Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Районний семінар вчителів суспільних дисциплін на базі Кельменецького ліцею – опорного закладу

26 лютого 2019 року на базі Кельменецького ліцею-опорного закладу відбувся районний семінар вчителів історії .

Робота семінару спрямовувалась на розгляд питань розвитку інтелектуальних можливостей та компетенцій ліцеїста в умовах реалізації принципів Концепції НУШ в старшій школі. Учасники семінару розглядали питання модернізації освітнього процесу шляхом компетентнісного підходу вчителя у формуванні основних компетенцій учня.

 Для  викладачів історії району було представлено дайджест демонсраційно-методичних заходів.

        Дмитрук Л.О.- вчитель історії, «учитель-методист» запросила на урок історії України з теми: «Гетьманування І.Мазепи» у 8-А клас, де учні здійснили заочну подорож в епоху гетьманування  І. Мазепи. Вчитель разом із учнями зробила історичний аналіз: «Постать гетьмана крізь призму  століть».

     Білобрицький О.Б.- вчитель історії та громадянської освіти, «спеціаліст ІІ категорії» провів практикум з інтегрованого курсу «Громадянська освіта» у 10-А класі з теми: «Аналіз медіатексту в ракурсі агітаційного плакату». Учні працювали в групах над створенням проектів за тематикою уроку. Презентація проектних робіт здійснювалась за технологією: «Диспут-карта знань».

       Адамчук А.В. - вчитель історії і правознавства, «учитель-методист» продемонструвала вміння і навички десятикласників вести дебати з теми: «Права людини. Чи актуально сьогодні вміти відстоювати свої права?».  В процесі заходу піднімались питання власної свободи дітей, розглядались позитивні і негативні сторони такої свободи  у сім'ї та школі. Учні чітко висловлювали свої думки, ділились своїм баченням процесу виховання та достойно відстоювали свою позицію та право на права.

        На завершальному етапі семінару Адащук Т.В.- вчитель історії, «старший учитель», заступник директора з НВР  провела методично-ділову гру «Адаптація вчителя до алгоритмів роботи в новій українській школі з питань формування стійких академічних компетентностей ліцеїстів». Тетяна Василівна зробила екскурс в історію формування погляду на вчителя в різні періоди розвитку суспільства. Разом із учасниками семінару  сконструцовано образ сучасного вчителя.

Іванська В.В.- вчитель історії, «спеціаліст ІІ категорії» провела паралелі між вченням В.Сухомлинського та положеннями концепції НУШ.

Члени районного МО  плідно працювали, брали участь у тренінгах, аналізі, вели діалоги, захищали міні-проекти.« повернутися до списку новин