Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Учні Бабинської СЗШ створили чат-бота для пошуку активних ігор

Нещодавно команда «United Kingdom» Бабинської СЗШ Кельменецької ОТГ під керівництвом тренерів-наставників Марини Кульчак та Іванни Малай здобула І місце в категорії «Дизайн робота» під час Львівського дистанційного відбіркового турніру FIRST LEGO League Challenge 2020-2021.

Школярі розробили та створили GameSearcher – бот у телеграмі. Як же виникла ідея такого проєкту?
Усі ми спостерігали ситуації або були учасником, коли, сидячи в компанії друзів, усі гортають соцмережі, роздивляються фото та новини, у кращому випадку – просто розмовляють, і соцопитування дітей вкотре це підтвердило.
За статистикою сучасне покоління витрачає 6+ годин свого часу за телефоном. На питання «Чи є проблемою для вас вирішити, як провести час у компанії або чим зайнятися?» 78% відповіли, що ні, але 89% опитуваних відповіли, що просто розмовляють, а 35% зависають у гаджетах. Тому очевидно, що відсоток тих, для кого є проблемою, чим зайнятися в компанії друзів, набагато вищий. 85% відзначили, що люблять грати в ігри з друзями, але для більшості є проблемою знаходити нові ідеї для ігор, тому багато грають одну й ту саму гру кожного разу. Відчувши цю проблему на власному досвіді, почали шукати ідеї та шляхи її вирішення.
Девіз команди – «У нас немає проблеми, у нас є можливості». Діти перетворили мінус на плюс, використавши смартфони для активних ігор.
Мета цього проєкту – заохотити молодь активно проводити час за іграми. Чат-бот – це спеціалізований додаток, що дозволяє користувачам взаємодіяти зі сторонніми сервісами, якщо існує така необхідність, і все це виконано через усім відомий інтерфейс чату. Чат-бот – це помічник, який спілкується з користувачами через повідомлення й має низку певних функцій.
Проаналізувавши всі можливі варіанти створення такого чат-бота, було виявлено, що для написання такого бота необхідно використовувати одну з мов серверного програмування: Ruby, Node.JS, Python, PHP. Вибір зупинився на Python – мові програмування загального призначення.
Щоб GameSearcherBot запрацював, було зроблено великий обсяг роботи:
Реєстрація GameSearcherBot у спеціальному чат-боті «BotFather».
Вибір критеріїв для пошуку ігор (бот буде підбирати гру користувачу за його бажанням і можливостями, варто йому тільки вказати кількість гравців, наявність та тип інвентаря, локацію гри).
Програмування основної частини бота та поєднання з телеграм-частиною.
Пошук та зйомка відеоприкладів та опис ігор, розподіл відповідно до вибраних критеріїв.
Створення сайту та розміщення ігор.
Підбір хостингу та розміщення на ньому бота (https://t.me/gamesearcher_bot).
Цікаво те, що під час досліджень завданням тренера є не підказати, а надихнути, спрямувати дії учнів, тобто вивченням теми, розрахунками та програмуванням вони займаються цілком самостійно. Це є ефективним способом зацікавити дітей програмуванням, стимулом до вивчення природничо-математичних наук, формування в учнів критичного мислення, уміння бачити зв’язок технічної творчості з предметами шкільного курсу.
Завдяки здобутій перемозі цієї весни команда «United Kingdom» братиме участь у Всеукраїнському STEM-фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи» у м. Київ.
https://drive.google.com/drive/folders/1T1_zq8vDuiH75rtUMtWRv4L2CYVGdyyB« повернутися до списку новин