Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Юні програмісти з Бабина знову пройшли у фінал Всеукраїнського STEM-фестивалю «ROBOfirst-більше ніж роботи»

22 лютого у Львові було гаряче – місто Лева приймало четвертий відбірковий турнір FIRST LEGO League, під час якого 11 неймовірно талановитих команд Західної України (більше 100 учасників) представляли свої старап розробки в категорії Проект, демонстрували згуртованість команди в категорії Основні Цінності, пояснювали суддям механіку та програмування їх робота в категорії Дизайн Робота та звичайно ж, змагались роботами на виконання спеціальних місій в Грі Роботів.

Уже третій рік Чернівецька область  бере участь у міжнародній STEM-програмі з робототехніки FIRST LEGO League і представляє її команда «United Kingdom» Бабинської СЗШ Кельменецького району під керівництвом тренерів-наставників Кульчак Марини та Малай Іванни. Діти створюють, конструюють і програмують робота, який виконує місії на спеціальному полі. Юні бабинчани (9-16 років) поки що єдині в області.

Тема Сезону 2019-2020 “CITY SHAPER – формуй місто” присвячена дослідженню та вирішенню проблем зростаючих мегаполісів і розбудови розумної, зручної та доступної інфраструктури для мешканців міст.

Досліджуючи тему сезону діти зрозуміли що потрібно не вирішувати проблема міста, а дивитися глибше - у корінь їх виникнення. Урбанізація змінює рельєф, геологічні умови, гідрологічний режим, ґрунти приміських територій, впливає на їх клімат, відбувається пряме і непряме знищення первинних природних комплексів, збіднюється рослинний і тваринний світ. Поряд з поняттям урбанізації міст, з'явилося поняття субурбанізація (руралізація) - процес зростання і розвитку приміської зони великих міст, внаслідок чого формуються міські агломерації.

Тому провівши дослідження, обрали близьку нам тему - створення сучасного екологічного села під назвою MEV (Modern Ecology Village). Проект поділяється на 4 основні частини: ферми, екологія, будинки і зелений туризм.

Що цікаво, що під час досліджень завданням тренера є не підказати, а надихнути, спрямувати дії учнів, тобто вивченням теми і розрахунками та програмуванням вони займаються цілком самостійно. Це є ефективним способом зацікавити дітей програмуванням, стимулом до вивчення природничо-математичних наук, формування в учнів критичного мислення, вміння бачити зв’язок технічної творчості з предметами шкільного курсу.

Вивчаючи тему цього сезону, дітям треба було познайомитися не тільки з окремими темами географії, математики, інформатики, англійської мови, а й самотужки познайомитися з таким предметом, як економіка, дослідити економіку та стратегії розвитку та підтримки малого бізнесу провідних країн світу, ознайомитись із документами, наказами, проектами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Це досить складно, адже потрібно освоїти багато інформації, а ще більше провести практичних досліджень і творчо все опрацювати. Та гуртківці не тільки справилися із завданням, але й проявили додаткові уміння – їхній робот єдиний серед представлених був «музично обдарованим». Команда «United Kingdom» отримала І місце «Дизайн робота», ІІ місце «Гра роботів» та ввійшли в п’ятірку команд, які пройшли фінал і у квітні знову будуть брати участь у Всеукраїнському STEM-фестивалі «ROBOfirst-більше ніж роботи» у столиці.

Побажаємо нашій команди удачі, наснаги, творчих успіхів!!!

               

 « повернутися до списку новин