Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Підвищення рівня мовної культури учнів – одна з нагальних проблем сьогодення

21 лютого 2020 року у Міжнародний день рідної мови на базі Кельменецького дитячо-юнацького центру відбувся районний семінар-практикум вчителів української мови та літератури з теми «Підвищення рівня мовної культури учнів з використанням інноваційних методів на уроках української мови та літератури. Робота з Новим правописом».

Методист відділу освіти Євгенія Яцишена відкрила роботу семінару, ознайомила з планом роботи та зауважила, що школа у наш час залишається чи не єдиним центром впливу на культуру мовлення учня, а завдання вчителя – управляти процесами формування культури мовлення, йдучи від простого до складного: створювати ситуації, що сприяють мовленнєвій активності школяра, що розвивають його уяву, асоціативне мислення, здатність розуміти закономірності, прагнення постійно вдосконалюватись. Формування культури мови – одна з нагальних проблем сьогодення, не лише філологічна, а й соціальна, оскільки вона в той чи інший спосіб пов’язана з найрізноманітнішими видами комунікацій в сучасному світі.

З ознаками культури мовлення детально ознайомила присутніх Людмила Якубишена, вчитель української мови та літератури Бурдюзького НВК. «Як досягти успіху?» - саме такий методичний порадник створила Людмила Василівна та поділилась власним досвідом роботи з ним.

Наступний етап семінару -  робітня словесника. Вчителі познайомились з вправами та завданнями для підвищення культури мовлення учнів, погрупованими за його ознаками. Про «Доречність. Логічність» розповіла  вчитель Козирянського НВК Раїса Громик. Тему «Чистота» донесла учасникам семінару вчитель Росошанівського НВК Тетяна Мельник. Вона поділилася з присутніми рецептами щасливого життя від учителя-словесника. Людмила Дондиш, вчитель  Комарівського НВК, виступила з темою «Точність». Про багатство і різноманітність мовлення розповіла вчитель Новоселицького НВК Галина Кушнір. Цікавими, змістовними були виступи педагогів, підкріплені практичними вправами, майстер-класами. Кожен зумів продемонструвати ту родзинку досвіду,  пошук тих технологій, методів та прийомів навчання, які в повній мірі допоможуть підвищувати мовну культуру учнів на уроках української мови та літератури.

В цікавій формі пройшли хвилини релаксації, проведені практичним психологом Новоселицького НВК Галиною Кушнір. Учасники семінару визначали складові щастя людини, слухали цікаві притчі та настанови мудреців, як бути щасливим та дарувати щастя іншим. Сюрпризом  для присутніх стали солодкі призи.

На основні зміни «Українського правопису» звернула увагу Євгенія Вікторівна. Цікава та доречна презентація охопила всі найголовніші правила нового написання слів.

По завершенні семінару було прийнято та обговорено ряд рекомендацій щодо підвищення рівня мовної культури учнів з використанням інноваційних методів на уроках української мови та літератури.

                       « повернутися до списку новин