Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Педагогічна праця нетворчою бути не може

  Не по-зимовому теплий 17-й  грудневий ранок радо зустрів вчителів зарубіжної літератури Кельменеччини не тільки яскравими сонячними променями, а й привітною аурою Кельменецького ліцею - опорного закладу. Доброзичлива атмосфера, створена педагогами ліцею та Бузовицького НВК, об'єднала однодумців, сповнених бажанням професійного зростання та самовдосконалення. Адже якщо педагог хоче завтра навчати краще, ніж сьогодні, то він має бути в постійному пошуку нових, цікавих та ефективних педагогічних технологій, йти в ногу з освітніми реформами. Саме це й мав на меті районний семінар вчителів-словесників, який дав можливість педагогам плідно попрацювати над питанням "Формування та розвиток ключових компетентностей особистості в умовах сучасного навчального закладу.

  Кажуть, що педагогічна праця нетворчою бути не може, тому що неповторні діти, обставини та й особистість самого педагога. Завдяки натхненній роботі організаторів семінару вчителі мали змогу побувати у творчій  лабораторії Струцької Л.І. на уроці зарубіжної літератури у 7 класі з теми "Проблема духовного випробування людини та її моральної стійкості у вірші Р.Кіплінга "Якщо...". Учасники стали свідками того, як вчителька отримала задоволення від освітнього процесу, бо була завжди на одній хвилі з учнями, з їхніми думками та враженнями.

  Вчитель зарубіжної літератури Бузовицького НВК Марчук Н.Д. провела  майстер-клас «Розвиток читацької культури як пріоритетний напрям роботи на уроці зарубіжної літератури», де показала важливу роль книги, вказала на шляхи розвитку читацької культури та зацікавленості учнів на уроках зарубіжної літератури, продемонструвала  оригінальні форми роботи. Як закріплення  майстер-класу  Ніни Дмитрівни був виступ учнів Бузовицького НВК. Діти довели і переконали, що тільки свідоме читання книги розвиває критичне мислення, мовлення, що тільки вдале поєднання напрацьованих традиційних методів з інноваційними приносять бажаний результат.

  Тренінгове заняття  Шишковської  М.В. «Використання мобільного телефону як один із інтерактивних засобів роботи на уроках зарубіжної літератури» показало,  як учитель вміло поєднує роботу з книгою та мобільним телефоном на уроках і досягає мети уроку, які цікаві форми роботи впроваджено з використанням мобільного телефону – надійного товариша нинішньої учнівської молоді. Вчителі стають пошуковцями, винахідниками, інноваторами і сповна усвідомлюють сутність змін, які приносить новий час, аби підготувати молоду людину до життя.

  Куртич Х.М., вчитель зарубіжної літератури Вартиковецької ЗОШ, переможець конкурсу педагогічної майстерності «Учитель року – 2020» в номінації «Зарубіжна література» (районний рівень) представила свій майстер-клас «Я роблю це так…», вказала на шляхи розвитку творчих здібностей учнів на уроках зарубіжної літератури, познайомила з формами та методами роботи, які використовуються в навчальній діяльності.

  Окрема рубрика семінару була присвячена генію українського перекладу Миколі Лукашу. ЇЇ підготували Мірча Т.Л. та Шишковська М.В., які поділилися з колегами найцікавішими дослідженнями життя і творчості видатного діяча. А підсумком цієї рубрики стала мистецька вітальня "Будівничий перекладацьких мостів". Спільними зусиллями вчителів Кельменецького ліцею - опорного закладу Буряк О.І. та Власової М.М. був підготовлений літературно-мистецький дайджест, приурочений 100-річчю від дня народження М.Лукаша.

  Його величність Слово, хореографія, талановита гра акторів-аматорів, творчість педагогів зробили свою справу - з гарним настроєм, творчим підйомом повертались освітяни у свої навчальні заклади, щоб дати життя новим ідеям. 

                 « повернутися до списку новин