Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Проведено засідання районного батьківського всеобучу «Батьківське щастя: виховання без насильства»

«Наші діти - це наша старість.

 правильне виховання - це наша щаслива старість,

                                   погане виховання - це наше майбутнє горе,

це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми».


Антон Семенович Макаренко

  Дитинство – це найважливіший та неповторний період у становленні особистості. Саме в цей час дитина формується фізично, психологічно, інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь, навичок. І саме в цей період потребує найбільшої уваги та захисту.

  Сім’я – це місце де ми знаходимо радість, затишок, турботу. Тут отримуємо розуміння, підтримку. Проте зараз ми частіше дізнаємося про існування сімей в яких агресивність, грубість - це звичайне явище. Від цього страждають, насамперед, діти. 

  Крім того, дуже важливо знати, які наслідки в душі дитини залишають вчинки дорослих, агресивна поведінка, необережні висловлювання.

  Для того, щоб краще зрозуміти своїх дітей, запропонована проективна методика на виявлення стосунків батьків із дитиною, дала можливість самим батькам зрозуміти ті прогалини виховних моментів, яких припускаються часом дорослі.

  Як впливає насильство на дітей, які причини та як його запобігти в сім’ї? В чому причина насильства в учнів? Про це нам допомогла  дізнатися практичний психолог Нелиповецького НВК  Федорюк Наталя Андріївна. Повчальні приклади та поради психолога, дали можливість кожному учаснику ще раз глибоко проникнути у життя своєї сім’ї хоча би на один день, та зробити для себе кардинальні зміни.

  Про відповідальність батьків за виховання, та як захистити дітей від насильства, в цікавій та змістовній формі зміг донести до присутніх директор Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Михайлович Дворський, а також отримавши ряд запитань від батьків зумів і їм надати ряд корисних порад та  проінформував учасників батьківського всеобучу про діяльність якісної безоплатної правової первинної допомоги з правових питань осіб, які постраждали від домашнього насильства.

  Дільничний офіцер поліції, Гордій Ян Русланович, на офіційно зареєстрованих прикладах ознайомив учасників батьківського всеобучу із фактами домашнього насильства, штрафними санкціями та наслідками скоєння насильницьких дій, які часом можуть мати непоправний вихід.

  Про впровадження Закону України «Про запобігання та протидії  домашньому насильству»  на підставі яких можна притягнути до відповідальності  докладніше  повідомила директор районного центру для дітей, сім’ї та молоді Попович Людмила Володимирівна.     

  Зворушливо - проникливі емоції, від перегляду відео-ролика, дали можливість кожній жінці висловити свої враження від побаченого та зробити висновок: якщо ми будемо частіше покладатися на любов та інтуїцію, не розв’язувати свої проблеми коштом здоров’я своїх дітей, то в наших сім’ях запанує довіра та повага один до одного.

  Перегляд відеоролика «Бережіть своїх дітей» ще раз доказав дорослим, 

«якщо дитина посміхається – це означає, що ми все зробили правильно!»

  На позитиві вражень та побажань удачі у вихованні дітей, учасники завершили роботу круглого столу та побажали один одному зберегти любов та гармонію в кожній сім’ї.

                « повернутися до списку новин