Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Відзначення у Вартиковецькій ЗОШ Міжнародного дня рідної мови

А мова народилася давно, ти знаєш?
Раніше, ніж ми з тобою з’явилися у цьому світі,
 
Вона колись була така ж мала, ти уявляєш?
І наче квітка ніжилася в ранковім світлі.
А мову треба берегти, ти знаєш?
Її спаплюження нікому не можна простити.
А нині, якщо вкраїнську рідною називаєш,
 
Зі зброєю в руках її потрібно захистити.

21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. Це стало традицією в середній ЗОШ І-ІІ ступенів с. Вартиківці.

З цієї нагоди відбулася загальношкільна лінійка «О мово, наше диво калинове», яку підготували і провели учні 3,7 класів.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони в країні бенгасьської мови. Відтоді цей день в Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Але в жовтні 1999 р. на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають в Україні.

Із вітальним словом звернулася до присутніх вчитель української мови та літератури Язловіцька Олеся Анатоліївна, наголосивши на тому, що мова є визначальною ознакою держави, безцінною і невичерпною скарбницею культурного надбання народу. Учні декламували вірші, співали пісні про мову.

Свято Міжнародного дня рідної мови стало вагомою подією у житті школярів. Приємні враження та яскраві спогади залишаться в пам'яті учасників заходу надовго.« повернутися до списку новин