Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

«Нас багато, ми різні та нас усіх об’єднує спільна мета»

Кожна мова зберігається шляхом повсякденного використання її народом, що населяє певну територію. Турбота про рідну мову є показником розвинутої нації. Мова - духовний скарб нації.

Це не просто засіб людського існування, це те, що живе в наших серцях, - наша сутність, первозміст нашого буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

Тарас Шевченко був переконаний, що поки жива мова в устах народу, доти живий і народ, що нема насильства більш нестерпного, як те, яке прагне відняти народу спадщину, створену численними поколіннями його предків. Ці Кобзареві думки перегукуються з роздумами визначного педагога К.Ушинського: «Відберіть у народу все – і він усе може повернути; але відберіть мову – і він ніколи вже більш не створить її; вимерла мова в устах народу – вимер і народ».

9 листопада 2018 року по всій Україні відзначався День української писемності й мови. По всій Україні було проведено  18-ий радіодиктант національної єдності, участь у якому взяли усі поціновувачі рідного слова.

Він не має на меті перевірку грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб – акція єднання навколо рідної мови, демонстрація єдності з усіма, хто любить і шанує рідну мову.

Учні 5-11 класів середньої ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Подвір’ївка взяли участь у традиційній щорічній загальнонаціональній акції, присвяченій українській мові.

Вчителем української мови та літератури Пастух О.О. було підготовлено та проведено літературно-мистецький захід «Мова в нас єдина,  і пісні у нас  солов’їні!».  Мета заходу - формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширювати знання про красу і багатство української мови; пробудити почуття національної гідності;  виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.

 

Подібні заходи дуже важливе для українців, оскільки мова – це щось більше, ніж спадщина предків. У ній душа нашого народу та багатовікова історія.

Українська – це модно!« повернутися до списку новин