Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

# Нова українська школа в дії

   30 листопада 2018 року педагоги Бабинського ЗЗСО знову радо зустрічали колег. Цього разу учасниками семінару-практикуму стали вчителі початкових (1-х) класів Кельменецького р-ну.

Відкрила семінар «Інтегроване навчання – система, підхід та інструмент у формуванні ключових компетентностей НУШ» методист РМК Анжела Володимирівна Грицик, яка окреслила сучасні тенденції у впровадженні Нової української школи в Кельменецькому р-ні та акцентувала увагу на важливості завдань, що стоять перед кожним педагогом на шляху реалізації реформи в освітній галузі.

   Дирекція та учні презентували візитку початкової школи Бабинського ЗЗСО «Нова українська школа: як працює навчальний заклад»

   Досвідом роботи  поділилася учителька Ірина Володимирівна Сосніна. Тематичний день у 1 класі «Чи існує в природі «жива» вода?» (за Inguiry – based learning (навчання через дослідження за запитами дітей)) розпочався, як звичайно, з ранкової зустрічі. Логічним продовженням став Тeam building з використанням набору LEGO «Шість цеглинок». Таємним гостем, який власноруч створив, дослідив та відкрив першокласникам  рецепт  «живої» води, став учень Іванівецького ЗЗСО Гуцул Іван. Вчителька разом з учнями в рамках уроків продемонстрували, як вони проводять дослідження, організовують групову роботу, впроваджують інтегрований підхід. Учні працювали над дослідницькими та проблемними запитаннями, спостерігали під час дослідів за різними станами води, отримали уявлення про атоми і молекули і навіть створили «штучний сніг». Діти активно висловлювали свою думку, продовжували вчитися слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками.

Модератор живої бібліотеки «Право на помилку: невдача – це не протилежність успіху, а лише сходинка до нього» Анжела Володимирівна Грицик  запросила  присутніх перегорнути сторінки живих книг:

- Ірина Унгурян, доцент кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, тренер НУШ, член творчої групи по створенню Державного стандарту початкової освіти та освітньої програми під керівництвом Р. Б. Шияна;

- Орина Черновська, мати першокласника;

-Тетяна Костащук-Мазур, учителька початкових класів ЗОШ № 19 Чернівецької міської ради, тренер НУШ;

- Ірина Сосніна, учителька початкових класів Бабинського ЗЗСО, тренер НУШ.

Фокус – група «Лайфхаки ефективного навчання», підбиття підсумків та вироблення рекомендацій відбулися за круглим столом, де під керівництвом голови РМО Самошиної Валентини Миколаївни, у ході конструктивної розмови, також були обговорені перші досягнення та перспективи впровадження Концепції розвитку початкової освіти в Кельменецькому р-ні.

Семінар закінчився. Та не закінчилась кропітка праця вчителя. І тут хочеться згадати слова Любомира Гузара, які в реаліях сьогодення актуальні, як ніколи: «Робіть свою роботу, те, до чого ви покликані. Робіть добре, незалежно від того, хто при владі і які виклики перед нами»« повернутися до списку новин