Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

«Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є…»

  9 листопада – День української мови та писемності… Це свято нині крокує державою по-особливому. Тому кожен громадянин України сьогодні, як ніколи, відчуває свою причетність до свого народу, до своєї мови. Бо мова – це той інструмент, який об’єднує націю в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, у своїх звичаях, традиціях, у піснях і у своїй культурі.

  Рідна мова – це мова батька, мова мами, це мова народу, рідна мова – це мова серця. Живе наша мова – і наш голос звучить у вселенському хорі народів. Отже, живий наш дух, жива наша пісня, наша історія, наша єдність. Бо наша мова – це ми – українці, добрий, чесний, працьовитий народ, що тисячоліттями живе на берегах Дніпра і Дністра, від сивих Карпат до Чорного моря.

  До Дня української писемності та мови в Подвір'ївській школі пройшло ряд тематичних заходів, вікторин.

  7 листопада був проведений виховний захід «Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є…», де учні 8 класу поглибли знання про історію виникнення і становлення письма, історію українського правопису. 8 листопада учні 6 класу перевірили свої знання у мовознавчій вікторині «Передаємо нащадкам наш скарб – рідну мову».

  Особлива атмосфера панувала в 3 класі. Класна кімната сяяла не тільки дитячими усмішками, а й вишиванками, яскравими висловами про мову. Класний керівник 3 класу Паскар Галина провела нестандартний урок «Мовний калейдоскоп», присвячений Дню української писемності та мови. На уроці учні виконували різноманітні завдання, які сприяли вдосконаленню їхніх знань з української мови.

  Вчителі разом із учнями середніх та старших класів долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, після чого всі учні були запрошені до класів, щоб взяти участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.

  Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

                « повернутися до списку новин