Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Всеукраїнський чемпіонат Robofirst та ROBOTICA 2021.

Чотири сезони – чотири перемоги!

З 29 по 30 травня в Києві на ВДНГ відбулась наймасштабніша міжнародна подія в у сфері освіти, науки і техніки та STEM-освіти – фестиваль Robofirst та ROBOTICA, у рамках якого відбувся фінал Всеукраїнського чемпіонату FIRST LEGO League Challenge   сезону “Твори. Рухайся. Грай” — де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 9 до 16 років зі всієї України демонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури.

У програмі фестивалю взяли участь більше 1000 школярів зі всієї України. Чернівецьку область уже четвертий рік поспіль представляє  команда «United Kingdom» Бабинської СЗШ Кельменецької селищної ради Дністровського району, під керівництвом тренерів-наставників Марини Кульчак та Іванни Малай.

Чи можливо поєднати дружнє змагання та взаємну підтримку, цінувати ідеї кожного, поважати один одного, приймати відмінності, освоїти нові навички, покращити світ? У Програмі FIRST LEGO League - можливо все! 

Існує тільки одна річ, яка робить неможливим досягнення мрії: страх та невдачі. Та ці слова не про команду «United Kingdom”, не про наших юних програмістів! В категорії «Основні цінності» команда «United Kingdom» отримала І місце і такий бажаний кубок.

Тема Сезону 2020-2021 “Твори. Рухайся. Грай” присвячена мотивації до активних дій, перетворенню звичайних місць та речей на ігрові майданчики та елементи веселої гри. Вмотивуйте своїм прикладом спільноту до заняття спортом. Завданням сезону є удосконалити активності, використовуючи наявні способи та ігри.

Щоб придумати ідею інноваційного проекту, діти досліджували тему сезону, спілкувалися з експертами, робили опитування. Всі ми спостерігали ситуації або були учасником, коли сидячи в компанії друзів всі гортають соцмережі, роздивляються фото та новини, в кращому випадку просто розмовляють і соцопитування дітей вкотре це підтвердило.

Девіз команди – «У нас немає проблеми, у нас є можливості». Діти перетворили мінус на плюс, використавши смартфони для активних ігор.  Гуртківці розробили та створили GameSearcher – бот в телеграмі У ньому зібрано різноманітні ігри, на будь-який колір та смак. Вам потрібно просто вибрати необхідні критерії, і "бам" - бот  видасть вам безліч ігор, з описом та навіть відео-прикладом. Мета цього проєкту – заохотити молодь активно проводити час за іграми. Скриньку ігор діти підбирали самі, робили опис, записували відео-приклади, у цьому допомагала вся школа.

А ще діти конструювали, програмували і випробовували робота, який допоможе впоратись із поставленим завданням. Гуртківці не тільки справилися із завданням, але й проявили додаткові уміння – наш робот єдиний серед представлених був «музично обдарованим». 

На фестивалі учасники команд також мали нагоду поспілкуватися зі своїми однодумцями з інших міст та регіонів України, взяти участь у запальних флешмобах, вікторинах та конкурсах.

Ми пишаємось юними програмістами за чотири  сезони участі – чотири нагороди. Ми гордо можемо сказати, що вони гідно представили Чернівецьку область та свою школу –   посіли І місце в категорії «Основні цінності».  Дякуємо тренерам, ви зробили все можливе і не можливе, щоб привести команду до перемоги.

"Ура!" - цим Вчителям!  

"Ура!" - цим дітям! 

Вітаємо  «United Kingdom»  та бажаємо нових успіхів!!!« повернутися до списку новин