Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

«Формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії та біології».

У листопаді на базі Лівинецької ЗОШ проведено районний семінар-практикум вчителів природничого циклу  теми «Формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії та біології».  

          Учасників семінару привітали директор навчального закладу Лілія  Олександрівна Мельник  та  учнівський колектив. У візитці учні розповіли про цікаве життя та навчання, їхні задуми, сподівання і побажали плідної праці.

         Семінар відкрила методист РМК Анжела Володимирівна Грицик, яка ознайомила учасників із програмою роботи семінару. 

      Учителі відвідали урок біології у 6 класі на тему «Одноклітинні твариноподібні організми» (вчитель  Яна Сергіївна Чубатько). Вона уміло налаштувала учнів на урок, створила сприятливий мікроклімат, вдало провела мотивацію навчальної діяльності учнів. Шестикласники  працювали у групах. Упродовж уроку Яна Сергіївна використовувала комп’ютерну презентацію, ставила проблемні питання, пропонувала  інтерактивні вправи, постійно змінюючи види діяльності на уроці. Урок був цікавим, змістовним, насиченим новою  інформацією. Рефлекція показала, що учні дізналися багато корисного на уроці про одноклітинні твариноподібні організми.

       Ключовим елементом семінару був  майстер-клас з вчителями району, який провела вчитель хімії  Валентина Іванівна Лакуста на тему «Мотивація до навчання як головна умова розвитку творчого мислення учнів». Під час майстер-класу присутнім  було запропоновано бути в ролі учнів і на особистому досвіді оцінити ефект від різних форм роботи на уроці хімії. Особливу увагу було приділено диференціації освітнього процесу в межах уроку та формуванню ключових компетентностей під час виконання різних експериментів. Було представлено відео  Власової Анастасії, в якому   учениця дослідила  вплив Coca colu на організм людини.

       Особливо цікавим  був  виступ екологічної агітбригади  «Юні екологи»  на  тему  «Хай світ славиться любов’ю».  Діти з великим задоволенням виконували  ролі, майстерно  перевтілившись у той чи інший  образ. Декламуючи вірші та виконуючи музичні композиції, прагнули донести до кожного учасника заходу розуміння цінності та неповторності життя кожного з нас.

     Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу. Методист РМК Анжела Володимирівна Грицик наголосила, що компетентнісна освіта зорієнтована на практичні результати, досвід особистої діяльності, вироблення ставлень, що зумовлює принципові зміни в організації навчання, яке стає спрямованим на розвиток конкретних цінностей і життєво необхідних знань і умінь учнів.  

    Учасники семінару ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

     По завершенні роботи було прийнято ряд рекомендацій .


 

 « повернутися до списку новин