Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів в Росошанівському НВК на тему «Провідні психолого-педагогічні методи та форми діяльності формування морально-ціннісної сфери життя серед підлітків та молоді »

      07 травня на базі Росошанівського НВК відбувся районний семінар практичних психологів та соціальних педагогів.

     Утвердження у молодого покоління «нової системи цінностей, котра ґрунтується на національній гордості та гідності», виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині є одним із найважливіших пріоритетів всіх соціальних інститутів і визнано загальнодержавною проблемою. 

      Сьогодення ставить учнівську молодь перед необхідністю визначити свої життєві цілі, стати особистістю, долучатися до сумісної діяльності. 

       Образ досконалої особистості – передусім передбачає міцне і органічне засвоєння системи цінностей, як національних, так і загальнолюдських. Підґрунтям системи цінностей особистості є її ціннісні орієнтації – спрямованість індивіда на моральні, духовні, матеріальні, соціальні, життєві, родинні цінності. Ціннісна орієнтація особистості проявляється в її діяльності та поведінці, умінні керувати своїми емоціями та вибудовувати траєкторію власного розвитку і вдосконалення, а також у сфері взаємовідносин між людиною і суспільством. Саме у процесі соціалізації людина активно засвоює соціальний досвід і перетворює його у власні цінності, установки, орієнтири. 

    Одним із головних завдань психологічної служби   є створення позитивного соціокультурного простору, яке б забезпечувало оптимальні можливості самовираження вихованця, його самоствердження, вияв його таланту, і було спрямоване на становлення громадянина зі сформованою системою цінностей. 

     До формування морально-ціннісної сфери життя підлітків  залучені психологи та соціальні педагоги району, які працюють над становленням особистості юного громадянина-патріота України, який сповідує демократичні цінності, має активну громадянську позицію, вміє критично мислити, шанує працю та людину праці, віддає перевагу етичним нормам, здатен до відчуття прекрасного. 

      Психологами навчальних  закладів особлива увага приділяється впровадженню виховних технологій особистісної орієнтації, які б забезпечували формування й розвиток ціннісної системи людини, передумовою якої виступають насамперед духовна зрілість особистості, її ціннісні орієнтації. 

        У роботі психологічної служби важливу роль відіграє спрямованість на розвиток  у школярів стійких духовно-моральних цінностей: прагнення жити у мирі і злагоді, партнерстві й взаємовигідному співробітництві; власної гідності та дотримання прав людини як найвищої цінності суспільства; любові до батьківського дому і рідного краю; істинного гуманізму, який виражається в діяльній доброті, співпереживанні й милосерді, збереженні довкілля тощо.

      Теоретичний модуль семінару був присвячений загальним засадам формування ціннісних орієнтирів особистості учнів.

       Учасники семінару мали можливість ознайомитися з основними документами щодо організації системи роботи щодо формування морально-ціннісної сфери життя серед підлітків та молоді в закладах освіти . 

        Під час рефлексійного модуля гостей семінару було запрошено до психологічної кав’ярні, де в невимушеній атмосфері пройшов методичний вернісаж «Вплив успіху вчителя на розвиток життєвої компетентності учніву». Протягом заходу учасники семінару розглянули проблему «Розвиток в учнів ціннісних орієнтирів». 
       Заключним етапом семінару стало підведення підсумків. 
       Великим позитивом було відвідування  чоловічого монастиря в с.Галиця, Сокирянського району. Переступивши поріг монастирської території відчувався дух давності і історичності цього місця. Була проведена коротка екскурсія по території монастиря. Настоятель монастиря розповів про цікаву історію обителі, її святині .

     Сподіваємося, що такі творчі поїздки, які об’єднують в собі цікаве, корисне і душеспасительне будуть не останніми.« повернутися до списку новин