Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Мрії мають здатність збуватися, але для цього треба щось робити!

…Або коротко про те,

як волонтер Корпусу Миру Колін Кубік

працює в Бузовицькому НВК »

 

         Якщо повернутись спогадами у квітень 2017 року, день, коли перше в нашій школі зустрічали волонтера Корпусу Миру  Коліна Кубіка, то з впевненістю можна сказати, що тоді ми зовсім не уявляли якою буде наша співпраця. Ми захоплено дивились на справжнього американця, який гарно розмовляє українською мовою.   Перші три дні знайомства були певним випробовуванням і для нас і для Коліна.  Так званою точкою відліку нового етапу в житті, або точкою неповернення.  Перші враження виявились позитивними і тому з червня 2017 року в Бузовицькому НВК працює волонтер.  Пройшло півтора року. Досвід спілкування з волонтером дає позитивні результати в освітньому середовищі серед учнів, вчителів, батьків.  В процесі роботи виникало багато питань: що робити, як бути, чим зацікавлювати дітей. 

         «Мрії мають здатність збуватися, але для цього треба щось робити!», - саме так думали ми на початку роботи над спільним проектом у вересні 2018 року. Мріяли про те, як би створити у стінах закладу освіти гурток, в якому б діти займалися фотографією, монтували відео, робили різні презентаційні проекти і при цьому вивчали англійську мову і збагачували та примножували знання  рідної, української. Виникла в дітей ідея: "Хочемо бути журналістами, режисерами, ведучими, веб-дизайнерами!"  Проте кожен висловлював свої мрії із розчарованими емоціями бо вважали такі плани нездійсненими, нереальними.

Оцінивши наші неймовірні бажання, Колін звернувся до своїх американських друзів, колег, по допомогу. Відео звернення, яке записали наші діти, було цікавим.   Наполегливість і впевненість Коліна в тому, що проект буде успішним, вселяла надію.  Ми, вчителі,  із сумнівом дивились на Коліна, але в душі жевріла надія,  а от діти  повірили в успіх з самого початку! Усі  стали терпляче чекати...

Справжнє диво для всіх нас сталося в гарний святковий день - День Святого Миколая. Наш Колін - "Миколай" сповістив гарну звістку: "Проект виграно, кошти є, можемо купувати необхідне обладнання!" Радість, захоплення, щастя, неймовірні емоції дітей важко передати. Такі хвилини абсолютного щастя і захоплення дітей вартують того, щоб працювати заради них і здійснювати їхні мрії! 

Для реалізації плану роботи гуртка "Журналістики" за кошти американського посольства ми придбали: плазмовий телевізор, 5 ноутбуків, акустичну систему, мікрофони, мультимедійний проектор, фотоапарат, принтер, програмне забезпечення для роботи з фото-відео та аудіофайлами. 
Попереду багато роботи, реалізація грандіозних планів, робота над різними проектами: здійснення спеціальної зйомки об`єктів з виїздом на місця, опрацювання відзнятого матеріалу, редагування, відбір, систематизація відзнятого матеріалу по напрямках, секціях та темах, підготовка текстових та звукових файлів, створення віртуальних 3D-панорам з відзнятого матеріалу. 

У Коліна ідей багато, у бузовицьких  дітей ідей ще більше!  Разом реалізовуємо найкращі, а за спонсорської підтримки навіть неймовірні!

…Якщо повернутись думками у квітень 2017, то ми навіть уявлення не мали, якою буде наша співпраця з волонтером Корпусу Миру. Сьогодні ж дякуємо усім за такий досвід співпраці.  Дякуємо працівникам управління освіти, які надали перевагу реалізації програми волонтерства Корпусу Миру  нам, серед багатьох шкіл району. Дякуємо долі і випадку, які обрали для нас саме Коліна Кубіка! Дякуємо Коліну за його  наполегливість, віру в успіх і гарну роботу з дітьми. Дякуємо всім американцям, які своєю спонсорською підтримкою реалізували мрії наших дітей!

Мрії мають здатність збуватися, але для цього треба щось робити!« повернутися до списку новин