Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Районний семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи на базі Кельменецького ліцею – опорного закладу

21 березня 2019 року у Кельменецькому ліцеї – опорному закладі проведено районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Салон професійної діяльності у проектних класах Всеукраїнського науково- педагогічного проекту «Інтелект України»».

Мета семінару: розширювати знання про інноваційні педагогічні технології викладання навчальних предметів у 5-7 класах.

Вітальну презентацію «Хочемо знаннями світ наш дивувати…» підготували учасники  театрального гуртка «Жоломійка» - учні 3-А  та 11-А класів, керівник – заступник директора з ВР Адамчук Т.О.

Заступник директора з НВР Адащук Т.В. познайомила присутніх із концептуальною метою та завданнями проекту «Інтелект України», здійснила порівняльний аналіз успішності учнів, які навчаються за експериментальною та звичайною програмою, акцентувала увагу на алгоритмі вироблення сталих знань, умінь та навичок учнів  на уроці за методикою Проекту.

Інформаційне представлення «Навчально-методичне забезпечення реалізації науково-педагогічного проекту «Інтелект  України» в основній школі» підготувала для гостей заступник директора з НВР Ткач С.А.: прокоментувала завдання предметів «Еврика», «Природознавство. Твої фізичні відкриття», «Природознавство. Моя планета Земля», «Навчаємося разом», «Основи самоменеджменту», продемонструвала зразки робочих і домашніх зошитів, плакатів, таблиць, карт, обладнання для дослідів та експериментів.

В ході практичного модуля було проведено поліфункціональні уроки:

  • над розвитком ключових компетентностей учнів працювала вчитель-методист  Ткач С.А. на уроці біології у 7-А класі на тему «Подразливість тварин. Поведінка тварин, методи її вивчення. Вроджені і набуті поведінкові реакції. Дослідження: вивчення реакції тварин у відповідь на подразнення»;
  • лінгво-поетичні паралелі провела вчитель-методист Буняк Н.О. на уроці української мови у 5-А класі на тему «Прикметник. Групи прикметника за значенням»;
  • розвиток аналітичного, критичного, творчого мислення учнів здійснювала Караван Н.В. на уроці географії у 6-Б класі на тему «Болота. Штучні водойми та водотоки. Країни Північної Європи».

На уроці «Основи самоменеджменту», який провела Адащук Т.В., заступники директорів з НВР побували у ролі дітей: переглянули відео про можливі значення основних поз і жестів людей, потренувалися їх впізнавати,  познайомилися з методикою проведення вправ «Швидкісний тренажер», «Повітряні кульки», «Відчуваю себе», «Ерудит», на релаксаційній хвилинці мали змогу споглядати світлини дивовижних скульптур світу.

Ткач С.А. та заступник директора з НВР Герман Р.В. залучили колег до брейнстормінгу на тему «Формування творчого потенціалу вчителя в умовах створення сучасного освітнього середовища». Познайомили з науково-теоретичним матеріалом про таксономію Блума та організували роботу в групах з роздатковим матеріалом диференційовано- методичного  характеру.

Не залишився без уваги порівняльно-аналітичний  виступ практичного психолога Корній С.П. на тему «Мотивація як рушійна сила самовдосконалення».  

Заступники з навчально-виховної роботи провели яскравий, насичений інформацією та спілкуванням, сповнений новими враженнями день.« повернутися до списку новин