Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

«Розвиток базових якостей особистості дитини, необхідних для успішного шкільного навчання».

          10 квітня у дошкільному навчальному закладі с.Зелена відбулося методичне об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів та навчально - виховних комплексів району з теми: «Розвиток базових якостей особистості дитини, необхідних для успішного шкільного навчання».

           Розпочалося засідання із візитки закладу, проведеної директором та вихованцями закладу.

          Зі вступним словом до педагогів району звернулася начальник відділу моніторингу, інспектування навчальних закладів та методичної роботи управління освіти райдержадміністрації  Андрущак Л.П. Вона звернула увагу вихователів на удосконалення  розвитку  базових якостей особистості дитини, необхідних для успішного шкільного навчання.

           В ході практичної діяльності учасники  методоб’єднання побували на інтегрованому занятті  дітей  середньої групи «У ведмедика день народження» .    Вихованці разом з вихователем    Головатюк Т.В . побували на дні народження Ведмедика. Стежина, яка вела до його будинку виявилась нелегкою – на ній зустрічались різні перешкоди - завдання мовленнєвого, математичного та образотворчого розвитку.  Проте вихованці  їх швидко долали, тому що  у них було велике бажання – зустрітися з іменинником та висловити йому свої побажання.

           Цікаво пройшло комплексне заняття «Ми майбутні школярі» з дітьми старшого дошкільного віку. В процесі якого вихователь Пуюл Ю.М. використовувала різноманітні прийоми та методи, які спонукали у дітей бажання виконувати все нові і нові завдання, що приготував для них «чарівник». Вихованці показали свої набуті знання і вміння: визначали узагальнюючі слова, закріплювали знання про посуд, умовно писали математичний диктант на закріплення знань про геометричні фігури та орієнтування в просторі, робили звуковий  аналіз слова, писали схему речень і читали слова. В другій половині заняття під час розфарбовування чайного посуду працювали в парах,  взаємодіючи один з одним. В кінці заняття  чарівна доріжка, викладена за схемою із логічних блоків Дьєнеша, привела дітей до «скарбу», який підготував для них «чарівник».

        Директор закладу Чебан Т.О. провела майстер-клас із педагогами району: «Блоки Дьєнеша – універсальна розвивальна гра». Вихователі навчалися, як за допомогою блоків Дьєнеша практично  знайомити дітей із формою, кольором, розміром та товщиною фігур. Учасники семінару із задоволенням грали в ігри, що розвивають логічне мислення, просторові уявлення, пізнавальні процеси. А також проявили свої здібності, фантазію, здатність до моделювання, побудувавши за схемою будинок  закладу дошкільної освіти та школи.

          Підсумком засідання став обмін думками педагогів та вироблення рекомендацій.« повернутися до списку новин