Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Тиждень української мови та літератури в Росошанівському НВК

Слів у мові мільйон, вибирайте найкращі,

Кожне з них, лиш торкни, – як струна, виграва,

                                                    Зрозумілі, вагомі й усі вони ваші –

                                Мелодійні, дзвінкі, українські слова.

  Щороку, напочатку листопада, в Росошанівському НВК проходить тиждень української мови та літератури приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

  Тиждень розпочався загальношкільною лінійкою, де учні 5 класу ознайомили присутніх з основними заходами, оголосили конкурсні програми, а також розповіли про значення рідної мови в житті людини.

  Метою тижня, було, донести до свідомості учнів виникнення свята – Дня української писемності та мови, вшанувати пам’ять славнозвісних просвітителів слов’ян – Кирила та Мефодія, ознайомити з історією їх життя, розповісти про видатного давньоруського     письменника - літописця Нестора та великого мецената Петра Яцика, з’ясувати виникнення письма, витоки нашої мови і її місце серед інших слов’янських мов.

  Мовознавчий турнір між командами учнів 8 та 9 класу був цікавим як для учасників, так і для глядачів. «Продовж прислів’я», фразеологічний конкурс «Прямо чи влучно», «Антисуржик» та багато інших стали неочікуваними випробуваннями для учасників.

  Цікаво також проходив інтелектуальний конкурс «Це мова моя, це мова моєї країни!» між учнями 6 та 7 класів.

  Впродовж тижня учні із задоволенням брали участь в інтернет - олімпіадах «Всеосвіта»  та «На урок».

  8 листопада було проведено конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

  Також цього дня учні та вчителі долучились до написання  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Від бересту - до «цифри»». 

  На тематичній лінійці «О слово рідне, хто без тебе я?» школярі мали змогу ще раз почути чудові слова про найкращу, наймилозвучнішу рідну мову, вшанувати пам’ять славнозвісних Кирила та Мефодія, ознайомитися з історією їх життя, почути про видатного давньоруського письменника - літописця Нестора.

  Закінчився тиждень нагородженням найактивніших учнів.

                          « повернутися до списку новин