Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Міжнародний день рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об’єднала спільна історична доля. У цей день у Вовчинецькому НВК пройшло свято: «Мови чарівної голос».

Метою проведення заходу було: донести до учнів інформацію про заснування Міжнародного дня рідної мови, викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою; прищеплювати і розвивати почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб; виховувати любов до рідної мови, бажання досконало її знати.

Учнями 7-8-х класів та учителем української мови й літератури Філіпець Л.Г. було підготовлено святкову програму. Зі сцени закладу лунали вірші, пісні, гуморески, загадки, сценки про мелодійну, дивовижну мову нашої держави. Із уст дітей лунали слова, що мова – це Божий дар, а мовлення – неоціненний скарб, цілюще джерело. Письменникам,які зробили найбільший внесок у розвиток рідної мови, учні НВК принесли символічну квітку. Завершальним етапом святкування став мовний флешмоб з прапорцями.

На уроках української мови учні 2-9 класів були залучені до написання диктанту єдності «Мова – єдність етносів України»

У дошкільному підрозділі Вовчинецького НВК вихованці теж відмітили  День української мови. Метою заходу було розширити, поглибити та узагальнити знання дітей про красу рідної мови, про художнє слово, продовжувати вчити дітей висловлювати свою думку, формувати уявлення про етичні правила під час бесіди, суперечки, змагання. Прищеплювати любов до рідної мови, перлин народної творчості.

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

                   « повернутися до списку новин