Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Відзначення 70-річчя від дня народження відомого буковинського композитора, поета, співака Володимира Івасюка у Кельменецькому ліцеї – опорному закладі

    Творчість Володимира Івасюка не втрачає своєї актуальності і сьогодні. 4 березня композитору-пісняреві виповнилося б 70, та його пісні залишаються сучасними. У них глибокий зміст, а ще - геніальний та актуальний урок не лише для старшого покоління, але й для молоді про те, як потрібно любити та оберігати свій народ та свою культуру. З цієї нагоди в Кельменецькому ліцеї-опорному закладі лідери учнівського самоврядування під керівництвом заступника директора з виховної роботи Власової М.М підготували ряд заходів.

     Центральною композицією цього дійства було літературно-ювілейне презентаційне панно «Я піду в далекі гори…», яке символічно розпочалось піснею-гімном у виконанні С. Ротару, В. Івасюка та В. Зінкевича – «Червона рута». На заході звучали слова пам’яті та поваги до буковинського поета. Хореографічна композиція «Мальви» у виконанні танцювального колективу «Фантазія» надав заходу ліричності і трепетності та підкреслив різноплановість творчості Володимира. Надзвичайно швидко пролетіли хвилини перегляду відеофільму про долю українського композитора, який не залишив нікого байдужим. Він не був героєм, якого ми звикли бачити, який десь ішов у бій проти ворогів, але він брав могутню зброю, в зовсім не простий час, зброю слова і зброю пісні.

     Музика Володимира Івасюка звучить і сьогодні. І звучатиме вічно, як безмежно існує цей світ. Як довіку палатиме червона рута – квітка-мати, із сердечка якої виростає квітка-дитина. Аби життя не згасало, а переходило із серця в серце, а потім йшло в сонячне небо. У вічність Божу.

     На цьому ушанування великого генія свого часу не закінчилося. В день народження композитора на кожній перерві на хвилях ліцейного радіо лунали його пісні,  і учні із задоволенням їх слухали та підспівували. 

     В бібліотеці ліцею Гебрин Л.В.  була організована виставка, присвячена композитору В.Івасюку, на яку завітали учні 5-6 класів. Також молодші школярі подивилися відео про життя і творчість видатного українського композитора.

     1 березня учні 10-Б класу разом зі своїм керманичем Адамчук Аллою Василівною побували в місті Чернівці на концерті, приуроченому  70-річчю з дня народження Володимира Івасюка. Такого захоплення музикою та піснею учні давно не відчували. Кажуть, що людину роблять її справи. І це справді так. Володимира Івасюка зробили Людиною з великої літери його музика і бажання творити.« повернутися до списку новин