Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Виховний захід до Дня пам'яті жертв Голодомору

  "Згадайте нас - бо ми колись жили.
                                                             Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!


                                                       Ми в цій землі житами проросли,
                                                              Щоб голоду не знали люди вічно."

  Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

  22 листопада 2019 року в школі I-III ст. с.Бабин було проведено виховний захід  присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
Мета заходу: поглибити знання вихованців про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки; виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв; навчати сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції,уболівати за майбутнє країни.
Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу.

  Документальні факти, спогади та віршовані рядки про Голодомор, особливо  монолог “Я ще живий” про 10-річного хлопчика, який вмирав від голоду та вірш «Біла молитва братика»  торкнулися душі кожного. Рядки монологів викликали сльози, а ще сум, біль, співчуття до очевидців тих подій. Учнівська молодь прониклася зачитаними віршованими рядками та прозовим текстом  у виконанні учнів10-11 класу. Розуміння, співчуття свідчать про те, що підростаюче покоління усвідомлює весь страх тих подій.
 З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в закладі було проведено виставку стіннівок, оформлено виставку тематичної літератури.

  Класними керівниками проведені години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу», уроки пам’яті: «Пам'ять не стерти роками», «Україна 1932 – 33рр. у безодні пекла», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», «Голодомор: залишитися людиною», «Допоки пам’ять в серці не згасає», «Мій край моя історія жива»

  Звертаючись до учнів школи, педагог-організатор Катерина Віссаріонівна Паращук, закликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 23.11.2019 року о 16.00.

                  « повернутися до списку новин