Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Віртуальний районний семінар вчителів інформатики

На виконання плану роботи відділу освіти райдержадміністрації на 2020 рік, наказу відділу освіти райдержадміністрації від 15.04.2020 № 81 «Про  проведення районного семінару для вчителів  інформатики» у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні та  введенням карантину 21 квітня 2020 року   проведено районний віртуальний семінар вчителів інформатики з проблеми   “Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі”.

Сьогодні наша країна, як і багато інших країн світу знаходиться в умовах карантину у зв’язку із поширенням епідемії коронавірусу СОVID-19. Проте, закрита на карантин школа ще не свідчить про відсутність уроків і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів. Тому і Попович С.А., вчитель інформатики Нелиповецького НВК, поділилася досвідом роботи при здійсненні дистанційного навчання. Найчастіше  вчитель використовує Google диск, на якому розмістила багато різноманітної інформації стосовно свого предмету. Створено засобами диску сайт, на якому розміщено ряд відео-уроків з YouTube, навчальні презентації, перевірочні тести, створені за допомогою Google Форм, посилання для завантажень відповідного програмного забезпечення. Результати тестових завдань, після їх виконання (бали, оцінка) зберігаються в Інтернет-таблицях, зручних для перегляду та перевірки, а також в різноманітних діаграмах. Дану інформацію вчитель  може перевірити з будь-якого цифрового носія, будь-то смартфона, ноутбука чи комп’ютера, який має доступ до мережі Інтернет.

Також Світлана Андріївна поділилася з учасниками семінару як використовує Сервіс LearningApps, який є додатком Web 2.0 для підтримки освітніх процесів у навчальних закладах різних типів. Це конструктор для розробки інтерактивних завдань за різними предметними дисциплінами для застосування на уроках і в позакласній роботі. Модулі LearningApps можуть бути безпосередньо включені у зміст навчання, а також їх можна змінювати або створювати в оперативному режимі. На сервісі є галерея загальнодоступних інтерактивних завдань, яка щодня поповнюється новими матеріалами, які створені викладачами різних країн. У даному середовищі можна швидко створити інтерактивні завдання за зразками галереї LearningApps. Важливо відзначити, що правильність виконання завдань перевіряється миттєво.  Сервіс LearningApps надає можливість отримання коду для того, щоб інтерактивні завдання були поміщені при бажанні на сторінки сайтів або блогів викладачів та учнів.

Учасники віртуального семінару мали можливість ознайомитися з  інструкцією роботи на платформі Google Classroom, яку представив вчитель інформатики  Нелиповецького НВК Коваль А.В. 

В матеріалах віртуального методичного об’єднання розміщено  результати участі учнів  у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад з навчальних предметів у  2019/2020 навчальному році, на основі яких вчителі можуть самостійно зробити порівняльну характеристику участі і результативності учнів саме по інформатиці  з іншими дисциплінами.

                                 « повернутися до списку новин