Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Відбувся районний семінар вчителів-філологів

22 березня 2019 року на базі Ленковецького НВК відбувся районний семінар вчителів української мови та літератури на тему: «Розвиток творчого мислення, активізація пізнавальної діяльності учнів як шлях до формування національно-патріотичних почуттів у процесі вивчення української  літератури та в позаурочний час».

Учасників гостинно, хлібом-сіллю зустріли вітальна група учнів та дирекція навчального закладу, які розповіли про цікаве, змістовне життя школярів та педагогів. Дівчинка-Україна учасникам семінару подарувала весняний оберіг – букетик ніжних квітів та сонячний настрій на цілий день. Директор даного навчального закладу Серній Сергій Антонович детальніше  розповів про вчительський склад, поділився своїми  задумами, мріями, планами.

Методист районного методичного кабінету управління освіти Яцишена Євгенія Вікторівна  ознайомила учасників семінару з планом роботи, звернула увагу на шляхи формування національно-патріотичних почуттів у процесі вивчення програмового матеріалу та в позаурочний час, вказала на актуальність даного питання, побажала плідної праці та творчої наснаги.

Вчитель української мови та літератури Пилишата Лариса Іванівна запросила учасників на урок-роздум з української літератури в 10 клас з теми  «Василь Стефаник «Камінний хрест». Трагедія переселення галицьких селян до Канади. Узагальнюючий зміст образу Івана Дідуха. Образи-символи в новелі».

 Звучанням пісні на слова Богдана Лепкого «Чуєш, брате мій…»  розпочався урок-роздум в 10 класі. В образах журавлів-емігрантів ми побачили героїв новели та жінок-емігранток сьогодення, які з величезним сумом покидають рідну землю в пошуках кращого заробітку для своєї родини. Учні  підібрали цікавий матеріал про автора психологічної новели «Камінний хрест»,  відомості про написання  твору, вказали на його  актуальність, висловили свої власні думки про емігрантів часу Стефаника  та сьогодення. Лариса Іванівна на кожному етапі уроку поряд з навчальною метою здійснювала й виховну:  любов до рідної землі, до людей, до свого села, до членів родини, до Батьківщини. Творчі думки учнів, їхні висловлювання  показали високий рівень володіння матеріалом.

Вчителем було проведено майстер-клас «Використання нестандартних вправ на уроках мови з метою вдосконалення граматичних навичок учнів». Досвідчені та молоді колеги побували в ролі учнів та з цікавістю виконували запропоновані види роботи, згадували правила, наводили свої приклади з метою вдосконалення граматичних навичок.

Релаксаційним етапом для вчителів був тренінг «Синдром професійного вигорання педагога»,  який провела практичний психолог даного навчального закладу Музика Тетяна Миколаївна. Вдало підібрані Тетяною Миколаївною психологічні вправи вчили поборювати стрес, визначати рівень виснаження організму та шляхи його відновлення, створювати позитивний настрій.

Патріотичне виховання школярів доцільно здійснювати на прикладах загальнолюдських та національних цінностей, серед яких провідними є: любов до рідної землі, народу й Батьківщини,  членів сім’ї та родини, любов до рідної мови, шанобливе й бережливе ставлення до історії та культури українського народу, праця на благо Вітчизни. Саме ці людські цінності було продемонстровано на годині духовності «Тільки рідним словом проговориш до серця…», яку провела Гадай Галина Анатоліївна, вчитель української мови та літератури, заступник з виховної роботи Ленковецького НВК.

Всі- від дошкільнят до десятикласників- були учасниками великого шкільного дійства, де згадано та пошановано відомих особистостей рідного села, де так гаряче і щемно люблять батьківську хату, вишневий сад, українську пісню, запальний танець, прийдешню весну, бережно, з великою любов’ю відносяться до хліба. Боже, які ми багаті!!!   На дітей, на людей, на хліб-сіль, на щастя, на добро…. З рук учениці-Весни всі учасники семінару отримали в дарунок печиво-ластівку як символ весни, ніжності, неповторної краси та любові.

З великою шаною, любовю звучали пісні Павла Дворського, відомого поета, композитора, співака, народженого в рідних Ленківцях!!! Вся зала урочисто виконувала відому всьому світу пісню Володимира Івасюка «Червона рута»!!!

Захід зітканий із почуттів, емоцій, образів через сприйняття поезії, музики, танців.

На засіданні круглого столу учасники семінару обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроці, майстер-класі, психологічному тренінгу, годині духовності, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я і невичерпної енергії.

По завершенні семінару обговорено та прийнято ряд рекомендацій.

Словесники району залишили стіни гостинного Ленковецького НВК з гарним настроєм, вдячністю й бажанням працювати на результат.
« повернутися до списку новин