Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Відзначали це свято і  у середній загальноосвітній школі  І-ІІІ ст. с. Зелена.   Класними керівниками, вчителями – мовниками були проведені тематичні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Лунали вірші Кобзаря, прислів`я, приказки про мову, учнями було написано « Диктант єдності». «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову. Учні залюбки відповідали на питання гри «Мова, моя мова…», пригадували героїв улюблених українських казок, розшифровували буквено-цифрові ребуси. А під час « Мовних ігор» у 7-9  класах учні мали змогу показати свої знання, здобуті на уроках української мови та літератури.« повернутися до списку новин