких учні були жвавими, активними, старанними.

З елементами позакласної роботи з предмету учасники семінару мали змогу познайомитись під час проведення «Параду героїв французьких казок».  До участі в «параді» Алла Іванівна залучила учнів 5-9 класів. Гарно підібрані костюми, розповіді про героїв на французькій мові  сподобались присутнім.

 В творчій лабораторії коротко обговорено окремі пункти проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту», Концепції Нової української школи. Особливу увагу звернули на методику проведення особистісно-зорієнтованого уроку  іноземної мови в Новій українській школі.

Практичний психолог Вовчинецького НВК Кушнір Катерина Петрівна провела психолого-педагогічний тренінг «Профілактика професійного вигорання педагогів». Вдало підібрані психологічні вправи сприяли попередженню або уникненню стресових ситуацій, а практичні заняття створювали позитивний емоційний стан.

Всі присутні мали змогу оглянути виставку «Розквітай, писанко»,  приурочену Великоднім святам. Цікаві композиції, майстерно виконані учнівські роботи   представила учасникам семінару педагог- організатор Руда Олена Олександрівна. А в подарунок та на згадку про зустріч у стінах навчального закладу кожен отримав композицію «Великодня писанка».

 Підсумок семінару було проведено у формі «педагогічного салону запитань і відповідей». Вчителі  ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

 Учасники семінару відзначили високий професійний рівень роботи педагогів Вовчинецького НВК, креативність та творчість учнів, доцільність і практичність проведення такого методичного заходу.

По завершенні семінару було обговорено та прийнято ряд рекомендацій.Секрети педагогічної майстерності в умовах НУШ

     12 квітня 2019 року в Бурдюзькому навчально-виховному комплексі  пройшов семінар вчителів початкових класів, які навчають учнів 1 класу з проблеми «Секрети педагогічної майстерності в умовах НУШ».

      Метою семінару було розкрити учасникам творчий підхід до реалізації ідей Нової української школи в практиці роботи закладу. До присутніх із вітальним словом звернувся директор НВК Бордюжан О.В., який ознайомив присутніх із особливостями організації освітнього процесу та створення умов для реалізації Концепції Нової української школи в закладі.

     З  планом роботи семінару вчителів ознайомила Грицик А.В .,методист РМК.

     В ході практичної частини учитель 1 класу Гуцул А.В. провела  ранкову зустріч на тему: «Великдень» та урок математики «Повторення і систематизація додавання і віднімання одноцифрових чисел до двоцифрових». Вчитель високопрофесійно використала методи і засоби навчання математики, які активізували діяльність першокласників, один з ефективних засобів формування у дітей обчислювальних навичок – педагогічну технологію «Шість цеглинок». Доцільно використала інтерактивну дошку. Усе продумано до найменших деталей: кожне слово, кожне завдання- це частина єдиного цілісного процесу пізнання. Немає нераціональних завдань, випадкової інформації, бездумного заучування. Усі завдання чітко підпорядковані одній меті: процес пізнання має бути цікавим, успіш ним і викликати в дитини бажання його продовжувати.

   Анастасія Віталіївна поділилася досвідом з колегами щодо організації освітнього простору в класній кімнаті, який сприяє вільному розвитку творчої собистості дитини.

   Веселу перерву «Простір щасливих дітей» для першокласників організувала  педагог-організатор Бойко С.І.

Учасники семінару побачили практичне  використання нових технологій та активних методів навчання, обговорили сучасні форми і прийоми роботи з дітьми в освітньому процесі Нової української школи.

Педагоги ділилися досвідом та отримали позитивні враження в результаті спільної роботи. Семінар пройшов у дружній теплій атмосфері.

Змінюється час. Міняються діти, вчителі, батьки. Школа теж змінює свої орієнтири. Тому вислів: «Не дитина для школи, а школа для дитини» у Бурдюзькому  закладі є дуже актуальним.

Шановні колеги! Бажаємо успіхів у оволодінні новими ідеями, впевненості у власних силах, натхнення та творчих злетів.


Семінар хімії та біології

    11 квітня 2019 року на базі Вовчинецького НВК проведено районний семінар - практикум для вчителів хімії та біології з теми: «Формування життєвих компетентностей учнів у процесі  вивчення хімії та біології».

Учасників семінару радо зустріли директор НВК Лідія Григорівна Філіпець, учнівський та педагогічний колективи, запросивши  педагогів району до плідної співпраці.

Роботу семінару розпочала методист районного методичного кабінету управління освіти Кельменецької РДА Анжела Володимирівна Грицик, яка ознайомила учасників із планом роботи та завданнями інтегрованого семінару.

Учасники семінару мали змогу ознайомитись та відпрацювати на практиці інтерактивні методи, спрямовані на формування  і розвиток життєвих компетентностей учнів.

  Під час практичної частини семінару присутні відвідали показовий урок хімії з електронною презентацією у 9 класі на тему «Значення природних і синтетичних органічних сполук. Захист довкілля від стійких органічних забруднювачів» та інтелектуальний батл  «Останній герой», які підготувала і майстерно провела Наталія Сергіївна Маслова. Вона ще раз довела, що основними завданнями педагога є стимулювання навчально-пізнавальної активності учнів та формування пізнавальних потреб. Адже, викладання – це мистецтво, а не ремесло.

   Вчитель хімії та біології Бернівського НВК Тетяна Анатоліївна Бешлей познайомила присутніх із заходами  в рамках тижня біології у їхньому навчальному закладі.

 Гостем семінару була провідний спеціаліст національного природоохоронного парку «Хотинський» Людмила Василівна Бабин, яка ознайомила педагогів з рідкісними видами дерев і рослин, які ростуть на території парку. Ці дерева можна придбати і висадити в освітніх закладах.

        Всі присутні мали змогу познайомитися з виставкою «Розквітай, писанко», яку  радо представила учасникам семінару педагог- організатор Руда О.О.

     Підсумок семінару було проведено у формі портфоліо, під час якого  учасники ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого. Методист РМК Анжела Володимирівна Грицик наголосила, що компетентнісна освіта зорієнтована на практичні результати, досвід особистої діяльності, вироблення ставлень, що зумовлює принципові зміни в організації навчання, яке стає спрямованим на розвиток конкретних цінностей і життєво необхідних знань і умінь учнів. Запрошені вчителі відзначили високий професійний рівень педагогів, креативність та творчість учнів, доцільність і практичність такого методичного заходу.

     По завершенні роботи було прийнято ряд рекомендацій .
Використання засобів емоційного впливу на учнів

«Музика – це мова, якою розмовляє весь світ». Ці слова відомого американського поета Генрі Лонгфелло стали епіграфом робочого засідання районного семінару вчителів англійської мови, яке відбулося 26.03.2019 року у середній ЗОШ І-ІІ ступенів с. Вартиківці.

Учасники семінару працювали над цікавою та важливою темою «Використання засобів емоційного впливу на учнів (художньої прози, поезії, пісень, музики, живопису, художньої фотографії ) в навчанні англійської мови»,  тому що емоційний вплив на учнів значно сприяє підвищенню мотивації та розвитку інтересу школярів до вивчення іноземної мови.

Вартиковецька шкільна родина гостинно зустрічала учасників семінару- вчителів англійської мови, піснею «Зеленіє жито». Під час візитки учні розповідали про своє рідне село, а віршовані рядки та пісні на англійській мові свідчили про велике їхнє бажання вивчати англійську мову – такий важливий предмет у сучасному житті. 

Під час уроку англійської мови у 8 класі на тему «Музика у нашому житті» вчитель англійської мови Власова Тетяна Василівна продемонструвала такі види роботи: аудіювання, читання, мовлення з використанням записів музичних зразків та пісень англійською мовою.

Керівник районного методичного об’єднання вчителів англійської мови Андрущак Аліса Спиридонівна  провела майстер клас на тему : «Успішна реалізація концепції Нової української школи».

Шпарка Наталія Анатоліївна, вчитель англійської мови Кельменецького ліцею-опорного закладу надала інформацію про підготовку до ЗНО за результатами обласної науково – практичної конференції фахівців з галузі використання англійської мови.

Під час колективного обговорення учасниками семінару проаналізовано результативність  в ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських  учнівських олімпіад з англійської мови. Методист райметодкабінету  Паламар Таїсія Миколаївна звернула особливу увагу на роботу вчителів із здібними та обдарованими учнями.

Останнім етапом семінару було підведення підсумків роботи та прийняття методичних рекомендації для вчителів англійської мови, щодо використання засобів емоційного впливу на учнів (художньої прози, поезії, пісень, музики, живопису, художньої фотографії) в навчанні англійської  мови.


Відбувся районний семінар вчителів-філологів

22 березня 2019 року на базі Ленковецького НВК відбувся районний семінар вчителів української мови та літератури на тему: «Розвиток творчого мислення, активізація пізнавальної діяльності учнів як шлях до формування національно-патріотичних почуттів у процесі вивчення української  літератури та в позаурочний час».

Учасників гостинно, хлібом-сіллю зустріли вітальна група учнів та дирекція навчального закладу, які розповіли про цікаве, змістовне життя школярів та педагогів. Дівчинка-Україна учасникам семінару подарувала весняний оберіг – букетик ніжних квітів та сонячний настрій на цілий день. Директор даного навчального закладу Серній Сергій Антонович детальніше  розповів про вчительський склад, поділився своїми  задумами, мріями, планами.

Методист районного методичного кабінету управління освіти Яцишена Євгенія Вікторівна  ознайомила учасників семінару з планом роботи, звернула увагу на шляхи формування національно-патріотичних почуттів у процесі вивчення програмового матеріалу та в позаурочний час, вказала на актуальність даного питання, побажала плідної праці та творчої наснаги.

Вчитель української мови та літератури Пилишата Лариса Іванівна запросила учасників на урок-роздум з української літератури в 10 клас з теми  «Василь Стефаник «Камінний хрест». Трагедія переселення галицьких селян до Канади. Узагальнюючий зміст образу Івана Дідуха. Образи-символи в новелі».

 Звучанням пісні на слова Богдана Лепкого «Чуєш, брате мій…»  розпочався урок-роздум в 10 класі. В образах журавлів-емігрантів ми побачили героїв новели та жінок-емігранток сьогодення, які з величезним сумом покидають рідну землю в пошуках кращого заробітку для своєї родини. Учні  підібрали цікавий матеріал про автора психологічної новели «Камінний хрест»,  відомості про написання  твору, вказали на його  актуальність, висловили свої власні думки про емігрантів часу Стефаника  та сьогодення. Лариса Іванівна на кожному етапі уроку поряд з навчальною метою здійснювала й виховну:  любов до рідної землі, до людей, до свого села, до членів родини, до Батьківщини. Творчі думки учнів, їхні висловлювання  показали високий рівень володіння матеріалом.

Вчителем було проведено майстер-клас «Використання нестандартних вправ на уроках мови з метою вдосконалення граматичних навичок учнів». Досвідчені та молоді колеги побували в ролі учнів та з цікавістю виконували запропоновані види роботи, згадували правила, наводили свої приклади з метою вдосконалення граматичних навичок.

Релаксаційним етапом для вчителів був тренінг «Синдром професійного вигорання педагога»,  який провела практичний психолог даного навчального закладу Музика Тетяна Миколаївна. Вдало підібрані Тетяною Миколаївною психологічні вправи вчили поборювати стрес, визначати рівень виснаження організму та шляхи його відновлення, створювати позитивний настрій.

Патріотичне виховання школярів доцільно здійснювати на прикладах загальнолюдських та національних цінностей, серед яких провідними є: любов до рідної землі, народу й Батьківщини,  членів сім’ї та родини, любов до рідної мови, шанобливе й бережливе ставлення до історії та культури українського народу, праця на благо Вітчизни. Саме ці людські цінності було продемонстровано на годині духовності «Тільки рідним словом проговориш до серця…», яку провела Гадай Галина Анатоліївна, вчитель української мови та літератури, заступник з виховної роботи Ленковецького НВК.

Всі- від дошкільнят до десятикласників- були учасниками великого шкільного дійства, де згадано та пошановано відомих особистостей рідного села, де так гаряче і щемно люблять батьківську хату, вишневий сад, українську пісню, запальний танець, прийдешню весну, бережно, з великою любов’ю відносяться до хліба. Боже, які ми багаті!!!   На дітей, на людей, на хліб-сіль, на щастя, на добро…. З рук учениці-Весни всі учасники семінару отримали в дарунок печиво-ластівку як символ весни, ніжності, неповторної краси та любові.

З великою шаною, любов’ю звучали пісні Павла Дворського, відомого поета, композитора, співака, народженого в рідних Ленківцях!!! Вся зала урочисто виконувала відому всьому світу пісню Володимира Івасюка «Червона рута»!!!

Захід зітканий із почуттів, емоцій, образів через сприйняття поезії, музики, танців.

На засіданні круглого столу учасники семінару обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроці, майстер-класі, психологічному тренінгу, годині духовності, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я і невичерпної енергії.

По завершенні семінару обговорено та прийнято ряд рекомендацій.

Словесники району залишили стіни гостинного Ленковецького НВК з гарним настроєм, вдячністю й бажанням працювати на результат.Районний семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи на базі Кельменецького ліцею – опорного закладу

21 березня 2019 року у Кельменецькому ліцеї – опорному закладі проведено районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Салон професійної діяльності у проектних класах Всеукраїнського науково- педагогічного проекту «Інтелект України»».

Мета семінару: розширювати знання про інноваційні педагогічні технології викладання навчальних предметів у 5-7 класах.

Вітальну презентацію «Хочемо знаннями світ наш дивувати…» підготували учасники  театрального гуртка «Жоломійка» - учні 3-А  та 11-А класів, керівник – заступник директора з ВР Адамчук Т.О.

Заступник директора з НВР Адащук Т.В. познайомила присутніх із концептуальною метою та завданнями проекту «Інтелект України», здійснила порівняльний аналіз успішності учнів, які навчаються за експериментальною та звичайною програмою, акцентувала увагу на алгоритмі вироблення сталих знань, умінь та навичок учнів  на уроці за методикою Проекту.

Інформаційне представлення «Навчально-методичне забезпечення реалізації науково-педагогічного проекту «Інтелект  України» в основній школі» підготувала для гостей заступник директора з НВР Ткач С.А.: прокоментувала завдання предметів «Еврика», «Природознавство. Твої фізичні відкриття», «Природознавство. Моя планета Земля», «Навчаємося разом», «Основи самоменеджменту», продемонструвала зразки робочих і домашніх зошитів, плакатів, таблиць, карт, обладнання для дослідів та експериментів.

В ході практичного модуля було проведено поліфункціональні уроки:

 • над розвитком ключових компетентностей учнів працювала вчитель-методист  Ткач С.А. на уроці біології у 7-А класі на тему «Подразливість тварин. Поведінка тварин, методи її вивчення. Вроджені і набуті поведінкові реакції. Дослідження: вивчення реакції тварин у відповідь на подразнення»;
 • лінгво-поетичні паралелі провела вчитель-методист Буняк Н.О. на уроці української мови у 5-А класі на тему «Прикметник. Групи прикметника за значенням»;
 • розвиток аналітичного, критичного, творчого мислення учнів здійснювала Караван Н.В. на уроці географії у 6-Б класі на тему «Болота. Штучні водойми та водотоки. Країни Північної Європи».

На уроці «Основи самоменеджменту», який провела Адащук Т.В., заступники директорів з НВР побували у ролі дітей: переглянули відео про можливі значення основних поз і жестів людей, потренувалися їх впізнавати,  познайомилися з методикою проведення вправ «Швидкісний тренажер», «Повітряні кульки», «Відчуваю себе», «Ерудит», на релаксаційній хвилинці мали змогу споглядати світлини дивовижних скульптур світу.

Ткач С.А. та заступник директора з НВР Герман Р.В. залучили колег до брейнстормінгу на тему «Формування творчого потенціалу вчителя в умовах створення сучасного освітнього середовища». Познайомили з науково-теоретичним матеріалом про таксономію Блума та організували роботу в групах з роздатковим матеріалом диференційовано- методичного  характеру.

Не залишився без уваги порівняльно-аналітичний  виступ практичного психолога Корній С.П. на тему «Мотивація як рушійна сила самовдосконалення».  

Заступники з навчально-виховної роботи провели яскравий, насичений інформацією та спілкуванням, сповнений новими враженнями день.


Засідання районного методичного об’єднання вчителів географії

Сучасне життя висунуло суспільний запит на виховання творчої особистості, здатної  самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі і нестандартні рішення.

Вчителі   постійно    перебувають  у невпинному творчому пошуку  методів   навчання за допомогою яких можна було б  познайомити  школярів  із  сучасними  досягненнями  науки  та  їх втіленням   у  повсякденній діяльності. Тому, за ініціативи вчителя географії Нелиповецького НВК Веселовської Руслани Анатоліївни,  20 березня відбулося  виїзне творче засідання методичного об’єднання вчителів географії з проблеми: «Реалізація  компетентнісного  підходу  до  навчання на уроках  географії та в позаурочний час».

         Завідувач  районного методичного кабінету Матковський Олег Віссаріонович  ознайомив колег  з планом  роботи  та нагадав,  що 22 березня - Всесвітній день водних ресурсів. До нього і  була приурочена екскурсія вчителів географії  на високоефективні сучасні підприємства  Дністровську ГЕС та ГАЕС.

Екскурсію на Дністровській ГАЕС проводив  провідний фахівець групи взаємодії з органами влади та громадами філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Микола Ковальчук. Огляд станції розпочався переглядом панорами верхнього майданчику, тут вчителі дізналися про історію та етапи будівництва. Крім того мали можливість побувати у машинній залі та оглянути гідроагрегати.

У філії Дністровська ГЕС вчителям розповіли про історію будівництва станції, як виробляється електроенергія, яким чином здійснюється управління гідроагрегатами. Також екскурсанти побували на головному щиті управління.

Щосекунди ГЕС може пропускати до 1800 кубометрів води. Екскурсовод  Анатолій Михайлік розповів, що завдяки автоматичній системі контролю гідроелектростанція запускається дуже швидко: щоб запустити теплову станцію, треба 12-14 годин, атомну – 2-3 дні. ГЕС запускається за дві хвилини і так само за дві хвилини зупиняється в разі потреби. Зазвичай станція працює не постійно, а в години найбільшого споживання енергії населенням. Якщо води в Дністрі додається, як-от під час повені чи паводку, тоді ГЕС переходить на безперервний режим роботи.

Цікавою зупинкою по дорозі додому було відвідування музею гончарства у селі Коболчин. Засновником музею є заслужений працівник культури України Іван Іванович Гончар, який  відкрив  секрети свого гончарського мистецтва на практиці та познайомив з багатою експозицією українського побуту минулого століття.

Підводячи підсумки географічної експедиції, вчителі були вдячні за гостинний прийом і надану корисну інформацію Івану Івановичу Гончару, керівництву ПАТ «Укргідроенерго», екскурсоводам Миколі Ковальчуку та Анатолію Михайліку. Тепер на уроках географії  вчителі  районного методичного об’єднання зможуть дати більш якісні знання та сформувати компетентності у дітей, володіючи не тільки теоретичним матеріалом, а й знанням технологічних особливостей гідроелектроенергетики.


Засідання районного методичного об’єднання  вчителів математики

19 березня на базі Бабинського закладу загальної середньої освіти відбувся районний семінар вчителів математики з проблеми «Формування життєвих компетентностей учнів у процесі вивчення математики».

Гостей радо зустріли директор закладу Толошняк Валентина Володимирівна, педагогічний, батьківський та учнівські колективи,  які креативно розповіли про рідну школу та рідне село.

На уроці узагальнення та систематизації знань з алгебри у 9 класі з теми «Арифметична і геометрична прогресії» вчитель математики Стрільчук Майя Анатоліївна  використала сучасні методи навчання, що дало можливість активізувати розумову діяльність учнів, сприяти підвищенню в них інтересу до вивчення математики,  розвивати  математичне мислення, а також  звернула особливу увагу учнів на підготовку до ДПА та використала елементи завдань «Крок до ЗНО»

Під час проведення майстер класу вчитель математики та інформатики Кульчак Марина Венедиктівна ознайомила присутніх з елементами  STEM-освіти, як дієвого інструменту розвитку в учнів ключових компетентностей і навичок майбутнього на прикладі STEM – уроку «Голограма зі смартфону». А також вихованці гуртка  «Робототехніки» презентували своє інноваційне рішення в рамках глобального міжнародного проекту "Вперед на орбіту" та продемонстрували виконання програмованих місій роботом на спеціальному полі.

Далі учасники семінару із задоволенням взяли участь у практикумі «Розв’язування олімпіадних задач з математики».

Під час колективного обговорення учасниками семінару проаналізовано результативність  в ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських  учнівських олімпіад з математики та обговорено участь у  Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». Методист райметодкабінету  Паламар Таїсія Миколаївна звернула особливу увагу на роботу вчителів із здібними та обдарованими учнями.

Останнім етапом семінару було підведення підсумків роботи та прийняття методичних рекомендації для вчителів математики, щодо формування життєвих компетентностей учнів у процесі вивчення математики.


Семінар логопедів та асистентів учителів на базі Комарівського НВК

15 березня 2019 року на базі навчального закладу проведено семінар-практикум за темою  «Запровадження інноваційних навчальних технологій на основі інклюзивного підходу та моделей соціальних послуг для дітей з ООП».

Учасниками семінару були учителі-логопеди навчальних закладів району, асистенти вчителів інклюзивних класів на чолі з працівником районного інклюзивно-ресурсного центру Бриндак В.В.

Метою проведення семінару було визначення ефективних способів формування мовленнєвих компетентностей дітей молодшого шкільного віку, представлення та популяризація досвіду роботи вчителів-логопедів та асистентів вчителів навчальних закладів Кельменецького району.

У ході роботи семінару-практикуму обговорено такі питання:

 • застосування методик ТАН-Содерберга та Нумікона у роботі з дітьми з ООП, з яким виступила асистент вчителя Боймістрюк В.В.;
 • про використання кінезіологічних вправ для дітей  з особливими освітніми потребами поділилась асистент вчителя Латковська А.І.;
 • заняття з елементами тренінгу «Особливості спілкування з дітьми з обмеженими можливостями» провела практичний психолог закладу Адамчук Є.Г..

У практичній частині семінару учитель-логопед Бордюжан Лілія Петрівна  презентувала групове логопедичне заняття з розвитку мовлення дітей молодшого шкільного віку, які мають фонетико-фонематичні порушення мовлення, з теми «Автоматизація звука л за лексичною темою «Казковий світ диких тварин».  Учасники відвідали ляльковий театр  «Пригоди в казковому лісі», який підготувала  з вихованцями 4 класу вчитель початкових класів Платаш В.В.

Семінар завершився підведенням підсумків та виробленням рекомендацій.


Проведено районний семінар працівників психологічної служби

    Психологічною службою Ленковецького НВК на базі дошкільного навчального закладу «Малятко» проведено районний семінар працівників психологічної служби «Різновиди роботи психологічної служби з дітьми з особливими потребами та дітьми дошкільного  віку «Відкриваю світ своїм ключем.»

  Свято  відкрили вихованці ДНЗ з привітальною візиткою  та зустріли гостей з хлібом,сіллю.

Директор закладу  Серній С.А. ознайомив присутніх з планом роботи семінару. Учасники семінару  мали можливість побувати на корекційно-розвиткових заняттях практичного психолога Музики Т.М. та асистента-вихователя Левенець Г.М. з дитиною, яка виховується в інклюзивній групі.

  Згідно плану роботи семінару всіх присутніх було запрошено на корекційне заняття практичного психолога з дітьми старшої групи «Подорож до диво-квітки», де вони мали можливість побачити ряд практичних занять, спрямованих на розвиток психологічних процесів дошкільнят.

  Сім»я для дитини – є найвищою цінністю. Адже саме тут формується особистість дитини, виховується її характер, закладається міцний фундамент під назвою «Дитинство». Мама для дитини – перший надійний психологічний захист. Тому, саме мами були запрошені взяти участь у засіданні круглого столу «Стежиною сімейної мудрості.» Тут вони мали можливість попрацювати в групах, висловити свої думки, враження, а також дізнатися із запропонованої діагностики про стосунки із своїми дітьми, побачити недоопрацьовані моменти, отримати  поради від своїх дітей та створити свої правила не вживаючи «НЕ». Розуміючи при цьому глибину своїх продуманих дій вони майстерно створили творчий проект «Колаж щасливої сім»ї» та захистили його.

  Згідно запропонованого регламенту роботи учасники семінару взяли участь у майстер-класі «У серці дитини сяє зародок зерна». Під час якого вони виконували певні завдання.

  Каленчук Л.В., практичний психолог Бурдюзького НВК, Адамчук Е.Г., практичний психолог Комарівського НВК та Рементов Р.М., практичний психолог Бузовицького НВК поділилися своїми напрацюваннями.

  Учасники семінару мали нагоду послухати виступи цьогорічних учасників захисту науково-дослідницьких з  психології районного та обласного етапів конкурсів Андрущак Наталії, учениці 10 класу та Грицик Соломії, учениці 9 класу.

Щоб  дати учневі хоч один промінь світла, педагогові треба виховати в собі ціле море сонця.


Засідання районного методичного об’єднання  вчителів фізики та астрономії

12 березня 2019 року  в закладі загальної середньої освіти с. Зелена відбулося методичне об’єднання  вчителів фізики та астрономії на тему: «Формування життєвих компетентностей учнів у процесі вивчення фізики і астрономії».

           Учасників семінару зустріли адміністрація закладу та  учнівський колектив,  які розповіли про рідну школу та рідне село.

     Свою майстерність, професіоналізм продемонструвала учасникам семінару вчитель фізики Агапій Тетяна Сергіївна на уроці в 7 класі «Виштовхувальна сила в рідинах і газах. Закон Архімеда». Учням сподобався урок, вони були задоволені результатами досягнутих успіхів. А найголовніше – це тісна співпраця вчителя та учнів. На уроці Тетяна Сергіївна впроваджувала інноваційні форми та методи навчання, адже інновації – це крок вперед, це – результат невтомної праці педагога. Тетяна Сергіївна  довела на уроці, що важливим для учнів є не тільки вміння оперувати власними знаннями, уміннями і навичками, а й бути готовими змінюватися відповідно до нових потреб ринку праці, оперувати й управляти інформаційними потоками, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатися впродовж  усього життя, тобто бути компетентними.

       Також було запропоновано учасникам семінару виховний захід- конкурс фізичної краси  «Міс Фізика». У заході взяли участь учні 7-11 класів. Школярі продемонстрували свою артистичність, винахідливість, творчість, взаємодопомогу. Протягом заходу представники шести держав (Механіка, Електродинаміка, Оптика, Коливання і хвилі, Молекулярна фізика, Термодинаміка) показали   свою ори­гінальність і були відзначені багатогранним здивуванням  під час проведення дослідів. Ці держави є єдиним цілим, що зветься найпрекраснішою, найцікавішою і найзагадковішою наукою - ФІЗИКА!    

         Вчитель  фізики  Дністрівського НВК Марчук Любов Іванівна презентувала свій  досвід роботи на тему «Перевернуте навчання як одна з ключових тенденцій освітніх технологій сучасності».

         Далі учасники семінару із задоволенням взяли участь у практикумі «Розв’язування олімпіадних задач з фізики і астрономії», що провів Руснак Віктор Васильович, керівник районного методичного об’єднання вчителів фізики.

Під час колективного обговорення учасниками семінару проаналізовано результативність  в ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських  учнівських олімпіад з фізики і астрономії та обговорено участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня». Методист райметодкабінету  Паламар Таїсія Миколаївна звернула особливу увагу на роботу вчителів із здібними та обдарованими учнями. Також   Таїсія Миколаївна наголосила на виконання Заходів, присвячених Року фізики.

Останнім етапом семінару було підведення підсумків роботи та прийняття методичних рекомендації для вчителів фізики і астрономії, щодо формування життєвих компетентностей учнів у процесі вивчення фізики і астрономії.

         Вчительська праця важка, але саме вчителям потрібно запалити в кожній дитині іскорку знань, відкрити шляхи пізнання нового, невідомого.

 Семінар "Особливі серед нас"

01.03.2019р. відбувся семінар  передбачений інформаційно-просвітницьким проектом «Чужих дітей не буває».

Проект  громадської організації «Особливі серед нас» ініційований з метою поширення серед населення інформації про дітей з особливими освітніми потребами. На семінар були запрошені: Галай Ж.О. заступник начальника відділу контролю  та кадрової роботи управління освіти райдержадміністрації, фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», директори ЗЗСО та ЗДО, заступники директорів з навчально-виховної роботи, вихователі-методисти, вчителі інклюзивних класів, асистенти вчителя, вихователя, психологи, учні ЗЗСО, батьки особливих дітей. Лектори, а саме голова ГО « Особливі серед нас»(мама особливої дитини) Дяченко Тетяна та практичний психолог, арт-терапевт, член УСП Бинда Ліна надали присутнім рекомендації щодо організації інклюзивного навчання і розвитку дітей, про напрямки і методи соціалізації  особливих дітей у дошкільних та шкільних закладах, подальшого їх працевлаштування та психологічної підтримки батьків особливих дітей. Адже сучасне українське суспільство має велику проблему щодо адекватного та толерантного ставлення до дітей з особливими потребами, тому фахівцям КУ « Інклюзивно- ресурсний цент» та педагогам навчальних закладів потрібно допомагати, навчати, виховувати, надавати консультації для батьків щодо соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.


Засідання районного методичного об’єднання вчителів 2-х класів на базі Михайлівського НВК на тему «Творчість учителя – запорука професійного зростання»

Якщо в однієї людини є яблуко й у іншої є яблуко,

то після обміну в них залишиться по одному яблуку.

Але якщо в однієї людини є ідея і в іншої є ідея,

то після обміну  в них залишиться по дві ідеї.

                                                                                          Дж.Б.Шоу

  Сучасна школа чекає нового вчителя, який має високу фахову кваліфікацію та професійну культуру, здатний об'єктивно осмислювати педагогічні явища й факти, критично оцінювати й творчо сприймати педагогічну дійсність. Високі вимоги до сучасного педагога зумовлені об’єктивними потребами суспільства, новими завданнями, які ставить перед нами життя.

    Нинішній школі потрібен педагог-психолог, дослідник, науковець, актор, здатний креативно вирішувати професійні завдання, співпрацювати з іншими та вести за собою. Одним словом той, хто любить і розуміє дітей. Наділений здатністю до креативності, вчитель вдихає в наукові факти, гіпотези та теорії нове життя, відкриває шлях своїм учням до розуму і серця.  При цьому творчість — важлива умова у становленні самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Творчість, розвиваючи здібності, формує педагогічний талант учителя.

 

    Розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу відбувається шляхом упровадження педагогічних інновацій у системі початкової школи.

 

? Як краще підготувати дітей до успішного і продуктивного життя в майбутньому?

 

? Як навчити розуміти свої прагнення, робити свій вибір і відповідати за його наслідки?

 

? Як скерувати молоду людину на досягнення гідної життєвої мети?

 

? Як створити умови для становлення особистості, спрямованої на саморозвиток та самовдосконалення?

 

? Яким чином залучити широке коло педагогічних працівників до дослідницької діяльності та накопичення досвіду щодо використання інноваційних технологій для розвитку творчого потенціалу учнів?

 

    У четвер 28 лютого 2019 року , на базі Михайлівського НВК відбулося районне методичне засідання вчителів 2-х класів з теми «Творчість вчителя- запорука професійного зростання».

  В роботі засідання районного методичного об’єднання вчителів 2-х  класів взяли участь вчителі початкових класів (2-х) Кельменецького району, методист управління освіти районного методичного кабінету Грицик Анжела Володимирівна.

   Учасників засідання привітала директор Михайлівського НВК Іванна Іванівна Власова. Візитною карткою директор  презентувала роботу закладу початкової освіти та дошкільного навчального закладу.

    Засідання відкрила методист районного методичного кабінету управління освіти Грицик Анжела Володимирівна ознайомивши присутніх з планом роботи та побажала плідної праці.

    Ранкову зустріч у 1-му класі Нової української школи провела вчитель початкових класів Власова Іванна Іванівна на тему «Прихід весни». Учні продемонстрували знання про живу та не живу природу навесні, дізналися про квітучість природи весною та привітали присутніх з прийдешніми весняними  святами піснею «Усмішка матусі».

    Перепелюк Вікторія Вікторівна, вчитель початкових класі у 2-му класі провела урок образотворчого мистецтва на тему «Танок метеликів» з елементами дослідження, експерементів, ігрових тренажерів, різних технік створення малюнка: малювання пальчиками, розфарбовування картин із воску.       

     Під час уроку панувала творча, креативна атмосфера: ігри, індивідуальна, групова, колективна робота, навчальні фізхвилинки, використання елементів критичного мислення( за, проти – голосування).

     Вікторія Вікторівна поділилася досвідом роботи з проблеми «Створення та використання ігрових тренажерів для засвоєння навчального матеріалу у початкових класах» над якою почала працювати рік тому і є вже досить великий доробок напрацювань: «Портфелики», «Звірята», «Алвафіт. Прописи», «Математичні сонечка», «Схеми задач, прикладів на магнітній основі», «Кексики, Метелики, Соняшники – таблиці множення та ділення». Педагогам району вчителька приготувала сюрприз - подарунки «Портфелики»  на згадку про приємне спілкування.

       Учасники засідання були приємно здивовані напрацюваннями педагогів Михайлівського НВК. Методист РМК вчителів 2-х класів Грицик Анжела Володимирівна підвела підсумки проведення засідання, подякувала усім за активну участь у підготовці програми. По завершеню заходів Анжела Володимирівна запропонувала ряд рекомендацій на затвердження.


Семінар вчителів інформатики

   26 лютого 2019 на базі Івановецько закладу загальної середньої освіти проведено семінар учителів інформатики на тему: «Формування життєвих компетентностей учнів  шляхом  використання практично-орієнтованих завдань на уроках інформатики».

   Учасників семінару зустріли адміністрація закладу та  учнівський колектив, які представили візитку школи у ритмах сучасного флешмобу. Робота семінару розпочалася з ознайомлення гостей з планом роботи.

    Вчитель інформатики Івановецького ЗЗСО  Гришков В.В. запропонував учасникам  семінару  урок у 9 класі на тему: «Алгоритм пошуку min (max) елементу в двовимірному масиві», на якому учні вдосконалювали навики програмування, практично виконуючи завдання на ПК. Наступним етапом роботи був практикум з теми «Інфографіка. Розв’язування  задач з різних предметних галузей», який провів для учасників семінару Секрета А.В. Після двох заходів гості семінару були запрошені до «Галереї мистецтв», де були представлені роботи вихованців художньої школи, яка супроводжувалася цікавою розповідь Бескубського Д.В. про картини юних художників, техніку виконання та різнопланову тематику.  

   Далі учасники семінару із задоволенням взяли участь у майстер класі «Середовище Lazarus: обчислювальні прикладні програми», який провів Гришков В.В. А Марчук Л.І., вчитель інформатики Дністрівського НВК, поділилась досвідом з використання в освітньому процесі технології перевернутого навчання.

   Під час колективного обговорення учасниками семінару проаналізовано та обговорено участь і результативність  в ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських  учнівських олімпіад з інформатики і ІКТ. Останнім етапом семінару було підведення підсумків роботи та прийняття методичних рекомендації для вчителів інформатики, щодо формування життєвих компетентностей учнів  шляхом  використання практично-орієнтованих завдань на уроках інформатики в освітніх закладах району.


Районний семінар вчителів суспільних дисциплін на базі Кельменецького ліцею – опорного закладу

26 лютого 2019 року на базі Кельменецького ліцею-опорного закладу відбувся районний семінар вчителів історії .

Робота семінару спрямовувалась на розгляд питань розвитку інтелектуальних можливостей та компетенцій ліцеїста в умовах реалізації принципів Концепції НУШ в старшій школі. Учасники семінару розглядали питання модернізації освітнього процесу шляхом компетентнісного підходу вчителя у формуванні основних компетенцій учня.

 Для  викладачів історії району було представлено дайджест демонсраційно-методичних заходів.

        Дмитрук Л.О.- вчитель історії, «учитель-методист» запросила на урок історії України з теми: «Гетьманування І.Мазепи» у 8-А клас, де учні здійснили заочну подорож в епоху гетьманування  І. Мазепи. Вчитель разом із учнями зробила історичний аналіз: «Постать гетьмана крізь призму  століть».

     Білобрицький О.Б.- вчитель історії та громадянської освіти, «спеціаліст ІІ категорії» провів практикум з інтегрованого курсу «Громадянська освіта» у 10-А класі з теми: «Аналіз медіатексту в ракурсі агітаційного плакату». Учні працювали в групах над створенням проектів за тематикою уроку. Презентація проектних робіт здійснювалась за технологією: «Диспут-карта знань».

       Адамчук А.В. - вчитель історії і правознавства, «учитель-методист» продемонструвала вміння і навички десятикласників вести дебати з теми: «Права людини. Чи актуально сьогодні вміти відстоювати свої права?».  В процесі заходу піднімались питання власної свободи дітей, розглядались позитивні і негативні сторони такої свободи  у сім'ї та школі. Учні чітко висловлювали свої думки, ділились своїм баченням процесу виховання та достойно відстоювали свою позицію та право на права.

        На завершальному етапі семінару Адащук Т.В.- вчитель історії, «старший учитель», заступник директора з НВР  провела методично-ділову гру «Адаптація вчителя до алгоритмів роботи в новій українській школі з питань формування стійких академічних компетентностей ліцеїстів». Тетяна Василівна зробила екскурс в історію формування погляду на вчителя в різні періоди розвитку суспільства. Разом із учасниками семінару  сконструцовано образ сучасного вчителя.

Іванська В.В.- вчитель історії, «спеціаліст ІІ категорії» провела паралелі між вченням В.Сухомлинського та положеннями концепції НУШ.

Члени районного МО  плідно працювали, брали участь у тренінгах, аналізі, вели діалоги, захищали міні-проекти.


Вчителі фізичної культури району на семінарі в Бузовицькому НВК

13 лютого відбувся районний семінар вчителів фізичної культури на базі Бузовицького НВК.

Розпочала семінар творча група учнів, які щиро зустріли гостей і розповіли про свій заклад освіти. Діти зазначили, що на вчителів фізичної культури покладено велику відповідальність: формувати здорову особистість, виховувати свідоме та ціннісне ставлення до власного здоров’я. Вчитель фізичної культури Бузовицького НВК Людмила Вікторівна Добрюк провела з учнями 11 класу урок з модуля «Волейбол», тема: «Удосконалення техніки виконання прийому і передачі м’яча». Вчитель початкових класів Світлана Іванівна Геленюк продемонструвала свою педагогічну майстерність а також здібності та творчість четвертокласників на уроці з основ здоров’я на тему: «Хочу, можу, треба. Воля і здоров’я людини. Практична робота: виконання проекту «Відомі параолімпійці»» Вчитель фізичної культури Людмила Вікторівна Добрюк для своїх колег провела ділову гру «Через рух – до здоров’я». За «круглим столом» пройшло обговорено семінару, де методист Олександр Іванович Ткач та голова методичного об’єднання Олександр Васильович Козак надали методичні рекомендації та консультації вчителям фізичної культури.


Формування предметних компетентностей на уроках художньо-естетичного циклу

 У середу,  30 січня  2019 року,  на базі Дитячо-юнацького центру відбувся семінар вчителів художньо-естетичного циклу  з теми  «Формування предметних компетентностей на уроках художньо-естетичного циклу».

    В роботі семінару взяли участь вчителі музичного, образотворчого мистецтва та художньої культури, завідувач районним методичним кабінетом Олег Матковський,  учні 11 класу Кельменецького ліцею-опорного закладу.

     Олег Віссаріонович відкрив роботу семінару і зазначив, що основна мета предметів художньо-естетичного циклу  - захопити  сучасних учнів мистецтвом, зацікавити їх настільки, щоб з’явилося бажання самостійно більш ширше познайомитися з мистецькими шедеврами.

    Євгенія Яцишена, методист РМК, ознайомила з планом роботи засідання та наголосила, що на сьогоднішньому зібранні вчителі-фахівці продемонструють вміння застосовувати на уроках художньо-естетичних дисциплін емоційне сприйняття музики і творів мистецтва, розкриють роль кольорів  для кращого емоційно-почуттєвого впливу на учнів.

     Майстер-клас «Українська народна пісня в обробці Я. Степового «Грицю, Грицю, до роботи» (розучування); Йоган Брамс «Угорський танець» (слухання). Динамічний та темповий розвиток» провів учитель музичного мистецтва Перковецького НВК Ігор Доманчук. Вчителі музики відчули себе в ролі учнів,  пройшлися етапами уроку, познайомились з формами та методами роботи. Презентація  була гарним доповненням до уроку.

    Вчитель образотворчого мистецтва Кельменецького ліцею-опорного закладу Ірина Швець  глибоко та різносторонньо  розкрила тему «Колір та сприйняття музики і творів мистецтва на уроках художньо-естетичних дисциплін». Вчителька розповіла про поєднання різних кольорів та відтінків, що безпосередньо впливають на психіку, настрої, навколишнє середовище, дала рекомендації щодо використання кольору в одязі вчителя, вказала на діагностичні та педагогічні можливості кольору на уроках образотворчого мистецтва, розкрила вплив музики та кольору  на фізіологічну систему учнів,  на здоров’я та розвиток особистості.

    Вдало підібрано вправи для практичної роботи:

- аналіз та опис картин,

- використання різних форм гри при описі репродукцій: «Уявляємо», «Я – герой картини», «Добери прикметники», «Запитання-відповіді»;

- виконання декоративної роботи «Техніка-мозаїка» в поєднанні зі слуханням відповідного музичного супроводу, що відповідає темі вибраної композиції.  

     Кожен учасник семінару отримав «Поради  для вчителя мистецтва», де вміщено рекомендації щодо застосування кольору на уроці,  вказано ряд музичних творів для зняття хвилювання, тривоги, заздрості, озлобленості, заспокоєння, повного розслаблення, зняття втоми.

     Всі з цікавістю слухали виступ учнів 11 класу Кельменецького ліцею-опорного закладу-переможців (І місце) обласного конкурсу «Професія майбутнього».  Презентація та захист проекту були бездоганні. З рук учнів присутні отримали емблеми «Життя в стилі ЕКО АРХІТЕКТУРИ».

      Під час засідання круглого столу «Мозаїка думок» вчителі художньо-естетичного циклу поділилися враженнями від почутого та побаченого.

       Євгенія Яцишена  підвела  підсумки роботи  семінару. Прийнято методичні рекомендації. # Нова українська школа в дії

   30 листопада 2018 року педагоги Бабинського ЗЗСО знову радо зустрічали колег. Цього разу учасниками семінару-практикуму стали вчителі початкових (1-х) класів Кельменецького р-ну.

Відкрила семінар «Інтегроване навчання – система, підхід та інструмент у формуванні ключових компетентностей НУШ» методист РМК Анжела Володимирівна Грицик, яка окреслила сучасні тенденції у впровадженні Нової української школи в Кельменецькому р-ні та акцентувала увагу на важливості завдань, що стоять перед кожним педагогом на шляху реалізації реформи в освітній галузі.

   Дирекція та учні презентували візитку початкової школи Бабинського ЗЗСО «Нова українська школа: як працює навчальний заклад»

   Досвідом роботи  поділилася учителька Ірина Володимирівна Сосніна. Тематичний день у 1 класі «Чи існує в природі «жива» вода?» (за Inguiry – based learning (навчання через дослідження за запитами дітей)) розпочався, як звичайно, з ранкової зустрічі. Логічним продовженням став Тeam building з використанням набору LEGO «Шість цеглинок». Таємним гостем, який власноруч створив, дослідив та відкрив першокласникам  рецепт  «живої» води, став учень Іванівецького ЗЗСО Гуцул Іван. Вчителька разом з учнями в рамках уроків продемонстрували, як вони проводять дослідження, організовують групову роботу, впроваджують інтегрований підхід. Учні працювали над дослідницькими та проблемними запитаннями, спостерігали під час дослідів за різними станами води, отримали уявлення про атоми і молекули і навіть створили «штучний сніг». Діти активно висловлювали свою думку, продовжували вчитися слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

Модератор живої бібліотеки «Право на помилку: невдача – це не протилежність успіху, а лише сходинка до нього» Анжела Володимирівна Грицик  запросила  присутніх перегорнути сторінки живих книг:

- Ірина Унгурян, доцент кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, тренер НУШ, член творчої групи по створенню Державного стандарту початкової освіти та освітньої програми під керівництвом Р. Б. Шияна;

- Орина Черновська, мати першокласника;

-Тетяна Костащук-Мазур, учителька початкових класів ЗОШ № 19 Чернівецької міської ради, тренер НУШ;

- Ірина Сосніна, учителька початкових класів Бабинського ЗЗСО, тренер НУШ.

Фокус – група «Лайфхаки ефективного навчання», підбиття підсумків та вироблення рекомендацій відбулися за круглим столом, де під керівництвом голови РМО Самошиної Валентини Миколаївни, у ході конструктивної розмови, також були обговорені перші досягнення та перспективи впровадження Концепції розвитку початкової освіти в Кельменецькому р-ні.

Семінар закінчився. Та не закінчилась кропітка праця вчителя. І тут хочеться згадати слова Любомира Гузара, які в реаліях сьогодення актуальні, як ніколи: «Робіть свою роботу, те, до чого ви покликані. Робіть добре, незалежно від того, хто при владі і які виклики перед нами»


«Формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії та біології».

У листопаді на базі Лівинецької ЗОШ проведено районний семінар-практикум вчителів природничого циклу  теми «Формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії та біології».  

          Учасників семінару привітали директор навчального закладу Лілія  Олександрівна Мельник  та  учнівський колектив. У візитці учні розповіли про цікаве життя та навчання, їхні задуми, сподівання і побажали плідної праці.

         Семінар відкрила методист РМК Анжела Володимирівна Грицик, яка ознайомила учасників із програмою роботи семінару. 

      Учителі відвідали урок біології у 6 класі на тему «Одноклітинні твариноподібні організми»(вчитель  Яна Сергіївна Чубатько). Вона уміло налаштувала учнів на урок, створила сприятливий мікроклімат, вдало провела мотивацію навчальної діяльності учнів. Шестикласники  працювали у групах. Упродовж уроку Яна Сергіївна використовувала комп’ютерну презентацію, ставила проблемні питання, пропонувала  інтерактивні вправи, постійно змінюючи види діяльності на уроці. Урок був цікавим, змістовним, насиченим новою  інформацією. Рефлекція показала, що учні дізналися багато корисного на уроці про одноклітинні твариноподібні організми.

       Ключовим елементом семінару був  майстер-клас з вчителями району, який провела вчительхімії  Валентина Іванівна Лакуста на тему «Мотивація до навчання як головна умова розвитку творчого мислення учнів». Під час майстер-класу присутнім  було запропоновано бути в ролі учнів і на особистому досвіді оцінити ефект від різних форм роботи на уроці хімії. Особливу увагу булоприділено диференціації освітнього процесу в межах уроку та формуванню ключових компетентностей під час виконання різних експериментів. Було представлено відео  Власової Анастасії, в якому   учениця дослідила  вплив Coca colu на організм людини.

       Особливо цікавим  був  виступ екологічної агітбригади  «Юні екологи»  на  тему  «Хай світ славиться любов’ю».  Діти з великим задоволенням виконували  ролі, майстерно  перевтілившись у той чи інший  образ. Декламуючи вірші та виконуючи музичні композиції, прагнули донести до кожного учасника заходу розуміння цінності та неповторності життя кожного з нас.

     Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу. Методист РМК Анжела Володимирівна Грицик наголосила, що компетентнісна освіта зорієнтована на практичні результати, досвід особистої діяльності, вироблення ставлень, що зумовлює принципові зміни в організації навчання, яке стає спрямованим на розвиток конкретних цінностей і життєво необхідних знань і умінь учнів.  

    Учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

     По завершенні роботи було прийнято ряд рекомендацій .


Районне методичне об’єднання вчителів французької мови в Нелиповецькому НВК

30 листопада 2018 року в Нелиповецькому НВК відбувся районний семінар вчителів французької мови на тему: «Організаційно-педагогічні умови ефективного впровадження у практику нових державних стандартів і технологій».

Творча група учнів та адміністрація навчального закладу радо зустріли учасників семінару. Школярі охоче розповіли про цікаве, змістовне життя, про свої досягнення, задуми. Надія Іванівна Балинська, директор школи, детальніше познайомила з педагогічним колективом, його досягненнями, напрацюваннями, планами і побажала плідної праці.

Методист РМК Євгенія Вікторівна Яцишена детально ознайомила з планом  та відкрила роботу семінару.

Вчитель французької мови Ранецька Т.С. запропонувала увазі наступні заходи:

1. Відкритий урок в 9 класі:«Відомі люди Франції. Наука і освіта», на якому учні мали змогу ознайомитись з новими поняттями, розвинути навички роботи над проектом, комунікативні уміння; розкрити значення винаходів видатних вчених для людства; виховувати творчу активність, ініціативність, бажання навчатися, формувати громадянську відповідальність.

2. Конкурс поезії «LessiaUkraїnkaLespérance»  сприяв вихованню в старшокласників естетичних смаків та пізнавальних інтересів.

Практичним психологом НВК Федорюк Н.А. був проведений міні-тренінг на тему: «Формування навичок ефективної взаємодії в колективі», де учасники МО мали змогу розвантажитись і краще пізнати свій творчий потенціал.

На «Методичних посиденьках» методист РМК Яцишена Є.В. розповіла про формування ключових компетентностей на уроках французької мови та про впровадження у практику нових державних стандартів і технологій. Відбувся  огляд нормативних документів, новинок психолого-педагогічної літератури та матеріалів з іноземної мови. Члени журі олімпіади районного рівня зробили детальний аналіз  учнівських робіт, вказали на окремі  недоопрацювання.

В «Творчій лабораторії» вчителі французької мови поділились своїми творчими надбаннями та досвідом роботи і прийшли до висновку, що «знання однієї  мови дозволяє увійти  в коридор життя…», а чим більше мов буде знати сучасний вчитель, тим більше дверей для нього відчинить життя.

По завершенні роботи семінару було прийнято ряд рекомендацій.

 


«Впевнений старт- фундамент успішної підготовки дітей до навчання в школі»»

У листопаді на базі дошкільного навчального закладу №2 смт. Кельменці проведено семінар – навчання вихователів старших груп дошкільних закладів району на тему «Програма «Впевнений старт- фундамент успішної підготовки дітей до навчання в школі»»

Представлені форми роботи: –«Бенефіс книжки» Хрестоматія літературно- художніх творів з методикою використання «Книжка щодня» ознайомила директор закладу А.В.Руда; практичний показ заняття в старшій групі на тему дня : «Перетворення: що можливо, а що ні» продемонструвала вихователь-методист Г.К.Юрнюк та музичний керівник В.І. Власова.

Вихователь – методист Бабинського дошкільного навчального закладу А.А.Карапчієвська ознайомила присутніх із методом «Лялька як персона» для соціального і психологічного розвитку дитини.

Наостанок, для підтримки позитивного настрою і збагачення педагогічного досвіду вихователів, директор ДНЗ провела семінар-тренінг «Вперед і вгору». Для завершення семінару –навчання та підведення підсумків до слова запросили начальника відділу моніторингу, інспектування навчальних закладів та методичної роботи управління освіти райдержадміністрації Л.П.Андрущак.


Формування національно-патріотичних цінностей на уроках зарубіжної літератури та в позакласній роботі

    За вікном листопад, але зима вступила у свої права! Природа одягнулася в зимовий одяг і подарувала нам прекрасний настрій.

        Саме на таких піднесених емоціях ми,  вчителі зарубіжної літератури району, 20 листопада 2018 року завітали до Бабинської ЗОШ на  семінар.

Цікавою і методично-обгрунтованою була тема «Формування національно-патріотичних цінностей на уроках зарубіжної літератури та в позакласній роботі».

      Цьогоріч Бабинська школа, мабуть,  найбільше з усіх шкіл району зустрічала гостей. Відгуки були найкращі!

      Теплою була зустріч з дирекцією та педагогічним колективом закладу. Чудова аура огорнула нас теплом і затишком. Вразила візитка школи,  в якій учні гідно захистили свої досягнення, ознайомили з цікавим та змістовним життям. Уяскравленням дійства була співпраця учнів, батьків, учителів. Це є прикладом особистісно-зорієнтованого триєдиного навчання (батьки, вчителі, діти). Такий тісний зв’язок – чудовий приклад для підростаючого покоління.

        Цікавою була робота в творчій лабораторії вчителя Катерини Віссаріонівни Паращук, яка запросила нас до семикласників на урок за темою: «В. В. Биков «Альпійська балада. Образи Івана Терешки і Джулії. Представлення сили дружби й кохання світу насильства».

На уроці були зреалізовані змістові лінії літературної освіти:

 • емоційно-ціннісна;
 • літературознавча;
 • розвиток вмінь і навичок читацької діяльності, формування етичної позиції учнів.

Цікавими були прийоми і методи:

 • обери позицію;
 • характеристика образів;
 • робота з цитатним матеріалом;
 • порівняльний аналіз епізоду фільму;
 • палітра емоцій.

Учні отримали знання, а присутні вчителі  – насолоду та задоволення від їхньої роботи. Ноти патріотизму, любові до людей, до своєї країни неньки України звучали упродовж уроку.

       Релаксаційним етапом для учителів семінару був психологічний тренінг «З Україною в серці» - із досвіду методичної скарбнички Малай І. І. – психолога, директора ДНЗ «Іскринка» с. Бабин. Учасники семінару за планом працювали із координатором тренінгу, а саме: співали українські пісні, відповідали на питання,  пов’язані з Україною, вирішували проблеми разом,  ще раз переконуючись,  «Що один у полі не воїн».

   Іванна Іванівна Малай досягла мети тренінгу, і кожен учасник ще раз усвідомив себе справжнім патріотом своєї Батьківщини, отримавши на згадку  «Сердечко України».

    В актовій залі школи відбувся  виховний захід, приурочений Дню Гідності та Свободи «Герої не вмирають, просто йдуть». Захід зітканий із почуттів, емоцій, образів через сприйняття поезії, музики, танців. Виховної мети досягнуто!

        Учасники семінару активно долучилися до роботи  методичної панорами, обговорюючи урок та виховний захід.

      Євгенія Вікторівна Яцишена, методист РМК, члени журі районного етапу олімпіади по зарубіжній літературі детально обговорили результати та вказали на окремі  недоопрацювання.

     По завершенні роботи було прийнято ряд рекомендацій.

   Залишали стіни Бабинської ЗОШ  з хорошими враженнями та гарним настроєм.


«Формування особистості молодшого школяра з орієнтацією на творчість В.О. Сухомлинського та впровадження його вчення в умовах сучасного закладу».

           22 листопада  в Бернівському НВК  відбувся семінар вчителів 3-х класів на тему: «Формування особистості молодшого школяра з орієнтацією на творчість В.О. Сухомлинського та впровадження його вчення в умовах сучасного закладу».

            Семінар розпочався з візитки закладу, яка була представлена учнівським, педагогічним та батьківським колективами, по завершенню якої  методист  районного   методичного кабінету  управління  освіти   Грицик  Анжела  Володимирівна ознайомила присутніх з планом роботи  та побажала   плідної  праці.

        Ранкову зустріч у 1-у  класі провела Ляшок Л.Г. на тему «Доброта». Учні привітали всіх присутніх, один одного, побажали  гарного настрою та  налаштували на хвилю позитиву.

        Якубаш Галина Іллівна  презентувала урок  літературного читання  з елементами інтеграції у 3-у  класі  на тему : «В.О.Сухомлинський «Добре слово»». На уроці учитель застосувала багато інтерактивних методів : робота в групах, в парах, читання ланцюжком, читання в ролях, презентації домашніх груп.

         Сироїд Т.В., вчитель 4-го  класу, провела виховний захід  на тему «Вчитель добра і краси». Діти продемонстрували інсценізації В.О. Сухомлинського: казки «Пелюстка і квітка» та оповідання «Як Павлик списував у Зіни задачу».

            Кушнір К.П., вчитель Вовчинецького НВК презентувала панораму досягнень «Педагогічні технології вчителя-майстра. Шляхи професійного успіху».

              Дєдова Л.Г. вчитель Ленковецького НВК  розповіла про розвиток критичного мислення у молодших школярів.

Бешлей Т.А., класний керівник 5- го  класу та Федорук Л.Д. вчитель української мови та літератури разом із учнями підготували  відеопрезентацію «Книга Добра», де учні читали власні вірші про добро.

Учасники семінару із задоволенням брали участь у всіх видах роботи.

Керівник  районного методичного  об' єднання  вчителів    3-х класів  Голяк Ольга Григорівна  підвела  підсумки  проведення      семінару-практикуму, систематизувала  почуту  за день  інформацію  та подякувала  усім  за  активну  участь  у  підготовці  програми   семінару.

           По завершенню заходів  Грицик А.В.    обговорила     запропоновані  рекомендації  та  затвердили  їх.

 


Семінар вчителів початкових класів

      8 листопада 2018 р. на базі Зеленецької ЗОШ проведено районне методичне об’єднання вчителів 2-их класів на тему: «Розвиток критичного мислення школярів початкової ланки освіти як невід’ємна складова Концепції НУШ».

        Школа радо зустріла вчителів візитною карткою, де розповіли про історію закладу та успіхи і досягнення учнів.

        На урок літературного читання на тему: «Білоруська народна казка «Легкий хліб» запросила вчитель Ряба Іванна Вікторівна. Другокласники у цікавій та змістовній формі розповідали та досліджували, що хліб «легким» не буває і його потрібно шанувати та берегти.

       Учні 4 класу, класовод Пасічник - Круглянко Олеся Дмитрівна, на виховному заході «Хліб – усьому голова» музично-хореографічною композицією виховувала потребу берегти цю святиню.

      Учасники семінару побували на «Веселій перерві» для учнів початкової школи, яку провела педагог - організатор Пуюл Віолета Іванівна.

    Під час обговорення вчителі прослухали методичне інформування-презентацію «Використання критичного мислення молодших школярів».        

      Презентували вчитель Бурдюзького НВК Іванова Т. М. та вчитель Новоселицького НВК Платон Л. В. Колеги ділилися педагогічним досвідом на тему: «Впровадження технологій критичного мислення на уроках в початковій школі».

    По завершенні семінару вироблено та прийнято методичні рекомендації, які вчителі використовуватимуть у своїй практичній діяльності.

Методист РМК Грицик Анжела Володимирівна наголосила на важливості розвитку критичного мислення як невід’ємної складової Концепції НУШ.