Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Козацькому роду нема переводу! (Ленковецький НВК)

  Традиційно, напередодні Дня українського козацтва, в Ленковецькому НВК шкільна організація «Козачата» приймає до своїх лав поповнення. Ось і цей рік не став виключенням.

  11 жовтня зібралася вся шкільна родина на свято «Козацькому роду нема переводу!», під час якого п’ятикласники продемонстрували всю свою силу, спритність, кмітливість, ерудицію та вміння працювати в команді. До свята вони готувались ретельно:  ознайомились із життям козаків, їх заповідями, побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі. Що й стало їм в нагоді під час різноманітних випробувань. А випробування були такі: «Сильна рука», «Втеча з полону», «Кашовари», «У пошуках скарбів»,  «Хто швидше з’їсть кашу», а також конкурс знавців історії козацтва. 

  Проте найурочистіший момент заходу — посвята в козачата. Під час якої прозвучали слова клятви з уст учнів. Вони присягнули на вірність Україні і своїй школі, вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто промовляли: «Клянусь». П’ятикласники пообіцяли гарно навчатися і поважати історію та традиції українського народу, розвиватися інтелектуально, фізично і морально, щоб берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами своєї держави. 

  Наприкінці свята, як і годиться, всі смакували козацьким кулішем, варениками, пампушками з маком та узваром.

               
 « повернутися до списку новин