Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Буковинські школярі – юні робототехніки

20 лютого відбувся Львівський дистанційний відбірковий турнір FIRST LEGO League Challenge 2020-2021. Під час змагання 13 неймовірно талановитих команд з різних куточків України (більше 100 учасників) представляли свої стартап-розробки в категорії «Проєкт», демонстрували згуртованість команди в категорії «Основні цінності», пояснювали суддям механіку та програмування їхнього робота в категорії «Дизайн робота» та, звичайно ж, змагалися роботами на виконання спеціальних місій у «Грі роботів».

Уже четвертий рік Чернівецька область бере участь у міжнародній STEM-програмі з робототехніки FIRST LEGO League і представляє її команда «United Kingdom» Бабинської школа Кельменецької селищної ради під керівництвом тренерів-наставників Марини Кульчак та Іванни Малай. Діти створюють, конструюють і програмують робота, який виконує місії на спеціальному полі. Юні бабинчани (9-16 років) поки що єдині в області.

Тема сезону 2020-2021 «Твори. Грай. Рухайся» присвячена мотивації до активних дій та руху, перетворенню звичайних місць і речей на ігрові майданчики та елементи веселої гри. Завданням сезону є вдосконалити активності, використовуючи наявні способи та ігри; поширити ідею, зробити перший крок та залучити друзів до гри.

Щоб придумати ідею інноваційного проєкту, діти спілкувалися з експертами, робили опитування. Наслідком роботи гуртківців стало розроблення та створення GameSearcher – бота у телеграмі.

Вивчаючи тему цього сезону, дітям треба було познайомитися не тільки з окремими темами з математики, інформатики, фізичної культури, англійської мови, а й вийти за межі шкільної програми (програмування далеко не шкільного рівня). Це досить складно, адже потрібно освоїти багато інформації, а ще більше провести практичних досліджень і творчо все опрацювати. Та гуртківці не тільки впоралися із завданням, але й проявили додаткові вміння: їхній робот єдиний серед представлених був «музично обдарованим». Команда «United Kingdom» здобула І місце в категорії «Дизайн робота» та пройшла у фінал. І цієї весни учні знову братимуть участь у Всеукраїнському STEM-фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи» у м.Київ.

Побажаймо нашій команди удачі, наснаги, творчих успіхів!« повернутися до списку новин