Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

7 кроків при запровадженні карантину

З метою забезпечення готовності до роботи закладів  освіти  в епідемічному сезоні захворюваності на грип та гострих респіраторних інфекцій Департамент освіти і науки надає роз’яснення.

1. Найбільш ефективним засобом попередження грипу є вакцинація.
 
2. Щодо призупинення освітнього процесу.
 
У період щорічних масових захворювань грипом рішення про закриття школи на карантин приймається на місцевому рівні: керівництвом школи спільно з органом управліннями освіти за відсутності 20% від загальної кількості учнів з причин захворювання на грип та ГРІ.
 
З метою прийняття рішення про призупинення освітнього процесу керівники закладів освіти забезпечують інформування територіальних органів охорони здоров’я та відповідні територіальні відокремлені структурні підрозділи Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», інформують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, Департамент освіти і науки облдержадміністрації, Центр якості освіти;
 
Керівник закладу охорони здоров’я (міська дитяча поліклініка та амбулаторні заклади районів області, територіальних громад, закладів для дорослих, закладів сімейної медицини у м. Чернівці) у випадку звернення близька 20% осіб, з числа тих, що є членами одного колективу, надає інформацію керівнику закладу освіти, який проводить щоденний моніторинг кількості хворих.
 
3. Навчання під час карантину. 
 
Пропонуємо не переривати навчання  під час карантину, а використовувати можливості дистанційної освіти та навчальний матеріал також може бути освоєний за рахунок ущільнення  програмового матеріалу:
 
З цією метою:
-спрямувати роботу шкільних методичних об’єднань вчителів різних предметів на створення тематичних завдань за навчальними програмами відповідно календарно-тематичного планування та розміщення їх на сайтах шкіл.
-абсолютно безкоштовно учні можуть під час карантину користуватися послугами освітньої мережі «Щоденник.ua», що в 2011 році визнана найкращою як в Україні (найкращий інноваційний проект на Національній виставці-презентації «Інноватика в сучасній освіті»), так і на світовому рівні (найкраща навчальна електронна платформа на міжнародному конкурсі від ООН «World Summit Award»;
-вчителям, які мають власні блоги та сайти організувати щоденне навчальне  спілкування з учнями, здійснювати індивідуальну допомогу учням, які користуються Skype, Viber тощо;
-класним керівникам забезпечити співпрацю з батьками для координації дистанційного навчання учнів;
-відповідальній особі з числа педагогічних працівників узагальнити інформацію з навчальних  предметів та висвітлити  її на сайті школи;
 
По закінченню карантину учні надають результати своєї роботи (практичні і творчі роботи, реферати, презентації, повідомлення та ін.)  своїм учителям.
 
4. Щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог.
Керівники закладів освіти всіх рівнів забезпечують:
- дотримання санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату в приміщеннях підпорядкованих закладів, проведення дезінфекції столового посуду та іграшок, а також вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня або зміни (при двозмінній організації освітнього процесу) дезінфекційними засобами, що дозволені законодавством до застосування.
- обмеження проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо).
 
 
5. Коли в школі чи дитячому садку вводиться карантин, вчителі та вихователі, інші працівники зазвичай залишаються на роботі.
 
Міносвіти ще у листі від 02.11.2009 р. №1/9-758 «Про організацію роботи навчальних закладів у період поширення епідемії грипу» дало вказівку не допускати випадків примусового відправлення працівників усіх типів навчальних закладів у відпустку, а планову відпустку або її частину надавати тільки за їхнім бажанням та вчителі здійснюють педагогічну, методичну, а також організаційну роботу в межах встановленого обсягу навчального навантаження.
 
У випадку, якщо керівник закладу за погодженням з первинною профспілковою організацією, прийняв рішення про необхідність виходу на роботу працівників під час карантину, їм оплачується 100 відсотків заробітної плати. У випадку простою без виходу працівників на роботу, або коли працівники виходять на роботу, але не долучаються до своєї або будь-якої роботи, їх заробітна плата не нижче 2/3 тарифної ставки, встановленого працівникові розряду (окладу) відповідно до ст. 113 КЗпП України.
 
6. Дотримуватися Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів з готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ (розділ 5), затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 травня 2019 року № 1126, зареєстрованого в Міністерстві  юстиції України 07 червня 2019 р. за № 595/33566 
 
7.Поради:
 
1. Частіше мийте руки.
2. Провітрюйте приміщення.
3. Робіть вологе прибирання.
4. Не забувайте про гаджети, смартфон – один з найбрудніших предметів.
5. Зволожуйте слизові оболонки. Слизові оболонки носа, рота і горла – бар'єр на шляху інфекцій.
 
 

                            

 

За матеріалами сайту Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.« повернутися до списку новин