Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Андріївські вечорниці у Лівинецьких дошкільнят

         Зима – час, коли віра в дива приходить до кожного. Можливо, людина сама цього не визнає, але в глибині душі вона відчуває, що з нею ось – ось станеться щось чарівне. Тож чому б не прискорити ці самі дива і не почати відзначати зимові свята з Андріївських вечорниць, так як це зробили вихованці старшої групи ДНЗ с. Лівинці. 

        Вихователь Кібзій Леся Анатоліївна розповіла дітям про звичаї та народні прикмети цього дня. Діти захоплено слухали розповідь, зацікавлено розглядали атрибути і залюбки грали у «Парубоцькі ігри», адже у цей день, що б хлопці не зробили, то їм все прощали. Грали у веселу та основну гру «Калиту». А також дівчатка проводили ворожіння на гілочках вишні, промовляючи: Святий Андрію, маю на тебе надію. Дай, щоб вишня зацвіла, а мою долю на поріг привела. Хоча дівчатка нашого закладу ще маленькі, але знати і розуміти звичаї та прикмети цього дня у майбутньому їм обов’язково знадобляться. Ну і звичайно не обійшлося без ліплення вареників, якими діти пізніше і поласували.

     На Україні побутувало дуже багато найрізноманітніших ворожінь, ми знаємо лише маленьку часточку обрядів Андріївських вечорниць наших предків. Проте і досі «Андріївські вечорниці» - це веселе і колоритне дійство, жарти, сміх, який охоплює не лише молодь, а і вихованців дошкілля.« повернутися до списку новин