Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Засідання районного методичного об’єднання вчителів 2-х класів на базі Михайлівського НВК на тему «Творчість учителя – запорука професійного зростання»

Якщо в однієї людини є яблуко й у іншої є яблуко,

то після обміну в них залишиться по одному яблуку.

Але якщо в однієї людини є ідея і в іншої є ідея,

то після обміну  в них залишиться по дві ідеї.

                                                                                          Дж.Б.Шоу

 

 

     Сучасна школа чекає нового вчителя, який має високу фахову кваліфікацію та професійну культуру, здатний об'єктивно осмислювати педагогічні явища й факти, критично оцінювати й творчо сприймати педагогічну дійсність. Високі вимоги до сучасного педагога зумовлені об’єктивними потребами суспільства, новими завданнями, які ставить перед нами життя.

    Нинішній школі потрібен педагог-психолог, дослідник, науковець, актор, здатний креативно вирішувати професійні завдання, співпрацювати з іншими та вести за собою. Одним словом той, хто любить і розуміє дітей. Наділений здатністю до креативності, вчитель вдихає в наукові факти, гіпотези та теорії нове життя, відкриває шлях своїм учням до розуму і серця.  При цьому творчість — важлива умова у становленні самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Творчість, розвиваючи здібності, формує педагогічний талант учителя.

 

    Розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу відбувається шляхом упровадження педагогічних інновацій у системі початкової школи.

 

? Як краще підготувати дітей до успішного і продуктивного життя в майбутньому?

 

? Як навчити розуміти свої прагнення, робити свій вибір і відповідати за його наслідки?

 

? Як скерувати молоду людину на досягнення гідної життєвої мети?

 

? Як створити умови для становлення особистості, спрямованої на саморозвиток та самовдосконалення?

 

? Яким чином залучити широке коло педагогічних працівників до дослідницької діяльності та накопичення досвіду щодо використання інноваційних технологій для розвитку творчого потенціалу учнів?

 

    У четвер 28 лютого 2019 року , на базі Михайлівського НВК відбулося районне методичне засідання вчителів 2-х класів з теми «Творчість вчителя- запорука професійного зростання».

  В роботі засідання районного методичного обєднання вчителів 2-х  класів взяли участь вчителі початкових класів (2-х) Кельменецького району, методист управління освіти районного методичного кабінету Грицик Анжела Володимирівна.

   Учасників засідання привітала директор Михайлівського НВК Іванна Іванівна Власова. Візитною карткою директор  презентувала роботу закладу початкової освіти та дошкільного навчального закладу.

    Засідання відкрила методист районного методичного кабінету управління освіти Грицик Анжела Володимирівна ознайомивши присутніх з планом роботи та побажала плідної праці.

    Ранкову зустріч у 1-му класі Нової української школи провела вчитель початкових класів Власова Іванна Іванівна на тему «Прихід весни». Учні продемонстрували знання про живу та не живу природу навесні, дізналися про квітучість природи весною та привітали присутніх з прийдешніми весняними  святами піснею «Усмішка матусі».

    Перепелюк Вікторія Вікторівна, вчитель початкових класі у 2-му класі провела урок образотворчого мистецтва на тему «Танок метеликів» з елементами дослідження, експерементів, ігрових тренажерів, різних технік створення малюнка: малювання пальчиками, розфарбовування картин із воску.       

     Під час уроку панувала творча, креативна атмосфера: ігри, індивідуальна, групова, колективна робота, навчальні фізхвилинки, використання елементів критичного мислення( за, проти – голосування).

     Вікторія Вікторівна поділилася досвідом роботи з проблеми «Створення та використання ігрових тренажерів для засвоєння навчального матеріалу у початкових класах» над якою почала працювати рік тому і є вже досить великий доробок напрацювань: «Портфелики», «Звірята», «Алвафіт. Прописи», «Математичні сонечка», «Схеми задач, прикладів на магнітній основі», «Кексики, Метелики, Соняшники – таблиці множення та ділення». Педагогам району вчителька приготувала сюрприз - подарунки «Портфелики»  на згадку про приємне спілкування.

       Учасники засідання були приємно здивовані напрацюваннями педагогів Михайлівського НВК. Методист РМК вчителів 2-х класів Грицик Анжела Володимирівна підвела підсумки проведення засідання, подякувала усім за активну участь у підготовці програми. По завершеню заходів Анжела Володимирівна запропонувала ряд рекомендацій на затвердження.« повернутися до списку новин