Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Районний семінар практичних психологів у Бурдюзькому НВК

Сім’я—це первинне середовище,

де людина повинна вчитися творити добро”

Сухомлинський В.О.

  В жовтогарячу пору при шелесті осіннього листя  22 жовтня 2019 року Бурдюзький НВК  гостинно з хлібом-сіллю зустрів учасників районного семінару працівників  психологічної служби.

  Ознайомившись із планом роботи  «Розвиток гармонійних відносин підлітків в учнівському колективі шляхом родинного виховання «слухати –розуміти – взаємодіяти», учасники  приступили до насиченої та змістовної роботи.

  Практичний психолог Каленчук Л.В. запросила присутніх на корекційне заняття  з елементами тренінгу з учнями 5 класу на тему : «Я і колектив». Мета  даного заняття: допомогти учням усвідомити цінність особистості, зрозуміти важливість колективу в житті людини, розвивати життєві навички толерантності , сприяти більш швидкому встановленню товариських відносин між підлітками.

  Учні 5 класу  при допомозі різних вправ вчилися розуміти один одного, аналізували думки та вчинки товаришів, вчилися жити у мирі та злагоді. На занятті  діти виконували тест: «Чи гарний ви друг», розв’язували  ситуації,  пов`язані зі шкільним життям. Виконуючи вправу «Будь собою», учні працювали у групах.

  Наступне заняття проводила соціальний педагог Соцька Н.О. з учнями 6 класу на тему : «Без доброти немає дружби». Мета  даного заняття: донести до учнів поняття доброти та дружби, необхідність її у повсякденному житті. На занятті учні розробили правила дружби та якості, якими повинен бути наділений справжній друг. Створювали «серце доброти».

  Сім’я – одна з найбільших цінностей людства. Саме тут формується особистість дитини, виховується її характер, манери поведінки. Саме тут формується  міцний фундамент під назвою «Дитинство».

  Всі ми родом із дитинства і добре усвідомлюємо, що все хороше і погане людина одержує в сім’ї. Всі батьки бажають своїм дітям здоров’я, добра, щастя і часто шукають  шляхи здійснення цих побажань.

  Сьогодні взаємовідносини «батьки-діти» є актуальним питанням  кожної сім»ї. Зустрічаючись з основними аспектами родинного виховання у своєму закладі,  практичний психолог Каленчук Л.В. провела   круглий стіл «У сім’ї  росте підліток», мета якого -  поглибити знання батьків з питань виховання дітей, дати батькам можливість поділитися своїм досвідом сімейного виховання і підвести їх до аналізу особистого педагогічного досвіду.

  Перші вправи були проведені на знайомство у колективі. Вони дали можливість батькам та дітям зрозуміти цінність, яка є невід'ємною складовою  родинного виховання.  Батьки мали змогу розказати про своїх  дітей. Вправа «Асоціації» дала зрозуміти, що слово «сім’я» для кожного з батьків має своє значення. На занятті також були присутні діти. Не менш зворушливою для всіх було виконання вправи «Продовж речення», ця  колективна робота батьків та дітей дала можливість кожного по-своєму оцінити  одну та іншу сторони. Зворушливим був той момент на занятті, коли діти мали можливість написати,  за що вони поважають своїх батьків, батьки - за що вони цінують  дитину.

  Для визначення відносин взаєморозуміння у родині дізнатися, які відносини у сім’ї, хто домінує у стосунках допомогла вправа  «Малюємо разом» спільний малюнок одним олівцем, не спілкуючись.

  Під час обговорення учасники семінару мали можливість висловити свої думки, побажання, отримані  від роботи семінару.

  З великим багажем  позитивних вражень всі працівники психологічної служби  поверталися у свої навчальні заклади. У спалаху позитивних емоцій ще довго по дорозі кожен висловлював свої бачення почутого та практично-проведеного.

  Завдяки  такій турботі світ стає сповнений любові. Іноді ми можемо допомогти одним теплим словом, або маленькою доброю справою. І враз змінити світ на краще. 

                       « повернутися до списку новин