Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

День толерантності у Кельменецькому ліцеї-опорному закладі

Життя в полікультурному соціумі — пробле­ма кожної особистості, групи людей і певних інститутів влади. Кожна людина мусить взаємодіяти із представниками інших культур.

На жаль, дух нетерпимості, ворожості до іншої культури, способу життя, інакших вірувань, переко­нань, звичок завжди існував та існує надалі. Основою такого існування є толерантність як універсальний принцип людської життєдіяльності.

Інтерес до толерантності як однієї зі сторін людської психіки й соціального жит­тя з'явився порівняно недавно.

Толерантність вважається показником високого духовного й інтелектуального роз­витку особистості.

Толерантні люди більше знають про свої недоліки. Вони критично ставляться до себе і не зви­нувачують у своїх бідах інших. Вони не перекладають відповідальність на інших. Толерантна людина не розфарбовує світ двома кольорами — чорним і білим. Вона не акцентує увагу на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати та зрозуміти думки інших.

У цей день у ліцеї психологічною службою серед ліцеїстів було  проведено анкетування на тему: «Чи знаєте ви, що означає слово толерантність», та «Наскільки ви толерантні?», а також години спілкування «Толерантність людини – найважливіша умова миру і злагоди в сімї, колективі, суспільстві».

Серед запропонованих ліцеїстам заходів до Дня толерантності найбільш яскравим був виступ динамічної групи під гаслом : «Посміхнися світові – і світ посміхнеться тобі!»

   Учні 7-В класу разом з класним керівником, хореографами ліцею та ДЮЦу підготували цікаві повідомлення-настанови «То що ж таке толерантність?»,  присутні переглянули відеоролик «Будьмо толерантними»,  хореографічну композицію «Смайлик». Ліцеїстам було запропоновано розважитися на «Веселій перерві», стати учасником інтерактивної акції «Створи квітку толерантності». Для  святкового й доброзичливого настрою семикласники вручили глядачам символічні кульки-смайлики. Після свята усі бажаючі мали можливість сфотографувати свою посмішку, даруючи її всім, хто перегляне ліцейну фотовиставку.

     Задоволеними залишилися всі: учні, запрошені батьки, вчителі.« повернутися до списку новин