Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Відбувся семінар вчителів української мови та літератури району

     26 жовтня 2018 року на базі Івановецької  ЗОШ проведено районний семінар вчителів української мови та літератури. Цікавою та методично-вмотивованою була тема освітнього заходу: «Формування компетентностей учнів на уроках української мови і літератури та в позаурочний час».

       Учасників семінару радо зустріла  адміністрація закладу: Руслана  Сливка – директор,  Оксана Дзик – заступник директора з навчально-виховної роботи та  Оксана Гуцул – заступник директора з виховної роботи. Учні та вчителі  привітали гостей у стінах школи, познайомили з цікавим та змістовним життям навчального закладу.

          Відкрила роботу семінару та ознайомила з його програмою Євгенія Яцишена,  методист РМК.     

         Сучасна школа вимагає новітніх технологій. Саме такий особистісно-зорієнтований урок провела Юлія Базь, вчитель української мови та літератури. Ряд інноваційних методів та прийомів  використано для реалізації теми і мети уроку: «Літературне конфетті», «Цифрограми», «Розв’язування літературних кросвордів», «Робота в групах», «Метод проектів», «Акваріум», «Коло Вена».

      Тісна співпраця вчителя і учнів на уроці та атмосфера партнерства допомогла реалізувати тему  «Розвиток загальнокультурної компетентності учнів на уроках української літератури. Урок-проект. Т. Шевченко. Балада  «Тополя». Семикласники майстерно інсценізували зміст шевченкових творів, зіграли роль головних героїв, аналізували композицію та художні засоби балади. «Ой чиє ж то жито…»  - народна балада прозвучала у виконанні жінок-учасниць сільського аматорського ансамблю.

       Надзвичайно цікавим був фрагмент уроку-пазлу у 5 класі «Мовознавчі інвестиції» (Повторення  та узагальнення вивченого матеріалу з теми «Будова слова. Орфографія»), проведений Тетяною Алієвою, вчителем української мови та літератури. Вдало розроблений «пазл» був насичений створенням фірм, виборами секретаря, президента та охоронця часу для кожної мовознавчої фірми-студії. На уроці учні працювали  з  тестами, що є підготовкою до ЗНО, використовували «хмари слів», «пазли думок», створювали та наповнювали скарбнички з орфографічними правилами. Саме на такому фрагменті уроку вчителі побачили розвиток математичної та    підприємницької компетентності, а поряд з цим і шляхи підвищення грамотності учнів.

       За ключовою компетентністю НУШ Тетяна Алієва провела майстер-клас учасника Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний олімп» з теми «Формування підприємливості й ініціативності учня як готовності до інноваційної діяльності в умовах динамічного світу».

       «Людина приходить у світ для добра» - такий лейтмотив звучав упродовж уроку доброти «Квітка сонця», проведений вчителем української мови та літератури Оксаною Гуцул. На уроці учні обмінювалися думками-роздумами, створювали асоціативні ланцюжки, аналізували оповідання В. Сухомлинського, обговорювали інтернет-матеріали про людей з особливими потребами, розповідали про допомогу хворим людям свого населеного пункту. Роботу груп підсумували модератори, які захищали створені спільно проекти: «дерево – «Я – людина», «дерево добрих справ», «дерево толерантності», «дерево дружби».

    Учасники семінару із захопленням розглядали виставку робіт учнів філії  районної художньої  школи  (вчитель  Дмитро Бескубський). Перегляд  художніх  робіт супроводжувався  майстерною грою на скрипці учениці 3 класу  Софії  Якубенко.

      Під час засідання круглого столу «Мозаїка думок» учасниками семінару проаналізовано та обговорено заходи, представлені учнями і вчителями закладу.

      На оптимістичних нотах творчості, впровадження нових ідей на шляху до НУШ було підведено підсумки та прийнято ряд  рекомендацій.« повернутися до списку новин