Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

свято Стрітення у Росошанівському НВК

Люблю весну, та хто її не любить,

Коли життя цвіте, як пишний сад.

І мов у сні, шепочуть листя губи,

І квіти шлють солодкий аромат.

 

У кожного місяця є свої свята, такі, що найповніше освячують ту чи іншу пору року. Якщо січень знаменитий насамперед трьома святами — Різдвом, Новим роком та Водохрещем, то лютий може похвалитися лише одним — Стрітенням, яке припадає на середину місяця — 15 лютого. Цього дня в Росошанівському НВК учнями  9 класу, було проведено  захід присвячений  святу Стрітення.

Під час заходу учні закладу мали можливість поглибити знання про свято Стрітення, про весняні і зимові явища природи, їх особливості та прикмети, про історичне минуле, традиції існування цього свята. Дев’ятикласники розповіли  про звичаї українського народу, показали театралізоване дійство протистояння зими з весною.

Також у проведенні свята брали участь учні 1 класу, які показали як в давнину діти закликали весну, водили весняні хороводи та співали веснянки, які прославляли родючу землю і весняну працю, проганяли зиму, прославляли рідну природу, що прокидається від зимового сну.

Всі учні пригощалися круглими млинцями, що символізують сонце. По завершенню свята виконали обряд проводів зими: спалювали з соломи зроблених опудал зими.« повернутися до списку новин