Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Уроки французької мови в Новій українській школі

 16 квітня 2019 року на базі Вовчинецького НВК проведено районний семінар-практикум для вчителів французької мови з теми «Підвищення зацікавленості та мотивації навчання на уроках французької мови в Новій українській школі».

Учасників семінару радо зустріли директор НВК Філіпець Лідія Григорівна, учнівський та педагогічний колективи. Учні розповіли про цікаве шкільне життя, свої досягнення, а Лідія Григорівна поділилася планами, побажала   плідної праці та позитивних емоцій. Учні та вчителі навчального закладу  виконали пісню про рідне село Вовчинець.

Роботу семінару розпочала методист районного методичного кабінету управління освіти Кельменецької РДА Яцишена Євгенія Вікторівна, яка ознайомила учасників із планом роботи та завданнями.

Учителі французької мови району мали змогу ознайомитись та відпрацювати на практиці інтерактивні методи, прийоми, спрямовані на формування  і розвиток життєвих компетентностей учнів на уроках французької мови та в позакласній роботі.

  Вчитель французької мови Пахолка Алла Іванівна запросила на  урок у 1 клас з теми «Весна». Першокласники працювали в групах, в парах, складали слова, слова вводили в речення, описували ілюстрації до зазначеної теми, повторивши назви кольорів, створювали свої малюнки. Навчання проводилось у формі ігор, в ході яких учні були жвавими, активними, старанними.

З елементами позакласної роботи з предмету учасники семінару мали змогу познайомитись під час проведення «Параду героїв французьких казок».  До участі в «параді» Алла Іванівна залучила учнів 5-9 класів. Гарно підібрані костюми, розповіді про героїв на французькій мові  сподобались присутнім.

 В творчій лабораторії коротко обговорено окремі пункти проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту», Концепції Нової української школи. Особливу увагу звернули на методику проведення особистісно-зорієнтованого уроку  іноземної мови в Новій українській школі.

Практичний психолог Вовчинецького НВК Кушнір Катерина Петрівна провела психолого-педагогічний тренінг «Профілактика професійного вигорання педагогів». Вдало підібрані психологічні вправи сприяли попередженню або уникненню стресових ситуацій, а практичні заняття створювали позитивний емоційний стан.

Всі присутні мали змогу оглянути виставку «Розквітай, писанко»,  приурочену Великоднім святам. Цікаві композиції, майстерно виконані учнівські роботи   представила учасникам семінару педагог- організатор Руда Олена Олександрівна. А в подарунок та на згадку про зустріч у стінах навчального закладу кожен отримав композицію «Великодня писанка».

 Підсумок семінару було проведено у формі «педагогічного салону запитань і відповідей». Вчителі  ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого.

 Учасники семінару відзначили високий професійний рівень роботи педагогів Вовчинецького НВК, креативність та творчість учнів, доцільність і практичність проведення такого методичного заходу.

По завершенні семінару було обговорено та прийнято ряд рекомендацій.
« повернутися до списку новин