Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

«Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла»

Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова.
Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови,
за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…
Максим Рильський

    День української писемності та мови відзначили в Дністрівському НВК 9 листопада. Це свято в Україні було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

    Розпочали святкування учні Дністрівського НВК із написання радіодиктанту «Крила України», що вже є традиційним для нашої школи, писали XVІІІ радіодиктант національної єдності учні 8-9 класів. Згодом – пізнавальне свято із цікавими розповідями, піснями, гуморесками та інсценізаціями, і все це про мову!

     Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.« повернутися до списку новин