Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Битва під Крутами : вони були такими молодими…

29 січня – трагічна сторінка в історії  України . 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу  1918 року.

    

     Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала : затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні .

    В  День пам’яті Героїв Крут,  в Росошанівському НВК з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого відбувся  захід  « Битва під Крутами : вони були такими молодими…» . Ведучі заходу девятикласники Погоріловський Орій та Брагар Назарій  пройшлися сторінками історичних подій, розповіли про значення цієї битви в історії України. Про історію Крут старшокласникам показали відео-вірш «Плакала Україна», відео-пісні «29 січня», «Пам’яті тридцяти».

Також для учнів школи були проведені уроки історії , години спілкування  «Коли стають до зброї діти…» , організована книжкова виставка в бібліотеці  «Герої України» .

     Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.  Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.« повернутися до списку новин