Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Гірчить Чорнобиль крізь роки

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І пливе над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно.

 

Під такою назвою напередодні річниці Чорнобильської катастрофи у Бабинській ЗОШ відбулась лінійка, присвячена 33-тій річниці Чорнобильської катастрофи. Школярі та педагоги зібралися на подвір’ї навчального, щоб згадати ті страшні події, висловити свою безмірну вдячність ліквідаторам - героям нашої Батьківщини  і застерегти усіх на майбутнє.

У ліквідації аварії брали участь 600 000 людей: пожежники та медики, військовослужбовці та персонал станції. А згодом ліквідаторами  аварії на ЧАЕС ставали громадяни всієї України. Це були люди з різних регіонів, різних професій, різного соціального статусу, але спільним у всіх них було відчуття відповідальності і обов’язку за ліквідацію наслідків лиха, за майбутнє життя та здоров’я людей.

З нашого села  до місця трагедії відрядили наших односельчан:  Андрущака Михайла Романовича, Бодянчука Володимира Івановича, Березовського Ярослава Петровича, Бендру Віктора Івановича, Кульчака Олександра Васильовича, Кульчак Людмилу Григорівну, Пислар Євгенію Василівну, які в той час не думали про наслідки таких відряджень, бо ж ніхто не знав, справжніх масштабів  біди.

Своїми спогадами та переживаннями поділився з присутніми голова відокремленого підрозділу с.Бабин, член обласної ради та Всеукраїнської громадської організації «Інваліди Чорнобиля» Бодянчук Володимир Іванович, який завітав до школярів разом із вдовою односельчанина-ліквідатора Андрущак Зоряною Іванівною. Всі разом схилили голови у скорботній хвилині мовчання, вшанували пам'ять і про нашого односельця Андрущака Михайла Романовича, по смерті якого в цей день минуло три роки. Школярі вручили гостям квіти та разом із ними урочисто поклали Прапор та  квіти до пам’ятного знака установленого на честь  односельчан-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Протягом тижня у школі проходив також тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Учні разом із заступником директора з ВР Андрущак А.А. переглядали та обговорювали фільми про аварію на ЧАЕС, відеоролики про безпеку життєдіяльності, організували виставку матеріалів: «Безпека в побуті», «Правила поведінки під час пожежі», «Газ у квартирі», «Правила безпеки пригадаємо». Вчителі основ здоров’я Долга Н.В. та Сторчак Т.В. провели ряд тематичних відкритих уроків та вікторин, а класні керівники закріпили знання учнів з безпеки життєдіяльності на міжкласних виховних справах.

 « повернутися до списку новин