Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Година-спомин «На Чорнобиль журавлі летіли…» до відзначення 33 річниці з дня Чорнобильської трагедії у філії Кельменецького ліцею – опорного закладу – Лукачанський НВК

26 квітня 1986 року почався відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої, відчуватиме ще не одне наступне покоління.

В ході відзначення 33 річниці з дня Чорнобильської трагедії у філії Кельменецького ліцею – опорного закладу – Лукачанському НВК провели  годину-спомин «На Чорнобиль журавлі летіли…», де незабутнім для учнів стала зустріч з ліквідаторами катастрофи на Чорнобильській АЕС, односельчанами, Чаглеєм Г.Л. та Шелестинським В.А., які поділилися з присутніми спогадами про ті трагічні події. Колишній переселенець Скопець М.В., згадав своє навчання у 1 класі у Чорнобильській зоні, побажав учням, щоб вони ніколи не знали того страху, який прийшлося пережити його сім’ї. Діти захоплено слухали розповіді гостей, адже вони не могли не зачепити дитячі серця. Більш детально про кожного із ліквідаторів розповіла бібліотекар Марценюк Н.М., та провела огляд літератури «Дзвони Чорнобиля, дзвони пам’яті».

До слова запросили сільського голову Косташа В.О., який висловив усім чорнобильцям слова щирої вдячності та низький уклін.

За традицією, присутні запалили свічки та вшанували пам’ять жертв Чорнобильської аварії хвилиною мовчання та поклали квіти до могил односельчан, учасників ЧАЕС.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи здоров’ям та життям, брав участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.« повернутися до списку новин