Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Біль втрат і шана героям…

26 квітня 1986 року… Все далі в історію відходять ті трагічні події. Приборкати вогнище безжальної радіації вдалося лише завдяки героїчним зусиллям та самовідданій мужній праці десятків і сотень людей, які брали безпосередню участь у небезпечній роботі в епіцентрі Чорнобильської катастрофи.

Протягом тижня в Нелиповецькому НВК пройшли години пам’яті, на які були запрошені учасники тих подій, переглянуті відео про Чорнобильську трагедію та її наслідки.

Бібліотекар закладу презентувала для всіх учасників навчально-виховного процесу  виставку газетно-журнальних статей та ілюстрацій «Біль втрат і шана героям…».

26 квітня 2019 року  в НВК відбулася загальношкільна лінійка-реквієм, присвячена Чорнобильській трагедії, яку підготували з учнями 7 класу бібліотекар, керівник краєзнавчого гуртка Требик А.І. та класний керівник Георгіца О.М.  Разом з семикласниками виступили й онуки ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Після занять школярі вшанували пам'ять померлих: поклали квіти на могили тих, кого вже немає з нами…

З кожним наступним відрізком часу ми все більше розуміємо, від якої страшної біди врятували країну та світ скромні герої тих днів. Вони жертвували своїм здоров’ям, не думаючи про нагороди, відзнаки, пільги. Тисячі завчасно пішли з життя. Але їх головним гаслом було: якщо не ми, то хто?

Тому ми маємо пам’ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати скромних героїв, які живуть і працюють поруч. Адже пам’ять – це запорука того, що подібна біда не спіткає нас знову.« повернутися до списку новин