Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Національно патріотичне виховання

 


День пам‘яті героїв Небесної Сотні…

А СОТНЮ вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав.

І з кров’ю перемішана сльоза.

А батько сина ще не відпускав…

20 лютого в Нелиповецькому НВК пройшла лінійка - реквієм, присвячена вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні, яку підготували з учнями 8, 11 класів Федорюк Н.А., Ранецька Т.С.

Хвилиною мовчання була віддана належна шана мужнім учасникам Революції гідності, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави.

Протягом тижня на Уроках мужності учні НВК запалювали лампадки пам’яті (кл. керівники 1-11 кл.).

Будинком культури для учнів закладу була організована ілюстративно - публіцистична виставка «Герої не вмирають»  (бібліотекар БК Ясинівська Л. І.) та проведено поетичну годину з учнями 6 класу, присвячену пам’яті героям Небесної Сотні (директор БК Катеринчук Л.С.).

Ми – майбутнє України, нам жити на цій землі. І ми готові бути гідними громадянами нашої країни. Прикладемо усіх сил, щоб Україна ніколи не стояла на колінах.

                


«Ангели у небо полетіли…»

І рани їхні вже не їм болять.

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло,

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна Сотня в вирій полетіла…

Минуло 6 років від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Роки важких втрат, болю і випробувань. Подій, які залишили в минулому мирне розмірене життя. Ще довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

20 лютого в середній ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка відбулося вшанування пам’яті героїв Небесної сотні. Учні 4,5,7 класів провели виховний захід «Ангели у небо полетіли…» (вч.історії Бабинчук Л.О.).

Педагог-організатор Григоришена О.О. та заступник директора школи з виховної роботи Шведка О.В. оформили зал до заходу.

Вчителями початкових класів та фізичної культури Козаком О.В., Козак С.В., Паскар Г.Д., Круглянко Л.В. до Дня героїв Небесної сотні підготовлено та проведено «Ігри патріотів».

                


Формування національно - патріотичної компетентності учнів

Патріотичне виховання –

 це сфера духовного життя…

В.Сухомлинський

20 лютого 2020 р. в Нелиповецькому НВК відбулося засідання методичного об’єднання класних керівників на тему: «Формування національно - патріотичної компетентності учнів».

Класні керівники розкрили питання формування національно - патріотичної компетентності учнів, шляхи вдосконалення виховання громадянина - патріота, обговорили інновації в патріотичному та громадянському вихованні учнів.

Прийняли рішення проводити більше виховних заходів, які б сприяли вихованню в учнів патріотичної компетентності та самореалізації особистості як суспільної одиниці; дбати про удосконалення професійної майстерності класних керівників в питаннях формування системи національно - патріотичної компетентності та морально – правової вихованості особистості у виховному просторі.       

На сучасному етапі надзвичайно важливо виховувати національно свідомих громадян,  формувати в учнях національну ідею, суть якої полягає в усвідомленні себе українцями як окремого народу з власною історією, культурою, традиціями, мовою, можливістю національного існування, активною життєвою позицією, небайдужістю до проблем сьогодення.

Метою національно - патріотичного виховання є формування в молодого покоління патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків. У нашому навчальному закладі ми неухильно притримуємося цього напрямку. Як результат, не залишається поза увагою жодна подія, яка відточує в душі кожного почуття співпереживання за долю народу.

Заступник директора з ВР

Федорюк Н.А.

                 


День пам'яті Героїв Небесної Сотні (Мошанецька ЗОШ)

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання національно - патріотичної свідомості,  розвитку бажання стати гідними громадянами України в Мошанецькій школі протягом 17.02 – 20.02.2020 р. проведено цикл заходів, присвячених Пам’яті Героїв Небесної Сотні.

18 лютого учні 5-9 класів переглянули фільм «Небесна Сотня» із циклу фільмів «Зима, що нас змінила», під час якого учні побачили реальні події, які відбувалися на Майдані. У класах проведено години пам’яті на теми: «Герої Небесної Сотні», «Герої не вмирають», «За Україну, за її волю», «Їх подвиг пам’ятатимемо завжди», «Будемо гідні славі Героїв», «Небесна сотня – то в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну», «Ангели майдану»,   «Майдан – символ національної гідності», «Небесна Сотня – Герої нашого часу».

У шкільній бібліотеці оформлено документальну фотовиставку «Слава Героям!». 20 лютого проведено лінійку - реквієм до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Вічна пам'ять Героям!». Ведучі пригадали трагічні лютневі дні 2014 року, Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Нікого не залишили байдужими прослухані пісні «Небесна Сотня» у виконанні гурту «Вітер знає» та П. Дворського «Ангели Майдану».

Безсмертні душі вбитих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть у наших серцях. Вони – наші «Ангели сьогодення»,  що навіки зайняли свої пости на захисті українського народу. Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами, бо «Герої не вмирають!».

                      


День пам'яті героїв Небесної Сотні (Дністрівський НВК)

Горить свіча і пам’яті сльоза

додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

                                                                    Героїв Україна пам’ятає.

«Сотня небесна»  хай в небо злетить,

Лиш у молитві ти стань на коліна,

Свічка скорботи у душах горить...

Молись Україно!

20 лютого в Україні відзначають шосту річницю Дня пам’яті героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Гинули за честь, за волю, за право бути народом, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.

В Дністрівському НВК відбулося вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні. Педагогом – організатором Тимчик Н.В. та учнями 8 класу проведено захід «Молитва лине в Небеса…».  Метою якого було вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, розвинути в учнів бажання стати гідними громадянами України. Всі присутні вшанували пам'ять про померлих героїв хвилиною мовчання та запалили свічу пам’яті .

Для учнів 5 - 9 класів було організовано перегляд відео «Небесна Сотня – хронологія  подій  20 лютого ». 

В шкільній бібліотеці бібліотекарем Грифлюк Т.В. було організовано виставку присвячену героям Небесної Сотні.

               


«Мово моя материнська…»

«І чужому научайте, й свого не цурайтесь», - закликав нас Великий Кобзар. Любов до України починається з любові до маленької батьківщини, до пам’яті про рідний поріг, стежки дитинства, до мудрості народної казки, прислів’я, пісні.

З метою виховання любові до мови, слова, Батьківщини день рідної мови розпочався в середній ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка святом «Мово моя материнська…», яке підготували та провели учні 8 класу із вчителем - словесником Пастух О.О. Бо коли розвиватиметься наша мова, культура, звичаї і традиції, ще більше збагатимося не лише ми, а й цілий світ.

                


«Герої не вмирають.. Просто йдуть…»

У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні.

З нагоди цієї дати учні Вовчинецького НВК підготували інформаційний захід «Герої не вмирають.. Просто йдуть…» приурочену вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Для учнів 2-5 класів «Сучасні борці за єдність України».

Метою заходів було не тільки бажання нагадати учням про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.

Відкрила лінійку пам’яті педагог – організатор Власова Л.П. Вона нагадала присутнім про те, що кожен із загиблих мав свою сім'ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії та невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну, підкреслила, що з події Революції Гідності почався новий етап розвитку Незалежної України.

Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» була запалена свічка, а під звуки метроному всі присутні схилили голови у хвилині мовчання. Ще довго на очах учасників залишаться сльози, вони не дадуть пам’яті забути їх імена.

                


День Соборності у Зеленецькій ЗОШ

Державне свято День Соборності України учні середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Зелена відзначили урочисто та патріотично. Для школярів 1-9 класів протягом тижня були проведені тематичні уроки національно - патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності»,  «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», вікторина «Моя Україна – єдина Україна».

22 січня проведено  інформаційну лінійку «Нехай нерозмежованою залишиться навіки!». Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Учні переглянули  мультимедійну презентацію «22 січня – день Соборності України», історичні та фотоматеріали про події 1918-1919 рр.,відео «Перлина Україна», «Нехай квітує Україна!». Кульмінацією святкування стало проведення флеш - мобу: «Живий ланцюг єднання».

                


Нарада вчителів захисту Вітчизни

10 січня 2020 року в Кельменецькому ліцеї - опорному закладі відбулась нарада вчителів захисту Вітчизни на тему «Підготовка та проведення навчально-польових зборів з учнями 11 класів закладів загальної середньої освіти району у 2019/2020 навчальному році».

Старший офіцер відділення комплектування Кельменецького районного військового комісаріату старший лейтенант А.Кушнір інформував про умови вступу у вищі військові навчальні заклади та військові ліцеї.

З вчителями обговорено проведення з учнями 11 класів навчально-тренувальних зборів за планом, затвердженим наказом відділу освіти Кельменецької райдержадміністрації від 02.01.2020 № 04.

Методистом РМК Д.Гулійчуком було організовано обговорення Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 21.09.2019 №800, та послідовність реєстрації на сайті Інституту післядипломної освіти Чернівецької області для проходження курсів підвищення кваліфікації.

                  


Фестиваль - конкурс патріотичної пісні "Твоя країна – Україна, а ти її громадянин!"

3 та 4 грудня у Кельменецькому районному дитячо-юнацькому центрі проходив щорічний, традиційний районний фестиваль-конкурс патріотичної пісні "Твоя країна – Україна, а ти її громадянин!" 20 юних вокалістів, 3 вокальних дуети, 1 вокальне тріо, 7 хореографічних та 3 театрально-хореографічних колективи продемонстрували свою виконавську майстерність у трьох номінаціях (вокал, хореографія, театралізація пісні) та трьох вікових категоріях (молодша, середня, старша).

Виступи фестивалю-конкурсу присвячувалися  Революції Гідності,  пам"яті героїв "Небесної сотні", учасникам АТО та іншим історичним вікопомним подіям, що відбувалися в Україні.

Учасники вразили  глядачів та журі яскравими виступами, цікавими задумами, різноманітними жанрами сценічного мистецтва. Це було дійство яке  пройшло  на "одному диханні", торкнулося душі кожного присутнього  та залишило хвилюючі, незабутні враження.

Переможці фестивалю-конкурсу визначалися в кожній номінації та віковій категорії та були нагороджені грамотами управління освіти.

                 


Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») в Нелиповецькому НВК

Сьогодні свято, усі команди
Стоять врочисто, шикуючи ряди.

Єдині ми, єдиної родини квіти,
Шкільна гра зібрала нас сюди.

Від впевненого старту до успіху! Під таким гаслом 11 жовтня 2019 року, напередодні свята Покрови, Дня козацтва і захисника України, в Нелиповецькому навчально-виховному комплексі  стартував шкільний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
Під керівництвом старших учасників рої  закладу мали змогу пройти вишкіл з національно-патріотичного виховання. Школярі продемонстрували здобуті вміння й навички з військової справи: стройову підготовку, вправність у стрільбі, уміння надавати першу медичну допомогу та знання з історії українського козацтва. Були також проведені спортивні конкурси.
В цей день до козацького гурту прийняли учнів 1-го класу, які пообіцяли жити чесно і правил козацьких не забувати.
Після закінчення гри «Сокіл» («Джура») учні розпалили багаття, в теплі якого насолодилися смачним козацьким кулішем. 
Цей захід продемонстрував, що сьогоднішній молоді притаманні такі риси, як патріотизм, згуртованість, почуття обов’язку та відповідальності. 

                    


Відбулися змагання з допризовної підготовки

09 жовтня 2019 року на стадіоні смт.Кельменці відбулися змагання з військово-прикладних видів спорту учнів 11 класів закладів загальної середньої освіти району – військово-спортивне свято напередодні Дня захисника України.

В змаганнях взяли участь учні десяти закладів освіти. На святі були присутні: головний спеціаліст управління освіти Євген Паламарчук, заступник військового комісара Кельменецького районного військового комісаріату підполковник Володимир Винокуров, представник Державної прикордонної служби України лейтенант Роман Коновчук,   голова Кельменецької районної організації товариства сприяння обороні України Вадим  Юр’єв, представник 128 гірсько-штурмової бригади солдат Петро Чебан.

Учні змагались у бігу на 100м, підтягуванні на перекладині, метанні гранати Ф-1 на дальність, ривку гирі на 16 кг та стрільбі з пневматичної гвинтівки. Було організовано навчальне місце для ознайомлення з будовою ручного кулемета Калашникова, пістолета Макарова, відпрацьовували навики розбирання та збирання автомата Калашникова.

На окремому навчальному місці учні спілкувались з представником 128 гірсько-штурмової бригади П. Чебаном.

                  


Школярі побували в гостях у десантників

Школярі побували в гостях у десантників 8 серпня у Чернівцях, на базі батальйонно-тактичної групи 80-ї окремої десантно-штурмової бригади відбувся День відкритих дверей. Захід відвідали і кельменецькі школярі.

Під час заходу представниками 80-ї окремої десантно-штурмової бригади проведено агітаційну та інформативно-консультаційну роботу щодо військової служби за контрактом. Командування бойового підрозділу ознайомило гостей з історією та бойовим шляхом військової частини. На плацу десантники продемонстрували військову техніку та обладнали навчальні місця. Окрім військової техніки, учні змогли ознайомитися з озброєнням, засобами активного захисту, відвідали повітрянодесантний комплекс, де їм представили увесь спектр підготовки військовослужбовців до виконання стрибків з парашутом та переглянули навчальний фільм про тренування українських військовослужбовців. Однак на цьому приємні зустрічі не закінчились, молодь також завітала до молодіжного центру «Резиденція молоді». В центрі їх зустріла Світлана Олексійчук головний спеціаліст Чернівецької міської ради, яка провівши екскурсію центром розповіла про передумови та процес його відкриття. Учні залишилися задоволені, як відвідинами військової частини, гостинністю військовослужбовців, так і знайомству із молодіжним центром.

                 


Всеукраїнська військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

24.05.2019 в смт. Кельменці на базі Центрального стадіону відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якому прийняли участь команди ЗЗСО району.

Із вітальним словом виступила Любов Мартинюк начальник управління освіти райдержадміністрації, яка побажала чесних змагань та досягнення успіхів не тільки на районному етапі.

Джури проходили випробування на наступних локаціях: Творчо-мистецький звіт «Ватра», конкурс звітів про Добре діло, Інтелектуальна гра-вікторина «Відун», Козацька забава «Перетягування линви », Підтягування на перекладині, Метання гранати, Конкурс строю та пісні «Впоряд», Стрільба із пневматичної зброї «Стрільба», Розбирання і збирання автомата АК та спорядження магазину набоями.

Підбиваючи підсумки заступник начальника управління освіти райдержадміністрації Жанна Галай подякувала за участь та нагородила грамотами й цінними призами переможців за ІІІ місце рій «Славні лицарі» Новоселецького НВК, за ІІ місце рій «Стріла» Ленковецького НВК та за І місце рій «Звитяга» Кельменецького ліцею-опорного закладу.

               


Спадок нації

Сьогодні у малій залі районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся перегляд кінострічки «Спадок нації», до якого долучилися учнівська молодь Кельменецького ліцею-опорного закладу. Спадок нації – документальний фільм про один із символів України – вишиванку. Вишита сорочка – це не просто тренд чи мода і навіть не лише ознака самоідентифікації у час війни, це – набагато глибший символ. Це – генетичний код українців. В фільмі поєднано дві площини – етнографічну і історії людей. Гасло картини — «Вишити, щоб вижити». У фільмі зняли понад півтисячі сорочок. Автори фільму об’їхали майже всю Україну. Матеріал для стрічки збирали у Німеччині, Канаді і навіть у Росії (Мурманськ).


Зустріч із Святославом Краєм в Новоселицькому НВК

З патріотичними піснями до Новоселицького НВК завітав Святослав Край - заслужений артист України, учасник шоу «Україна має талант», керівник естрадної студії «Водограй»,  буковинський волонтер.

Святослав розповів школярам про волонтерство, фронтове життя, спілкувався з дітьми, педагогами та батьками.

Гарні емоційні пісні, душевна розмова не залишили байдужими глядачів. Співак подарував море позитиву та відмінного настрою.

Діти з вдячністю і захопленням аплодували і щиро раділи, що мають можливість зустрітись із справжнім патріотом-волонтером. Зібрані благодійні кошти артист використає для захисників на Сході.

Також шкільний ансамбль «Кобзарики» привітав буковинського волонтера патріотичною піснею, подарунком та оберегом.

Із словами вдячності і глибокої поваги до гостя звернулись директор Новоселицького НВК Салагор Валентин Миколайович та головний спеціаліст управління освіти Євген Вікторович Паламарчук.


Святослава Край із волонтерською концертною програмою в Дністрівському НВК.

В наш нелегкий час, коли все навколо кричить «війна», коли з телевізійних екранів ми так рідко чуємо хороші новини, коли мало не кожна родина причетна до подій в країні, нашим воїнам-захисникам як ніколи потрібна наша підтримка, теплі слова та щира віра в святу перемогу.

 Заслужений співак України Святослав Край їздить від містечка до невеликого села, з краю в край на волонтерських засадах для того, щоб підтримати наших героїв, які відчайдушно утримують кордони країни та так прагнуть зберегти мир для нас, для своєї країни. Не оминув співак і Дністрівку та 28 листопада завітав до Дністрівського НВК. Учні заздалегідь готувалися до приїзду Святослава Края та вирішили підтримати українських воїнів листами, малюнками та відкритками, а також зібрали грошову допомогу,яку буде передано на Схід України.
   Учні Дністрівського НВК також підготували декілька патріотичних музичних номерів та продемонстрували їх під час концертної програми. Свої пісенні таланти продемонстрували: колектив «Капелюшники», Шевчук Юрій, учні першого та третього класів а також вихованці дитячого садка, завершили виступ спільно вихованці танцювального гуртка під акомпанемент Святослава Края.
   Свою вдячність висловили директор Дністрівського НВК – Цекало З.І., сільський голова – Цекало В.М. та головний спеціаліст управління освіти Паламарчук Є. В. 


Святослав Край у Нелиповецькому НВК !

26 листопада в Нелиповецькому НВК відбулася незвичайна подія: до нашого навчального закладу завітав учасник шоу «Україна має талант», керівник естрадної студії «Водограй», буковинський волонтер – Святослав Край, який провів зі школярами пісенно-патріотичний урок. Зібрані благодійні кошти артист передасть захисникам на Схід.

«Саме за допомогою української пісні, щирості, добра та відданості

можна допомогти Сходу та й державі загалом», - вважає пан Святослав.

         Директор НВК Балинська Н.І. та головний спеціаліст управління освіти Паламарчук Є. В. висловили подяку та позитивні враження від виступу співака.

А учень 9 класу Прикопняк Ілля для шановного гостя продекламував вірш на патріотичну тематику, чим засвідчив, що молоде покоління не є байдужим до проблем нашої країни.