Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

День пам'яті жертв Голодомору в Дністрівському НВК

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."

  Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

  З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в Дністрівському НВК було проведено лінійку – реквієм до дня пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років «Страта голодом», з метою вшанування пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховати в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизм, розвивати у дітей траурний етикет, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих.

  Школярі переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та учні 8 класу підготували виступи з даної тематики. Під час проведення заходу учні вшанували пам’ять померлих під час Голодомору хвилиною мовчання.

  Звертаючись до учнів школи, заступник директора з НВР Тимчик Н.В. закликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 23.11.2019 року о 16.00.

                  « повернутися до списку новин