Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

«Філософія серця або гуманізм В.Сухомлинського»

     28 вересня 2018 року виповнилося 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.

     Праця та творчий спадок В. О. Сухомлинського  поширені не лише в Україні, а й за її межами. Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити.  Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього.

     До цієї дати в середній ЗОШ І-ІІІ ступенів села Подвір’ївка було проведено педагогічні читання на тему «Філософія серця або гуманізм В.Сухомлинського», підготовлені заступником директора школи з навчально-виховної роботи Бабинчук Л.О. та педагогами школи.

     Бабинчук Л.О. ознайомила присутніх із фактами біографії Сухомлинського, провела вікторину «В.Сухомлинський – педагог на всі роки»

 Про впровадження ідей педагога в освітній процес при викладанні природничо-математичних дисциплін розповіла керівник МО вчителів природничо-математичного циклу Глушко А.М.

 Жукотанська Л.Д., вчитель біології та екології,  повідомила  про  творче використання спадщини великого педагога в екологічній освіті школярів.

 Як ідеї В.Сухомлинського використовуються при викладанні історії та правознавства, розповів вчитель історії Лучик С.М.  

«Художня література  має  неоціненний  вплив  на  людину розвиток  та  збагачення  її духовної культури», - наголошував  Сухомлинський. Це ж  підтвердила своїм виступом вчитель української мови та літератури Пастух О.О.

Його казки та оповідання та оповідання,  написані для молодших школярів, спонукають  розум і почуття дитини до аналізу  вчинків літературних героїв, до відповідних висновків, викликають бажання  наслідувати їм або, навпаки чинити по- іншому. Ці слова  взяті з виступу  вчителя 2 класу Паскар Г.Д. А вчителі початкових класів Козак С.В. та Пастух Л.В., готуючись до педагогічних читань,  прочитали зі своїми учнями казки Сухомлинського та оформили виставку учнівських малюнків до цих творів.

    Принципово важливо, щоб  шкільне життя стало для кожного учня сенсом свого власного життя”, - говорив Сухомлинський. А ще дуже важливо навчити дітей жити та працювати у колективі. Про те, як виховати особистість у колективі,  розповіла  педагог-організатор Григоришена О.О.

Усі виступи педагогів супроводжувалися підготовленою ними мультимедійною презентацією.

Основний акцент у своїй діяльності Сухомлинський робив на виховання та навчання молоді, педагогізації батьків. Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Бабинчук Л.О. ознайомила присутніх  із 10 «не можна», які письменник залишив усім, хто хоче прожити гідне життя.

     Кожен день  цієї людини був цілим життям. Він вмів “літати” сам на крилах  творчості над буденністю життя  і вчити цього своїх учнів. Кожному своєму учневі дарував “крила”, які давали змогу летіти високо-високо, але все одно повертатися  до його  мудрості, педагогічного скарбу, бо ніхто не забуває людину, яка дарує найцінніше – можливість польоту.« повернутися до списку новин