Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Андріївські вечорниці в Зеленецькій ЗОШ

  З давніх - давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

  День Андрія - одне із свят, яке завжди святкували наші батьки, діди, прадіди. Відзначають його 13 грудня і вважають днем пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових - Андрія Первозванного.

  З метою відтворення обряду проведення вечорниць12 грудня  у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с. Зелена учнями 8 класу, класний керівник  Банар М.В., були проведені українські вечорниці.

  Перед нами ожили українські обряди в ніч на Андрія. Кривоножко Каріна перевтілилася у справжню господиню. В гості прийшли дівчата і хлопці. І почалися веселощі. Лунали народні пісні,дівчата  розповідали та інсценували різні способи ворожіння. Атмосферу родинного затишку та домашнього вогнища створювала вже сцена, що була оформлена у вигляді української світлиці. Незмінним атрибутом вечорниць стали запашна, сонцесяйна Калита та коржики з маком , якими господиня  пригостила всіх присутніх в залі. Хочеться подякувати учням 8 класу. які подарували свято для учнів нашої школи, вчителям і батькам. Адже, саме завдяки таким заходам, відроджуються українські традиції, звичаї, та міцніє зв’язок поколінь.

                 « повернутися до списку новин