Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Відбувся районний семінар вчителів німецької мови

  Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом. Без знання іноземних мов немає ні сучасних школярів, ні сучасних вчителів, ні сучасної науки, ні вищої освіти. Німецька мова сьогодні  поширена у всьому світі. Вона визнана офіційною не тільки у Німеччині, але і в інших європейських країнах. Нею, наприклад, розмовляють в Австрії та Швейцарії. Вона є рідною мовою в багатьох областях північної Італії, в східній Франції, Румунії. Тому знання німецької мови – це можливість спілкування зі 100 мільйонами людей у всьому світі.

  28 листопада 2019 року на базі районного дитячо-юнацького центру проведено семінар з німецької мови на тему «Формування мовленнєвої компетенції на уроках німецької мови з використанням інтерактивних технологій». Семінар пройшов в теплій та жвавій атмосфері натхнення і співпраці.

  Євгенія Яцишена, методист РМК, познайомила з планом роботи семінару, побажала плідної праці та задоволення від співпраці.

  Олег  Матковський, завідувач районним методичним кабінетом управління освіти, наголосив на важливій місії вчителів німецької мови, які навчають другій за поширеністю мові в Європі.

  У рамках панорами творчості свої майстер-класи провели вчителі німецької мови Перковецького НВК Ірина  Дереторська та Аза  Куріш. Ірина Анатоліївна поділилася власним досвідом роботи щодо підвищення зацікавленості та мотивації навчання на уроках німецької мови в Новій українській школі, провела з учасниками семінару ряд дидактичних ігор.

  Аза Федорівна провела майстер-клас на тему «Розвиток креативної особистості засобами інформаційно-комунікаційних технологій на уроках німецької мови», продемонструвала різні стратегії читання та опрацювання прочитаного.

  Вчитель німецької мови Мошанецької ЗОШ Марина Іванська презентувала педагогічний меседж «Самоосвіта педагога як умова особистісного та професійного саморозвитку». Марина Григорівна на власному прикладі продемонструвала численні можливості  для підвищення кваліфікації та самореалізації вчителя німецької мови в рамках проектів та семінарів Goethe Institut та Go Camp.

  В рамках семінару був проведений методичний практикум з детальним  аналізом  олімпіадних завдань ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з німецької мови. Вчитель німецької мови Козирянського НВК Наталя Требик провела для учасників районного семінару  практичну роботу «Аудіювання навчального тексту з допомогою носія мови».

  Підсумком семінару може бути влучний вислів Франка Сміта «Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя, знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі». З таким девізом наші учні зможуть успішно втілювати набуті шкільні знання в життя, будуючи своє майбутнє та самореалізовуватися в складному багатогранному соціокультурному світі.

  По завершенні семінару було обговорено та прийнято рекомендації.

                  « повернутися до списку новин