Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Семінар хімії та біології

    11 квітня 2019 року на базі Вовчинецького НВК проведено районний семінар - практикум для вчителів хімії та біології з теми: «Формування життєвих компетентностей учнів у процесі  вивчення хімії та біології».

Учасників семінару радо зустріли директор НВК Лідія Григорівна Філіпець, учнівський та педагогічний колективи, запросивши  педагогів району до плідної співпраці.

Роботу семінару розпочала методист районного методичного кабінету управління освіти Кельменецької РДА Анжела Володимирівна Грицик, яка ознайомила учасників із планом роботи та завданнями інтегрованого семінару.

Учасники семінару мали змогу ознайомитись та відпрацювати на практиці інтерактивні методи, спрямовані на формування  і розвиток життєвих компетентностей учнів.

  Під час практичної частини семінару присутні відвідали показовий урок хімії з електронною презентацією у 9 класі на тему «Значення природних і синтетичних органічних сполук. Захист довкілля від стійких органічних забруднювачів» та інтелектуальний батл  «Останній герой», які підготувала і майстерно провела Наталія Сергіївна Маслова. Вона ще раз довела, що основними завданнями педагога є стимулювання навчально-пізнавальної активності учнів та формування пізнавальних потреб. Адже, викладання – це мистецтво, а не ремесло.

   Вчитель хімії та біології Бернівського НВК Тетяна Анатоліївна Бешлей познайомила присутніх із заходами  в рамках тижня біології у їхньому навчальному закладі.

 Гостем семінару була провідний спеціаліст національного природоохоронного парку «Хотинський» Людмила Василівна Бабин, яка ознайомила педагогів з рідкісними видами дерев і рослин, які ростуть на території парку. Ці дерева можна придбати і висадити в освітніх закладах.

        Всі присутні мали змогу познайомитися з виставкою «Розквітай, писанко», яку  радо представила учасникам семінару педагог- організатор Руда О.О.

     Підсумок семінару було проведено у формі портфоліо, під час якого  учасники ділилися враженнями, обмінювалися думками від побаченого та почутого. Методист РМК Анжела Володимирівна Грицик наголосила, що компетентнісна освіта зорієнтована на практичні результати, досвід особистої діяльності, вироблення ставлень, що зумовлює принципові зміни в організації навчання, яке стає спрямованим на розвиток конкретних цінностей і життєво необхідних знань і умінь учнів. Запрошені вчителі відзначили високий професійний рівень педагогів, креативність та творчість учнів, доцільність і практичність такого методичного заходу.

     По завершенні роботи було прийнято ряд рекомендацій .

« повернутися до списку новин