Відділ освіти, культури та спорту Кельменецької селищної ради

Засідання районного методичного об’єднання вчителів географії

Сучасне життя висунуло суспільний запит на виховання творчої особистості, здатної  самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі і нестандартні рішення.

Вчителі   постійно    перебувають  у невпинному творчому пошуку  методів   навчання за допомогою яких можна було б  познайомити  школярів  із  сучасними  досягненнями  науки  та  їх втіленням   у  повсякденній діяльності. Тому, за ініціативи вчителя географії Нелиповецького НВК Веселовської Руслани Анатоліївни,  20 березня відбулося  виїзне творче засідання методичного об’єднання вчителів географії з проблеми: «Реалізація  компетентнісного  підходу  до  навчання на уроках  географії та в позаурочний час».

         Завідувач  районного методичного кабінету Матковський Олег Віссаріонович  ознайомив колег  з планом  роботи  та нагадав,  що 22 березня - Всесвітній день водних ресурсів. До нього і  була приурочена екскурсія вчителів географії  на високоефективні сучасні підприємства  Дністровську ГЕС та ГАЕС.

Екскурсію на Дністровській ГАЕС проводив  провідний фахівець групи взаємодії з органами влади та громадами філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Микола Ковальчук. Огляд станції розпочався переглядом панорами верхнього майданчику, тут вчителі дізналися про історію та етапи будівництва. Крім того мали можливість побувати у машинній залі та оглянути гідроагрегати.

У філії Дністровська ГЕС вчителям розповіли про історію будівництва станції, як виробляється електроенергія, яким чином здійснюється управління гідроагрегатами. Також екскурсанти побували на головному щиті управління.

Щосекунди ГЕС може пропускати до 1800 кубометрів води. Екскурсовод  Анатолій Михайлік розповів, що завдяки автоматичній системі контролю гідроелектростанція запускається дуже швидко: щоб запустити теплову станцію, треба 12-14 годин, атомну – 2-3 дні. ГЕС запускається за дві хвилини і так само за дві хвилини зупиняється в разі потреби. Зазвичай станція працює не постійно, а в години найбільшого споживання енергії населенням. Якщо води в Дністрі додається, як-от під час повені чи паводку, тоді ГЕС переходить на безперервний режим роботи.

Цікавою зупинкою по дорозі додому було відвідування музею гончарства у селі Коболчин. Засновником музею є заслужений працівник культури України Іван Іванович Гончар, який  відкрив  секрети свого гончарського мистецтва на практиці та познайомив з багатою експозицією українського побуту минулого століття.

Підводячи підсумки географічної експедиції, вчителі були вдячні за гостинний прийом і надану корисну інформацію Івану Івановичу Гончару, керівництву ПАТ «Укргідроенерго», екскурсоводам Миколі Ковальчуку та Анатолію Михайліку. Тепер на уроках географії  вчителі  районного методичного об’єднання зможуть дати більш якісні знання та сформувати компетентності у дітей, володіючи не тільки теоретичним матеріалом, а й знанням технологічних особливостей гідроелектроенергетики.« повернутися до списку новин