Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Засідання районного методичного об’єднання вчителів фізики та астрономії

12 березня 2019 року  в закладі загальної середньої освіти с. Зелена відбулося методичне об’єднання  вчителів фізики та астрономії на тему: «Формування життєвих компетентностей учнів у процесі вивчення фізики і астрономії».

           Учасників семінару зустріли адміністрація закладу та  учнівський колектив,  які розповіли про рідну школу та рідне село.

     Свою майстерність, професіоналізм продемонструвала учасникам семінару вчитель фізики Агапій Тетяна Сергіївна на уроці в 7 класі «Виштовхувальна сила в рідинах і газах. Закон Архімеда». Учням сподобався урок, вони були задоволені результатами досягнутих успіхів. А найголовніше – це тісна співпраця вчителя та учнів. На уроці Тетяна Сергіївна впроваджувала інноваційні форми та методи навчання, адже інновації – це крок вперед, це – результат невтомної праці педагога. Тетяна Сергіївна  довела на уроці, що важливим для учнів є не тільки вміння оперувати власними знаннями, уміннями і навичками, а й бути готовими змінюватися відповідно до нових потреб ринку праці, оперувати й управляти інформаційними потоками, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатися впродовж  усього життя, тобто бути компетентними.

       Також було запропоновано учасникам семінару виховний захід- конкурс фізичної краси  «Міс Фізика». У заході взяли участь учні 7-11 класів. Школярі продемонстрували свою артистичність, винахідливість, творчість, взаємодопомогу. Протягом заходу представники шести держав (Механіка, Електродинаміка, Оптика, Коливання і хвилі, Молекулярна фізика, Термодинаміка) показали   свою ори­гінальність і були відзначені багатогранним здивуванням  під час проведення дослідів. Ці держави є єдиним цілим, що зветься найпрекраснішою, найцікавішою і найзагадковішою наукою - ФІЗИКА!    

         Вчитель  фізики  Дністрівського НВК Марчук Любов Іванівна презентувала свій  досвід роботи на тему «Перевернуте навчання як одна з ключових тенденцій освітніх технологій сучасності».

         Далі учасники семінару із задоволенням взяли участь у практикумі «Розв’язування олімпіадних задач з фізики і астрономії», що провів Руснак Віктор Васильович, керівник районного методичного об’єднання вчителів фізики.

Під час колективного обговорення учасниками семінару проаналізовано результативність  в ІІ і ІІІ етапах Всеукраїнських  учнівських олімпіад з фізики і астрономії та обговорено участь у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня». Методист райметодкабінету  Паламар Таїсія Миколаївна звернула особливу увагу на роботу вчителів із здібними та обдарованими учнями. Також   Таїсія Миколаївна наголосила на виконання Заходів, присвячених Року фізики.

Останнім етапом семінару було підведення підсумків роботи та прийняття методичних рекомендації для вчителів фізики і астрономії, щодо формування життєвих компетентностей учнів у процесі вивчення фізики і астрономії.

         Вчительська праця важка, але саме вчителям потрібно запалити в кожній дитині іскорку знань, відкрити шляхи пізнання нового, невідомого.

 
« повернутися до списку новин