Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Вчитель – це не професія, а велике покликання.

Із безлічі професій на Землі,

Які вже є, яких ще будуть вчити, -

Є головна, як віщий, сущий хліб,

І назва цій професії – Учитель!

   Будь-яка професія  передбачає постійну роботу над собою задля безпосереднього росту як фахівця. Не виняток — професія педагога. Крім того, учитель мусить володіти такою якістю, як прагнення до творчості. Педагогічну професію не порівняти ні з якою іншою, адже ми маємо справу з найскладнішим і найдорожчим у житті – з вихованням дитини.   Проте, на відміну від інших професій, кінцевий результат педагогічної праці можна побачити не сьогодні, не завтра, а через  тривалий час.

   У чому ж полягає професіоналізм вчителя? У поєднанні двох основних якостей:  професійної майстерності та спеціальної підготовки. Якщо ж до них додати ще й покликання – то зміст цього поняття набуде особливого значення. Та є риса, без якої педагогічне покликання неможливе. Це гармонія серця й розуму. Навряд чи є інші професії, які б вимагали стільки сердечності. Адже, скільки б у вчителя не було вихованців – для радощів і прикрощів кожногоз них треба знайти місце в своєму серці. Чуйність, сердечна турбота про дитину – суть педагогічного покликання. Тобто, професіоналізм і покликання у педагогічній праці нероздільні. Мабуть, кожен погодиться зі словами Конфуція: «Найпрекрасніше видовище на світі – вигляд дитини, яка впевнено йде по життєвій дорозі після того, як ви показали їй шлях» .

   Сучасна школа чекає нового вчителя, який має високу фахову кваліфікацію та професійну культуру, здатний об'єктивно осмислювати педагогічні явища й факти, критично оцінювати й творчо сприймати педагогічну дійсність. Високі вимоги до сучасного педагога зумовлені об’єктивними потребами суспільства, новими завданнями, які ставить перед нами життя.

   Нинішній школі потрібен педагог-психолог, дослідник, науковець, актор, господарник, здатний креативно вирішувати професійні завдання, співпрацювати з іншими та вести за собою. Саме такими педагогами у сучасній школі на Кельменеччині є директори, учителі, вихователі, які хоча і  мають невеликий стаж роботи, але вже проявили свій талант у різних напрямках освіти.

   ...Вчитель учителів…  тільки вчитель учителів  і є  справжнім     керівником, якому вірять і якого поважають.

                      В.Сухомлинський, "Розмова з молодим директором школи"

    Директор сільської школи. Його  життя, як на долоні, кожен  крок і рух на очах. Директора всі знають. І він всіх пам’ятає і знає. Перед  ним його випускник. Ким він став? Що школа недодала, недобачила  - потім з цим йому жити? Виховуючи учнів,він виховує все село,від нього залежить майбутнє. Директор на селі не лише керівник: і менеджер, і економіст, і фінансист, і учитель учителів, і прораб, і справжній господар.... Щоб заслужити авторитет і повагу,він повинен побудувати для себе піраміду цінностей.

    Для Віталія Анатолійовича Варвуса, директора  середньої ЗОШ І-ІІ ступенів с. Вартиківці, основним пріоритетом роботи є: опановувати нове, пізнавати, створювати сприятливі умови  для всіх учасників навчально - виховного процесу.  Скільки себе пам’ятає, завжди мріяв бути вчителем. Не було навіть думки, що може обрати іншу професію. І у всіх шкільних творах писав про те, чим же йому подобається професія педагога. А потім було навчання  в Чернівецькому педагогічному коледжі, Чернівецькому національному університеті ім.Ю.Федьковича.  Мрія його не зрадила: він став педагогом. Прийшовши до школи, з  головою поринув у роботу. Працював учителем початкових класів, фізичного виховання, історії. Життя гарно стелить йому вчительську доріжку. Підтримують колеги, знаходяться люди, що можуть порадити, сказати схвальне слово.

   Промайнуло швидко чотирнадцять років… Чотирнадцять років з тих пір, як переступив поріг школи вчителем, і чотири із них - як керівником. Ставши директором школи, за підтримки управління освіти, сільського голови, депутатів, спонсорів, батьків Віталій Анатолійович зробив багато: перекрив профнастилом будівлю школи, змінив її зовнішній вигляд, поновив стіни в коридорі,  в навчальних кабінетах, замінив старі вікна та двері  на євро пластикові, закупив меблі, принтери, відеокамери, телевізори, стільці для учительської кімнати, обладнання для їдальні, новою  плиткою переклав підлогу в коридорі, створив кабінет інформатики, психолога, індивідуального навчання, медичного працівника, облаштував шкільне подвіря. 

   Скрізь відчувається його смак вмілого керівника та справжнього господаря. А які  задоволені батьки  і діти   сучасним дизайном шкільної їдальні та  смачними обідами!

   Віталій Анатолійович має багато задумів, проектів, мрій . Він вірить в те, що все реалізується. Адже це робиться для великої справи - навчання і виховання дітей рідного села.

Тетяна Скидан,

заступник директора з НВР школи I – II ст. с.Вартиківці

Мельницька  Ольга Василівна

  З 2012 року працює  вчителем історії середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Лівинці, з 2013 року по теперішній  час працює заступником директора з виховної роботи. У 2016 р. здобула ІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року»,  номінація «Історія»

   За роки роботи в школі Мельницька  Ольга Василівна виробила власний стиль, для якого характерний, перш за все, щира любов до дітей, турбота про їхній усебічний, фізичний і духовний розвиток, творче мислення і високий моральний дух. Наділена невичерпною енергією, ґрунтовно продумовує кожен етап уроку, вдало компонує його структурні елементи, урізноманітнює матеріал ігровими та креативними формами роботи, створюючи на уроці доброзичливу атмосферу спілкування.

Лілія Мельник, директор школи І-ІІІ ст. с.Лівинці

 

   В 2014 році колектив Новоселицького НВК поповнився молодим спеціалістом – учителем фізичної культури Платоном Іваном Івановичем. За 5 років праці Платон І.І. став фахівцем зі своєї спеціальності та здобув повагу серед колег та учнів.

   Молодий ініціативний вчитель проводить сучасні уроки, учні люблять відвідувати спортивні гуртки, які веде Іван Іванович. Він уміє зацікавити дітей, організувати їх і на тренуванні, щоб вони ретельно відпрацьовували необхідні навички, і на змаганнях, щоб викладалися повністю і здобували перемоги.

   Велику увагу приділяє молодий учитель і роботі, що сприяє оздоровленню дітей, бо не всі можуть бути чемпіонами, але кожна дитина має бути здоровою.

   Здобутки на спортивній ниві за нетривалий час роботи говорять самі за себе, так команда Новоселицького НВК неодноразово ставала призером районних змагань з футболу та баскетболу серед школярів.

   Бажаємо Івану Івановичу професійного натхнення, успіхів у праці та щастя в особистому житті.

Марія Ткачук,

заступник директора з НВР школи І-ІІІ ст. с.Новоселиця 

 

Бути вчителем – це відчувати свою відповідальність, пишатися кожною перемогою, здобутою учнями. Усвідомлювати, що кладучи свою цеглину, ти допомагаєш будувати світ.

                                                                               Антуан де Сент Екзюпері

    Мабуть, тому, що учитель – це не просто професія, це – покликання. І треба надзвичайно любити дітей, вірити, що кожен талановитий по-своєму, віддавати їм серце і душу.

   Саме такою є вчитель математики Вороновицького НВК Корчинська Л.В.  Для неї бути вчителем – мрія з дитинства. Ще маленькою їй подобалося навчати своїх подруг, виставляти їм оцінки, організовувати щось цікаве. До закінчення школи питання «ким бути» і «де вчитися» практично були вирішені… ЇЇ мрія здійснилася в 2010 році, коли  закінчила Кам’янець – Подільський національний університет імені Івана Огієнка за спеціальністю  «Педагогіка і методика середньої освіти. Математика».    

   Лілія Віталіївна завжди прагне бути сучасною…. Бути яскравою і привабливою особистістю, щоб у ній відчувалася сила волі і душі.  Це людина, яка вміє зігріти своїм серцем і зрозуміти кожну дитину. Вона не лише навчає серйозної науки математики, але і співає, і танцює, і може бути трішечки чарівницею. І, мабуть, тому всі вихованці вважають її справжнім «класним керівником». 

   За час учителювання, а це – 9 років, виробились  власні погляди на викладання математики, особистісно-зорієнтований підхід до навчання, створила оптимальні умови для якісного освітнього процесу. З великим інтересом і користю для себе колеги відвідують відкриті уроки Корчинської Л.В., тематичні семінари, виховні заходи. Нестандартний пошук, постійний самоаналіз, творчість, інноваційність стали запорукою її професіоналізму. Як учитель, Лілія Віталіївна, зробила правильний висновок для себе: щоб почуватися в житті добре і щасливою, треба стати не вчителем-середнячком, а таки добрим учителем…  

   Саме такі ділові якості гарного педагога помітили за межами школи, села, району. Вона завжди  критично ставиться до виконуваної роботи й намагається внести в навчальний овеес овее, передове. Тому є активною учасницею районного методичного об’єднання вчителів математики. Уже 2 роки поспіль запрошується на обласну інструктивно-матодичну нараду щодо організації освітнього процесу в ЗЗСО з природничо-математичного циклу. А в цьому році на обласній нараді вже мала честь виступити з доповіддю «Моніторинг навчальних досягнень учнів, як важливий засіб підвищення якості математичної освіти».

     Та поряд із цим Лілія Віталіївна – любляча і водночас вимоглива мама двох власних діточок. Вона дбайлива господиня та любляча дружина. Мабуть,  це істотно допомагає людині у професійній діяльності бути справжнім Учителем, який вчить наполегливості, доброті та справедливості, навчає бути Людиною. 

Ірена Польська, директор Вороновицького НВК

 

   Вчитель біології, хімії та екології Комарівського НВК Ярмійчук Вікторія Василівна здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти магістр у Кам’янець-Подільському національному університеті ім. І.Огієнка. На даний час продовжує навчання. Стаж роботи у Комарівському НВК  - 4 роки.

    Молода, енергійна, комунікабельна, активна. Вміє зацікавити дітей під час навчального процесу, активно працює з учнями, які мають нахили та здібності до вивчення її предметів, про це свідчить результативність вихованців.

 Щороку її вихованці стають призерами ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад та науково-дослідницьких робіт.

    Учні з цікавістю відвідують факультативи з хімії, де мають змогу спробувати себе у ролі науковців, здійснюючи різноманітні хімічні досліди та дослідження.

   Бажаємо  і надалі бути такою творчою, ініціативною, результативною та завжди досягати своєї мети. Нехай хімічні сполуки завжди вдало складаються не тільки на уроках, а й у особистому житті, адже вивести формулу щастя здатні тільки такі талановиті люди, як Ви.

Галина Ткач, директор Комарівського НВК

   Вчитель англійської мови Кельменецького ліцею – опорного закладу Підкова Олена Леонідівна за 7 років педагогічної діяльності здобула заслужений авторитет, завоювала серця учнів та їхніх батьків. Вона цілеспрямована, винахідлива та наполеглива у досягненні поставленої мети. Олена Леонідівна – педагог, відкритий до інновацій, пошуку сучасного змісту, форм, методів і засобів навчання. Вміє швидко і без будь-яких проблем переходити від методики викладання у старшій ланці до найменших ліцеїстів, враховуючи вікові особливості та здійснюючи особистісно-зорієнтоване навчання. Впродовж двох років успішно апробує оптимальні можливості викладання англійської мови з використанням підручників «Fly High»та «Focus». Для підвищення мотивації учнів до навчання, якісного формування комунікативної активності, впроваджує дискусії, метод проектної роботи, роботу з відео та аудіо матеріалами, знайомство із фразеологією англійської мови. Пріоритетними напрямками у роботі вчителя є  моделювання проблемних ситуацій для соціальної адаптації учнів із метою забезпечення їх подальшого життєвого успіху, забезпечення інтерактивного спілкування, що передбачає обмін новими ідеями, формування вміння критично і творчо мислити. Уроки Підкови О.Л.  – це новизна, творчий пошук учнів і вчителя, співробітництво, радість спілкування англійською мовою. 

Лариса Равлюк,

директор Кельменецького ліцею-опорного закладу

   Груба Юлія Валеріївна – генератор ідей, прогнозист, плановик, організатор. Лише два роки працює вчителем трудового навчання Кельменецького ліцею – опорного закладу, але вже стільки досягла! Двоє її учнів здобули перемоги на обласному етапі учнівської предметної олімпіади, 5 - на районному етапі. ЇЇ вихованці неодноразово стають призерами таких творчих конкурсів як «Космічні фантазії», «Подністров'я очима дітей», «Розквітай, писанко!», «Новорічна композиція», «Конкурс юних дизайнерів».

   Груба Ю.В. впроваджує у своїй педагогічній діяльності необхідний на уроках трудового навчання проектний метод,  що дає можливість привчати учнів до самостійної практичної і систематичної роботи, виховує прагнення до створення нового або вдосконаленого виробу, формує уявлення про перспективи його застосування, розвиває задатки працелюбності, економності, морально-трудові якості, загально-ціннісні мотиви вибору професії. Креативність, творче спрямування роботи Юлії Валеріївни одразу помітні на уроці: це ентузіазм, зацікавленість учнів, зв’язок з реальним життям, виявлення лідируючих позицій дітей, наукова допитливість, уміння працювати у групах і парах, самоконтроль, систематизація й закріплення здобутих знань, відповідальність і дисциплінованість. Груба Ю.В. вміє заворожувати своєю мовою, переконувати всіма своїми діями, захоплювати, підкоряти своїй меті учнів. Вона постійно експериментує, аналізує, вносить правки у свою діяльність.

   Творча і багатогранна особистість: захоплюється бісероплетінням, сутажною вишивкою, живописом, любить куховарити і випікати. Активна учасниця жіночого танцювального колективу. Вокалістка, ведуча  районних свят.

   Юлія Валеріївна – це педагог, якого цінують, поважають, яким захоплюються.

Тетяна Адащук

заступник директора з НРВ

Кельменецького ліцею-опорного закладу

 

    Кречун Сергій Сергійович працює тренером-викладачем в Кельменецькій дитячо-юнацькій спортивній школі з січня 2017 року. Має кваліфікаційну категорію «Спеціаліст другої категорії» та спортивне звання «Майстер спорту з вільної боротьби». В минулому член збірної команди України.

   Тренер-викладач добросовісно виконує свої посадові обов’язки. У своїй роботі пріоритетними завданнями вважає фізичний розвиток учнів, зміцнення їх здоров’я.

  За короткий час роботи набув хороший досвід. Наполегливий і енергійний. Безмежно відданий своїй роботі. Надзвичайно вимогливий і відповідальний, доброзичливий і тактовний у спілкуванні.

   Володіє високими професійними знаннями і навичками. Його вихованці постійно посідають призові місця в змаганнях з вільної боротьби різних рівнів.

  Білійчук Андрій – срібний призер Чемпіонату України 2015 року з вільної боротьби, неодноразовий переможець Всеукраїнських турнірів з вільної боротьби, переможець Міжнародного турніру з вільної боротьби в Словакії та Німеччині, призер міжнародного турніру з вільної боротьби в Ірані.Чемпіон України з вільної боротьби. Член збірної команди України, срібний призер гімназіади 2018 року Марокко.

  Чекмак Андрій – переможець Міжнародного турніру з вільної боротьби в Німеччині, срібний призер Чемпіонату з вільної боротьби України. Срібний призер Чемпіонату України з вільної боротьби 2017 року.

  Коломейко Маша – бронзовий призер Чемпіонату України з вільної боротьби м.Хмельницький.

  Білоцька Діана – срібний призер чемпіонату України з вільної боротьби  м.Бердянськ.

  Корнілов Володимир – бронзовий призер чемпіонату України з вільної боротьби м.Бердянськ

 

Павло Житарюк,

директор дитячо-юнацької

спортивної школи смт.Кельменці


   Сучасній школі потрібен педагог який вміє вести за собою, той, хто любить і розуміє дітей, наділений здатністю до креативності, який відкриває шлях своїм учням до розуму і серця. При цьому творчість — важлива умова у становленні самого педагога, його самопізнання, розвитку і розкриття як особистості. Творчість, розвиваючи здібності, формує педагогічний талант учителя. Саме такою є Перепелюк  Вікторія Вікторівна, вчитель початкових класів, яка працює в Михайлівському НВК з 2011 року. Молода, творча, креативна, уміє вести за собою дітей, батьків, свої колег - однодумців. Вікторія Вікторівна з 2013 року, керівник шкільного методичного об’єднання  вчителів початкових класів та вихователів, приймає активну участь у районному конкурсі «Педагогічна творчість освітян Кельменеччини» і здобуває перемогу, нагороджена грамотою управління освіти . А 2018 року почала впроваджувати в практику ігрові тренажери, працює над проблемою «Створення та використання ігрових тренажерів для засвоєння навчального матеріалу у початкових класах». Власноруч виготовляє і ділитися досвідом по роботі над ними із своїми колегами, підтвердженням є проведений районний семінар вчителів початкових класі на базі навчально-виховного комплексу  в лютому 2018 року на тему «Творчість вчителя- запорука професійного зростання», активно виступає на районних методичних обєднаннях вчителів початкових класів.    Щотижня на сторінках фейсбуку спостерігаємо за новинками її власних доробками  в групі «Ідеї для початкової школи»  https://www.facebook.com/groups/295189511258881/ , вкладка групи розташована в групі Михайлівський НВК . Її учні є переможцями районних та обласних конкурсах з образотворчого мистецтва, математики. Вікторія Вікторівна користується авторитетом у школі, селі та районі. Вона не лише фахівець, який уміє передати інтелектуальність, творчість, своїх знань, а запалює в кожній дитячій душі вогник допитливості, любові, доброти .

   Вікторія Вікторівна, Ви - один зі скульпторів, який творить людину майбутнього.

Іванна Власова, директор Михайлівського НВК

 

   Найперша роль у шкільній справі, звісно ж, належить учителю. Саме від його таланту, від масштабності й багатства його особистості, від його душевної щедрості багато в чому залежить духовний клімат школи, той моральний тип людини, що його він вирощує. Такий моральний клімат створює в Бабинській школі Кульчак М.В. – вчитель інформатики та математики.

       Девізом роботи Марини Венедиктівни можна вважати слова: відчувай себе круто і передавай це дітям. Вчителька завжди намагається іти вперед та самовдосконалюватися. Її графік доволі насичений – тут і уроки, і гурток, і творчість, і саморозвиток, і активний відпочинок разом з учнями. Марина Венедиктівна не ставить перед собою мети перемагати, вона просто робить свою роботу з любов’ю і ці зусилля дають свій результат.  Це результативні предметні олімпіади з інформатики та математики, уроки що дають можливість використовувати знання в житті,  та перемога команди «United Kingdom» на  Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO League.

      Любов'ю і довірою світяться очі дітей, коли вчителька заходить до класу. Врівноважена, енергійна, добра, чуйна, творча. Марина Венедиктівна - учитель нового типу, здатний до саморозвитку і проектування власної  творчості.

Ірина Нерушка,

заступник директора з НВР школи I-III ст. с.Бабин

 

                         Моя душа наповнюється світлом

«Найбільший дар в житті людини – щирі почуття.

Найбільше надбання в житті людини – здоровя і розум.

Найбільша помилка в житті людини – втратити самого себе».

                                                                                                            

                                                          В.Сухомлинський

 

        У   пориві різнокольорових осінніх барв другий рік поспіль розпочинає свій навчальний рік соціальний педагог Зеленецької ЗОШ Ряба Іванна Вікторівна. Кожного дня, вдивляючись у глибину дитячих душ, їхні незвідані погляди,  та потайки проникаючи у їхні серця, – вона дізнається про них так багато. Основним гаслом своєї роботи для неї є: «Віддати дитині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом».

      У змісті роботи Іванни Вікторівни прослідковуються цікаві та змістовні заняття з усіма  учасниками освітнього процесу. Завжди уважна, чуйна, терпляча до чужих негараздів. Тактовна з батьками, впевнена у своїх вимогах та порадах. Кожним своїм словом, дією переконує вихованців у доброзичливості і справедливості. 

   Постійно працює над підвищенням своєї професійної майстерності, брала участь у районних та обласних заходах, учасник обласної науково-практичної конференції «Розвиток обдарованості учнівської молоді в умовах реформування змісту освіти».

   Її завдання полягають в тому, щоб допомогти учням зрозуміти і прийняти себе, навчитися ефективно взаємодіяти з іншими  людьми, грамотно і конструктивно вибудовувати свій життєвий шлях відповідно до своїх мрій, бажань, можливостей.

    Просто бути щасливими тут і зараз.

Тетяна Музика,

психолог районного методичного

кабінету управління освіти

 

  У переддень свята Дня працівників освіти хочеться побажати всім педагогам міцного здоровя, шани та поваги від учнів та батьків, миру, добра і щастя. Нехай світло, яке Ви випромінюєте та вкладаєте в серця своїх учнів, запалює зірки і яскраво освітлює Ваш життєвий шлях, а Ваша доброта повертається  сторицею і матеріалізується у вигляді успіхів і благополуччя.

  Зі святом  Вас!

Завідувач РМК             О.Матковський« повернутися до списку новин