Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Вовчинецький НВК Міжнародний день рідної мови в школі

21 лютого 2019 року з метою формування знань учнів про шлях становлення рідної мови, прищеплення і розвитку почуття патріотизму, виховання поваги до історичного минулого, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб; сприяння розвитку зацікавленості до вивчення мов та з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови  відбулася традиційна загальношкільна лінійка до Міжнародного дня рідної мови.

  Українською мовою розмовляли наші діди і прадіди, а матері та бабусі співали колискові. Через полонізацію,русифікацію,румунізацію, заборони і кари пронесли наші предки її – нашу співочу, дзвінку і чисту.

   На загальношкільній лінійці до Міжнародного дня рідної мови, яку підготували учні 9 класу (класний керівник Бабан О.І.), присутніх було ознайомлено з історією свята, звучали вірші про мову.

  Класний керівник  2 класу Лекар В.П. підготувала  усний журнал «Вивчаємо мову».

 Учні 3 класу (класний керівник Кушнір К.П.) провели виховний захід «Рід. Родина. Україна».

Четвертокласники (класний керівний Галунка Л.І. ) розгадували мовну вікторину «Українська мова – наш скарб», виготовили лепбук «Наша мова калинова».

   На уроках української мови  учні 5-9 класів були залучені до написання диктанту єдності «Без мови немає народу».

   Учні 7 класу ( класний керівник Власова Л.П.)  підготували і провели  свято рідної мови  «Рідна мова – серця мого подих». Філіпець Л.Г.  привітала  учасників, побажала успіхів у конкурсах . В ході свята був проведений конкурс знавців рідної мови. Учні одержали цікаві завдання, які спонукали їх до творчості та пошукової роботи.

   Бабан О.І. провела  інформаційну хвилинку «Чому так говорять».

  Учні школи готуються до чергового конкурсу-гри з народознавства «Соняшник-2019», який відбудеться в березні.

   Проведені заходи сприяли збагаченню духовних, мовних і культурних надбань підростаючого покоління, зміцненню державотворної функції української мови.« повернутися до списку новин